نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455095
وزیر اقتصاد: درآمد دولت ۸ هزار میلیارد تومان از پیش بینی بودجه پیش افتاد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۴
وزیر اقتصاد گفت: پیش بینی ما از درآمدهای دولت در بودجه ۹۵ ابتدا ۲۰۵ میلیارد هزار تومان و پس از تعدیل ۲۱۰ هزار میلیارد تومان بود که تاکنون از مرز ۲۱۸ هزار میلیارد تومان عبور کرده ایم.

به گزارش تسنیم، علی طیب نیا که پس از بازدید از خزانه کشور سخن می گفت افزود: از مجموع 218 هزار میلیارد تومان درآمد نقدی دولت که تاکنون حاصل شده است حدود 100 هزار میلیارد تومان توسط سازمان امور مالیاتی و گمرک وصول شد و حدود 70 هزار میلیارد تومان آن مربوط به وزارت نفت است.

وی اضافه کرد: این افزایش درآمد مالیاتی نشان می دهد که درآمد مالیاتی در مقایسه با درآمد نفتی 142 درصد رشد داشت از این رو معتقدیم ضریب مقاومت اقتصادی ایران افزایش یافته است.

وزیر اقتصاد گفت: خزانه کل کشور تا پایان امسال به کار خود ادامه می دهد و اگرچه امسال از نظر بودجه سال سختی داشتیم اما بودجه را به نحو مناسبی به پایان رساندیم و توانستیم پرداخت های جاری و اجتناب ناپذیر از جمله حقوق و مزایا را در زمان مقرر پرداخت کنیم به خصوص 20 اسفند توانستیم حقوق و مزایا را به کارمندان دولت پرداخت کنیم.

طیب نیا افزود: موفق شدیم تا امروز هزینه های جاری را بصورت کامل انجام دهیم و همه پرداخت های اجتناب ناپذیر را پرداخت کنیم و اگر در موارد محدودی پرداختی باقی ماند تا فردا انجام می شود.

وی ادامه داد: در زمینه بودجه عمرانی حدود 25 هزار میلیارد تومان پرداخت داشتیم ضمن اینکه موفق شدیم حدود 9 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه یا اسناد بهادر دولتی را به موقع پرداخت کنیم حتی مقید بودیم پرداخت ها را یک روز زودتر انجام دهیم ضمن اینکه مبلغی که باقی مانده و سر رسید آن 25 اسفند بود به موقع پرداخت شد که نشانه ای از خوش حسابی دولت است مبنی بر اینکه اگر از مردم قرض می گیریم به موقع قرض خود را به همراه سود آن پرداخت می کنیم.

وی با بیان اینکه بودجه امسال بصورت متعادل و متوازن به مراحل پایانی خود رسید گفت: در  این مرحله باید طرح های خود را نزد بانک مرکزی صفر کنیم که آن نیز انجام شدنی است و اگر بعد از این درآمدی داشته باشیم که جریانی از درآمد در روزهای آینده خواهیم داشت سعی می کنیم صرف پرداخت هایی کنیم که از درجه اهمیت کمتری در مقایسه با پرداخت های قبلی برخوردار است.

وززیر اقصاد درباره تغییر سال مبنای محاسبه رشد اقتصای گفت: سال مبنا بصورت طبیعی باید عوض شود زیرا ضرایب وزن و اهمیت بخش ها را از سال مبنا می گیریم ضمن اینکه با تغییر شرایط اقتصاد، وزن بخش ها تغییر می کند حتی در شاخص قیمت هم اینگونه است یعنی برای کالاهای مختلف ضریب اهمیتی که در نظر گرفته می شود بر اساس شرایط سال پایه است.

طیب نیا افزود: عرف در دنیا این است که با گذشت زمان، هر چند سال یکبار، سال پایه را تغییر می دهند تا ضریب اهمیت کالاها برای شاخص قیمت و هم بخش ها برای محاسبه تولید ناخالص داخلی به روز شود و با واقعیت روز دنیا تطابق داشته باشد.

وی گفت: تغییر سال مبنا تغییر زیادی در نسبت  رشد اقتصادی ایجاد نمی کند زیرا عمده رشد امسال ناشی از تغییر مقادیر و میزان تولید کالاهای مختلف بوده است ضمن اینکه رشد همه بخش ها از جمله بخش صنعت و خدمات مثبت بود.

طیب نیا افزود: فقط در بخش ساختمان رشد مثبت نداریم که در این باره هدف گذاری ها و سیاست گذاری ها را انجام دادیم از این رو با به حرکت در آمدن بخش ساختمان، عمده مردم آثار و مزایای رشد اقتصادی را خواهند چشید.

وزیر اقتصاد درباره اقدامات این وزارتخانه در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: با برنامه عملیاتی 8 طرح بزرگ را طراحی کردیم که و در عمده این طرح ها توفیق قابل ملاحظه داشتیم که یکی از این توفیقات در حوزه درآمدهای مالیاتی بود.

طیب نیا گفت: در حالی امسال درآمدی مالیاتی در مقایسه با درآمد نفتی رشد 140 درصدی داشت که بخش خصوصی هم از سازمان امور مالیاتی رضایت داشت یعنی مهم این است که هم سهم مالیات را از تولید ناخالص داخلی افزایش دهیم و هم رضایت عمومی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه اگرچه در اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی تلاش زیادی انجام دادیم گفت: امسال عمده شرکت ها را قیمت گذاری و آماده واگذاری کردیم و با واگذاری های انجام شده نیز 100 درصد به بخش خصوصی واقعی بود اما موفق نشدیم همه شرکت های قابل واگذاری را واگذار کنیم.

وی با بیان اینکه این مورد تنها موردی بود که به نتیجه کامل نرسیدیم گفت: عدم توفیق در این باره دلایلی متعددی دارد که بخشی از آن به عوامل بیرونی، شرایط حاکم در بازار و مقاومت هایی در واگذاری ها و بخشی دیگر به نقص ما بر می گردد اما در مجموع در این باره تلاش جدی انجام دادیم ضمن اینکه 100 درصد واگذاری های انجام شده از طریق مزایده و به بخش خصوصی واقعی بود.

طیب نیا گفت: در سایر طرح ها از جمله خزانه داری الکترونیک، مدیریت بدهی های دولت، مولد سازی دارایی دولت و گمرک توفیقات قابل ملاحظه ای داشتیم. 

وزیر اقتصاد گفت: گمرک توانست عملیات خود  را با روش های نوین و استفاده از فن آوری های اطلاعات و ارتباطات انجام دهد و درآمد 13 هزار میلیارد تومانی سال گذشته را به 19 هزار میلیارد تومان در سال 95 تا امروز افزایش دهد و این توفیق در حالی بود که واردات افزایش نیافت.

وی افزود: شفاف سازی انجام شده در فرآیند گمرک موجب افزایش چند برابری کشفیات قاچاق، افزایش درآمد دولت از محل واردات و کاهش قاچاق از 25 میلیارد دلار به 15 میلیارد دلار شد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۱:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۳:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۱۳:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۰۷:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۰:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۱۵:۳۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۰۹:۲۵
 
۱۳۹۲/۰۵/۱۲ ۰۳:۴۰
 
 
کلمات کلیدی : وزیر اقتصاد + دولت یازدهم + درآمد دولت
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۸:۵۰:۰۸
ضريب .... مقاومتي اگر منظور اين است اقتصاد ما به طرف خود كفائي ميره و واحدهاي توليدي فعال هستند و توليد افزايش يافته عرض كنم چنين جيزي نيست تنها افزايش در بخش نفت است وبس سري به شهركهاي صنعتي بزنيد توليد در حال احتضار است البته اين امر همه اش به دولت برنميگرده بنده در چند شركت به عنوان مشاور مالي كارميكنم با همين شركتهاي در حال احتضار مامورين مالياتي كه چه هانميكنند كارد را تا استخوان ميفشارند اگر افزايشي در ماليات است بخشي از اين جهت است هرچند ظرفيت مالياتي تو كشو ر بالاتر از اينهاست (4208821) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۱۲:۵۷
پس چرا دلار بجای ارزان شدن گران شده! (4208845) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۴۳:۱۵
حالا پاداش بدهید به مدیران وکارمندان عالیرتبه اون عیدی بود که به بازنشستگان بدبخت دادند با این هزینه های سرسام اور ع.ید..ٔ (4208879) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۵۲:۲۷
بجای اینکه گزارش بدهند درآمدسرانه مردم را در دوره وزارت خود چقدر رشد داده اند مدام گزارش میدهند که چقدر بردرآمد دولت از جیب مردم(مالیات)افزوده اند..وقتی تفکر یک وزیر اقتصاد اینگونه باشه این رکود وحشتناک و وضعیت خراب اقتصادی قشر وسیع مردم دیگه عجیب به نظر نمیرسه... (4208891) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۰۹:۵۵:۵۳
خوب خوش به حال نجومی بگیرها.
البته در آمد دولت اگه به جای پیش افتادن پس هم می افتاد اونا اول سهم خودشون رو بر میداشتن (4208902) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۱۰:۱۹:۱۳
آقای دکتر طیبنیا از شما ممنون هستیم و از آقای روحانی که پس از سالها یک کار بلد را بر کرسی وزارت نشانده است (4208932) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۸ ۱۰:۴۱:۵۰
واقعا دیگه کار کردن فایده نداره...همشو مالیات میگیرن..
خونه بمونی هزینت کمتره (4208958) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.