نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471500
تشکیک در پایدار بودن رشد اقتصادی/ رئیس‌جمهور به کدام عدد می‌بالد؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
یک کارشناس ارشد اقتصادی، با بیان اینکه بخش قابل توجهی از رشد اقتصادی بالای ۸ درصد، مربوط به فروش نفت است، گفت: این رشد پایدار نیست.

سیدمهدی حسینی در گفتگو با مهر در واکنش به اظهارات روز گذشته رئیس جمهور در مناظره تلویزیونی، گفت: واقعیت این است که مناظرات با این ساختار، چندان ظرفیت مباحث کارشناسی را ندارد، بلکه صحبت‌های ارایه شده از سوی کاندیداها، بیشتر جنبه شعار داشت تا اینکه برنامه ای مطرح شود؛ تنها رئیس جمهور آن هم به صورت محدود برنامه ارایه داد؛ درحالیکه انتظار می رفت که کاندیداها برنامه عملیاتی ارایه دهند؛ اما حتی معاون اول هم برنامه ای اشاره نکرد.  

کارشناس ارشد مسائل اقتصادی همچنین درباره این سخن حسن روحانی که در دولت یازدهم برای اولین بار، کشور به رشد بالای ۸ درصد رسیده است، با تاکید بر این اینکه این رشد اقتصادی، پایدار نخواهد بود، گفت: آمار رشد بارها اعلام شده است؛ ضمن اینکه بخش قابل توجهی از آن، مربوط به فروش نفت بوده و بنابراین نمی توان امیدوار بود که از استحکام و ماندگاری لازم برخوردار باشد.  

وی تصریح کرد: برای رشد اقتصادی، باید زمینه ها در همه بخش ها فراهم باشد و کشور هم با رکود دست و پنجه نرم نکند، در غیر این صورت با گذر زمان، رشد اقتصادی که حاصل از نفت باشد، کاهش می یابد و نمی توان به آن امیدوار بود.  

روز گذشته، حسن روحانی، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مناظره سوم نامزدها عنوان کرد: در این دولت(دولت یازدهم) برای اولین بار به رشد بالای ۸ درصد رسیدیم در حالی که در ۱۲ سال گذشته چنین رشدی را تجربه نکرده بودیم. در دولت آینده می توانیم این رشد را با روند کاهش تورم ادامه دهیم.
 
کلمات کلیدی : اشتغالزایی + دولت یازدهم + اقتصاد ایران + رشد اقتصادی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۰:۵۹:۰۵
آقاجان رشد اقتصادی اصلا صفر!
همینکه از منفی 6.8 به صفر هم رسیده باشه یعنی رشد مثبت آقای به اصطلاح کارشناس!
شما بگو رشد 6 درصدی 84 رو چکار کردین چه بلایی سر ملت آوردیدن طی 8 سال که شد منفی 6.8 (4345652) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۱۱:۰۵:۲۷
رشد ما با نفت هم کمتر از این بوده است آدرس را اشتباه نروید. (4345680) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۳ ۲۲:۴۲:۲۲
آقايان رشد اقتصادي منفي 6.7 درصد را فراموش کرده اند. در عين حال عنوان کارشناس ارشد اقتصادي را يدک ميکشند! (4348581) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.