نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 301921
ذخایر خاویار دریای خزر به صفر رسید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۴
استاندار مازندران گفت: در سالهای قبل ۳۰۰ تن خاویار در دریای خزر تولید می‌شد که امروزه به صفر درصد رسیده است و عامل آن کشورهایی هستند که نفت تولید می‌کنند و باید پاسخگو باشند.

به گزارش مهر، ربیع فلاح شامګاه چهارشنبه در مراسم هجدهمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر گفت: دانشگاه‌ها باید به تحقیقات کاربردی روی‌آورند و ایده‌ها را به محصول و کسب‌وکار تبدیل کنند و به حل مشکلات محلی و منطقه‌ای بپردازند و کارآفرین باشند.

استاندار مازندران افزود: با توجه به ارائه گزارش متوجه می‌شویم که با یک سری از چالش‌های منطقه‌ای روبرو هستیم که دانشگاه‌ها نقش تأثیرگذاری در حل آن دارند.

وی تأکید کردد: دریای مازندران به‌عنوان دریای صلح و آرام بوده که مردمان پنج کشور حاشیه در کمال آرامش در کنار زندگی می‌کنند ولی متأسفانه با توجه به داشته‌هایی که از قبل داشتیم ذخایر ما رو به انقراض است و نسبت به سالهای گذشته اصلاً قابل‌مقایسه نیست و ما باید پاسخگوی نسل‌های آینده باشیم.

استاندار مازندران گفت: در این اجلاس برنامه‌ای مدون شود که رشد و توسعه و بالندگی را در پی داشته باشد.

وی ادامه داد ما انتظار داریم که دانشگاه‌ها به مسائلی از قبیل نقش توریست، صنعت کشتی‌سازی و نیازهای اقتصادی و ... توجه کنند و ما بتوانیم با پارکهای علم و فناوری یک همایش داشته باشیم تا بتوانیم این مسئله را درآن بحث و بررسی کنیم و استانداران نیز به‌عنوان نقش حمایتی می‌توانند بسیاری از مشکلات اقتصادی را به کمک بخش‌های خصوصی حل کنند.
 
کلمات کلیدی : خاویار+دریای خزر
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۰۳:۳۰:۴۶
آفرین به این دانشگاهها به جای دعواهای سیاسی به فکر توسعه کشور هستند تنها صادرات خاویار میتواند میلیونها دلار ارز وارد مملکت کند واشتغال زایی وسیعی داشته باشد (3261825) (alef-11)
 
اشکان
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۰۵:۱۱:۱۴
چرا همه گناه ها را به دوش همسایه ها می اندازیم .

استان مازنداران چند تصفیه خانه فاضلاب دارد؟ ما تمام فاضلابهای استان را بدون تصفیه و بصورت خام به دریا میریزیم !!! (3261837) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۰۹:۳۳:۵۴
عامل این مسئله همانند دلیل بسیاری از دیگر بدبختی های ما نیز روسها هستند! شما تشریف ببرید آستاراخان، و دیگر شهرهای روسی دریای خزر و همچنین در تمامی بازارهای مسکو مشاهده می کنید که خاویار سیاه دریای خزر را بطور آزاد می فروشند. آنهم به قیمت بسیار ارزانتر از ایران! ماهی ازون برون خزر هم توی بازارهای روسیه همه جا یافت می شود. در روسیه هیچ نظارتی برای صید در دریای خزر وجود ندارد. حالا شیلات ما هرچه تلاش می کند آنها خنثی می کند. در خصوص فاضلاب صنعتی هم باید گفت که نظر شما صحیح است اما مگر شهرهای آذربایجان و قزاقستان و روسیه فاضلاب صنعتی خود را تصفیه می کنند. تازه این کشورها برخلاف ما نفت هم از این دریا استخراج می کنند که آلودگی بیشتری دارد (3262071) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.