توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492921
واکنش سفیر امارات در آمریکا به افشاگری واشنگتن‌تایمز
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۳
مهر نوشت: سفیر امارات در آمریکا اعلام کرده کشورش در هک شدن خبرگزاری رسمی قطر و انتشار اظهارات منسوب به تمیم بن حمد نقشی نداشته است.

به گزارش واشنگتن پست، یوسف العتیبه سفیر امارات در آمریکا گزارش اخیر واشنگتن پست درباره دست داشتن ابوظبی در هک خبرگزاری های رسمی قطر را تکذیب کرد.

وی با ادعا خواندن هک رسانه های قطری تأکید کرده که امارات هیچ نقشی در هک خبرگزاری رسمی قطر نداشته و افزود: واقعیت در رفتارهای قطر نهفته است از حمایت و فراهم کردن شرایط برای افراط گرایان طالبان تا حماس و معمر القذافی، قطر از خشونت  حمایت کرده و به سوی به خطر انداختن امنیت همسایگان خود گام برداشته است.

روزنامه واشنگتن پست آمریکا اخیرا در گزارشی به نقل از مسئولان آمریکایی در سازمان اطلاعات این کشور گفته بود که امارات در هک رسانه های دولت قطر و انتشار اظهارات منسوب به تمیم بن حمد امیر این کشور نقش داشته و همین مسأله به عنوان عامل اصلی تنش های اخیر میان کشورهای عربی به شمار می رود.

محمد بن عبدالرحمن وزیر خارجه قطر نیز پیشتر گفته بود کشورهای محاصره کننده قطر یعنی امارات، عربستان، مصر و بحرین خود آتش بحران را شعله ور کردند بحرانی که بر اساس اخبار دست کاری شده و غیر واقعی استوار شده است.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.