توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486820
نجات 11زن و مرد در آستارا از غرق شدن در دریای خزر
بخش حوادث الف؛ 6 تیر 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۲
همزمان با نخستین روز از تعطیلات عید سعید فطر، ناجیان مستقر در سواحل شهرستان مرزی بندر آستارا، 11 نفر زن و مرد را از غرق شدن و مرگ حتمی در دریای خزر نجات دادند.

همزمان با نخستین روز از تعطیلات عید سعید فطر، ناجیان مستقر در سواحل شهرستان مرزی بندر آستارا، 11 نفر زن و مرد را از غرق شدن و مرگ حتمی در دریای خزر نجات دادند.

«حسین انزابی» رئیس هیأت نجات غریق و غواصی شهرستان مرزی بندر آستارا در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در نخستین روز از تعطیلات عید سعید فطر، ناجیان غریق زیر مجموعه هیأت نجات غریق و غواصی وابسته به اداره ورزش و جوانان بندر مرزی آستارا، 9 نفر مرد و 2 نفر زن را از غرق شدن و مرگ حتمی در دریای خزر نجات دادند و زندگی دوباره به آنها ببخشند.

وی ادامه داد: عملیات احیای 10 نفر از این افراد با موفقیت در همان محل حادثه انجام شد و یکی از غریق ها به دلیل وخامت اوضاع، پس از انتقال به مرکز اورژانس شهید بهشتی شهرستان احیا شد.

انزابی با اشاره به اینکه تاکنون 45 ناجی دارای کارت و درجه در طرح‌های سلامت دریا و مناطق خطرآفرین شهرستان مستقر شده اند، افزود: از این تعداد ناجی، 8 نفر خانم هستند که در طرح های سلامت دریا مستقر شده اند.

وی با تأکید بر اینکه ناجیان مستقر در نوارهای ساحلی شهرستان کار خود را از نخستین ساعات صبح آغاز می کنند و در ساعت 21 شب به پایان می رسانند، تصریح کرد: در سالجاری، ناجی غریق برخی مناطق از سواحل شهرستان تحت نظارت شهرداری ها و برخی مناطق هم تحت نظارت بخشداری‌ها و دهیاری‌ها هستند.

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی آستارا در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه این هیأت در سالجاری برای نخستین بار از دو فروند جت اسکی و یک فروند قایق موتوری اهدایی از سوی فرمانداری برای برقراری امنیت شناگران در دریا بهره مند شده است، توضیح داد: با استفاده از امکانات و تجهیزات جدید، شرایط مساعدی برای شنا در شهرستان مهیا شده است.

وی در ادامه یادآور شد: شهرستان آستارا، 18 و نیم کیلومتر نوار ساحلی در دریای خزر دارد که بخشی از این سواحل مناطق جنگلی و خطرآفرین است.

وی در پایان خطاب به هموطنان هشدار داد: با توجه به خطرات ناشی از پیشروی آب دریای خزر در سواحل شهرستان و به زیر آب رفتن بخشی از اراضی مسکونی و کشاورزی که چاه‌های عمیق و نیمه عمیق دارند، هموطنان برای بهره‌مندی از این نعمت خدادادی از سه طرح سلامت دریا (سفیر امید، صدف و لوندویل) استفاده کنند.
 
کلمات کلیدی : غرق شدن، دریای خزر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.