نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496928
نهاوندیان: توقع اشتغالزایی از دولت نابجاست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان نباید توقع داشته باشیم دولت با این وضعیت خود اشتغالزایی کند گفت: توقع بیش از اندازه از درآمدهای دولت نابجا و نادرست است.

به گزارش تسنیم، محمد نهاوندیان در مراسم جشن ملی تولید شکر در محل اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: بخش کشاورزی ما براساس گزارشات ارائه شده توانسته است در تولید چغندر، قند و شکر عملکرد مناسبی داشته باشد و تولید این محصول را از 31 تن در یک سال به 53 تن در سال 85 برساند.

وی افزود: در طول سه تا 4 برنامه گذشته در بخشهای دیگر نتوانستیم شاهد افزایش بهره‌وری مناسبی باشیم به طوری که در این برنامه‌ها تاکید شده است که باید یک سوم رشد از محل افزایش بهره‌وری صورت گیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: گزارش امروز نشان می‌دهد این کار (افزایش بهره‌وری) در کشور شدنی است و می‌توان بازدهی را بالا برد.

نهاوندیان تصریح کرد: در بخش کشاورزی افزایش بهره وری تنها محدود به چغندر قند نیست بلکه در بخش تولید گندم نیز عملکرد ما بالا رفته است و با وجود اینکه سطح زیرکشت افزایش نیافته میزان استحصال افزایش یافته است.

وی گفت: برای درآمد و رشد بیشتر نباید مرتب به دنبال پول نفت بگردیم و با افزایش بهره‌وری از طریق افزایش بهره‌وری با منابع موجود می‌توان عملکرد مناسبتری داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به نقش مرکز مطالعات آب و کشاورزی اتاق بازرگانی در بهبود راندمان بخش کشاورزی گفت: با تاسیس مرکز مطالعات آب و کشاورزی در اتاق بازرگانی به موضوع کشاورزی و استفاده ازمنابع آبی به صورت بلندمدت نگاه شده است و برخلاف تصور معمول بخش خصوصی خود به صورت بلندمدت به مسائل نگاه کرده است.

* ادامه روند استفاده فاجعه‌بار از منابع آب باعث انهدام طبیعت می‌شود

نهاوندیان ادامه داد: بحران آب مسئله جدی در کشور به حساب می‌آید و در واقع اگر این فاجعه ادامه پیدا کند منجر به نابودی مخازن تحت‌العرض می‌شود و با نابودی این منابع دیگر امکان ذخیره‌سازی دوباره حتی با افزایش میزان بارندگیها وجود نخواهد داشت و در واقع یک انهدام طبیعت صورت می‌گیرد.

وی افزود: در دولت یازدهم به موضوع آب بیشتر از گذشته توجه شده است و امیدواریم که این توجه ادامه پیدا کند و نهضت بهینه‌سازی، بهره‌برداری از منابع آبی باید در همه بخش‌ها باشد.

* توقع بیش از اندازه از دولت باعث ناکامی شده است

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود گفت: دولت نمی‌تواند شغل دولتی برای همه ایجاد کند و منابع درآمد دولت در دهه‌های اخیر از منابع نفتی کاهش یافته است.

وی افزود: توقع بیش از اندازه از درآمدهای دولت منجر به ناکامی‌ها است. با بودجه عمرانی دولت نمی‌توان اشتغالزایی ایجاد کرد.

نهاوندیان گفت: اینکه توقع داشته باشیم دولت با این وضعیت خود اشتغالزایی کند عمل درستی به حساب نمی‌آید، بلکه باید دولت از محیط کسب و کار حمایت کرده و بر آن نظارت کند تا بخش خصوصی بتواند با عدالت کار کرده و زنجیره‌های تولید و عرضه را ایجاد کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: بخش خصوصی نباید از برنامه‌ریز‌های 10 تا 30 ساله هراس داشته باشد و این دولت است که می‌تواند امنیت سالم برای سرمایه‌گذاران را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه اشتغالزایی باید توسط کارآفرینان صورت گیرد، گفت: در موضوع تولید و اشتغال نیز باید به بازار آن توجه شود تا از این طریق بتوان تولید و اشتغالی پایدار داشت. 

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به صحبتهای خود با روحانی درباره نقش شورای گفت‌وگو در دولت دوازدهم گفت: براساس صحبت‌های صورت گرفته با رئیس جمهور به دنبال افزایش نقش‌آفرینی شورای گفت‌‌وگو در دولت دوازدهم هستیم و با تجمیع اظهارات و صحبتهای صورت گرفته در این شورا می‌توان از آن برای بهره‌گیری در امور استفاده کرد.

وی با بیان اینکه افزایش بهره‌وری نیازمند افزایش بهره‌مندی است گفت: با افزایش بهره‌مندی می‌توان افزایش بهره‌وری را ایجاد کرد و با عدالت اجتماعی می‌توان بهره‌مندی و بهره‌وری را افزایش داد. در بخش کشاورزی نیز مهم است که کشاورز از تولیدات احساس بهره‌مندی بیشتر  و معیشت خود را تامین کند.
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۰۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۷ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۲ ۱۱:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۱۱:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۰:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۱۵:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۰۸:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۲ ۰۸:۰۰
 
 
کلمات کلیدی : اشتغالزایی + دولت یازدهم + اقتصاد ایران + رشد اقتصادی
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۴:۰۹:۴۱
توقع هایی مثل
بیمه درمانی
ثبت نام مجانی در مدارس دولتی
کمک به معیشت مردم
و.....
همه نابجا است! (4495208) (alef-11)
 
معین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۴:۲۷:۳۱
شما قول دارید اشتغال زایی کنید. چطور ظرف دو ماه یادتان رفت؟ (4495226) (alef-11)
 
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۴:۴۳:۱۳
كلا توقع انجام كاري براي مردم از دولت نابجاست !!! و رسالت دولت ثروتمند كردن 4 درصدي هاست نه حل مشكلات 96 درصد مابقي جامعه كه ژن خوب هم ندارند !!! (4495252) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۴:۴۳:۵۳
خودش گفت سالی 955000 شغل ایجاد میکنه (4495253) (alef-11)
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۴:۴۸:۱۰
اگر یک دهم کمک های دولت به سازمان های فقط مصرف کننده بدون تولید یا انجام خدمات به صنایع در حال تلاشی داده شود وضع اشتغال خیلی بهتر میشود. (4495263) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۴:۵۸:۱۶
ما فقطکه از دولتی ها توقع داریم مثل پادشاهان زندگی کنند و ما رعایا چز سلامتی شان خواستار چیز دیگری نیستیم (4495284) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۵:۰۶:۲۰
پس چه انتظاری از دولت باید داشته باشیم؟؟؟؟ سلب مسولیت از دولت و خود خیانت به مردم است. مردم نیاز به کار و معیشت بهتر دارند. (4495299) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۵:۱۷:۲۷
پس چرا موقع رای جمع کردن قول ایجاد میلیونها شغل میدید؟ هنوز دولت بعدی کارشو شروع نکرده حرفارو پس گرفتید؟ چقدر این مردم محق دروغگویانند (4495324) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۵:۱۹:۵۵
خلاص (4495332) (alef-11)
 
سید علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۵:۴۰:۵۰
بخدا خیلی درد داره که بشینی و این حرفها رو بشنوی و وضع زندگی مردم محروم و طبقه مرفه و خود مسئولین را تماشا کنی.
اگر آزاده هستید این نظر را منتشر کنید. (4495387) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۶:۵۷:۱۴
ببخشید یادمون رفت کسی حق نداره به دولت شما دست بزنه...با همین شعارها روی کار آمدید و میگویید نمی شود...برای اونایی که به شما رای دادن متاسفم..برای خودم هم که توی یه همچین مملکت ... زندگی میکنه متاسفم (4495504) (alef-11)
 
دکتر داروساز بیکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۷:۲۴:۳۶
آقای نهاوندیان ما از دولت محترم تقاضای کار نمی کنیم فقط مطابق منشور حقوق شهروندی که از جانب دولت منتشر شده دولت فقط رانت های ایجاد شده توسط برخی ازقوانین کشور را اصلاح کند کافی است مثلا" وزارت محترم بهداشت تعداد داروخانه های کشور را محدود ومعدود کرده است که هیچگونه سنخیتی با تعداد داروسازان متقاضی کار ندارد.لطفا" تعیین ظرفیت و تعیین تعداد داروخانه برای هر شهر را لغو نمایید تا داروسازان بیکار صاحب کار و داروخانه شوند وبیماران نیز در صف داروخانه ها نایستند متشکرم (4495549) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۷:۳۰:۳۴
دولتی ها بلد نیستند شغل ایجاد کنند ولی بجایش بلدند حقوق های نجومی بگیرند. (4495562) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۷:۳۲:۱۵
دولت برجام و دیگر ههههههههههههیچچچچچچچچچچچچ (4495565) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۷:۳۳:۲۹
حالا ... پل گذشته و رأی مردم را گرفتن .دیگه تعهد برای ایجاد اشتغال نمیدن . خدایا چقدر این جماعت نا .. واقعاً نمیخوای بهشون عقوبت کارهاشون رو نشون بدی .ای خدا چه صبری داری تو (4495567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۷:۴۱:۲۳
البته که نابجاست،اصلا کی گفته دولت باید اشتغال زایی کنه (4495576) (alef-11)
 
پیمان
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۷:۵۸:۲۷
اشکالی نداره دولت دستش رو از جیب مردم بیاره بیرون مالیات نگیره. عوارض گمرکی و هزار بدبختی دیگری که دست و پای تولید کننده و کارآفرین رو بستن نگیره. همون فقط پول نفت رو برداره برای خودش ما نخواستیم اما ما رو راحت بزاره ما مشکلی نداریم.
نمیشه که دولت همش دستش تو جیب ملت باشه بعد بگه وظیفه من نیست. شما ما رو ... فرض کردید؟ (4495595) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۷:۵۸:۵۲
کجایی دقیقاً آقای نهاوندیان ؟
وَضعیت معیشتت چطوره آقای نهاوندیان ؟ !!! (4495597) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.