توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482703
خوش بینی آمریکا نسبت به حل بحران قطر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
وزارت خارجه آمریکا نسبت به حل و فصل بحران به وجود آمده در روابط قطر و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس ابراز خوش بینی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی دیدار روز سه شنبه عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان و رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا گفت که این بحران پیامدهای ناگواری دارد.

وی افزود تیلرسون با همتای عربستانی خود درباره اهمیت مهار بحران به وجود آمده و تلاش برای آغاز مذاکرات سیاسی در اولین فرصت ممکن گفتگو کردند.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دو طرف همچنین به توافق برای حل اختلاف میان کشورهای حوزه خلیج فارس و تمرکز بر مبارزه با تروریسم دست یافتند.

این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی آن ایراد شد که وزرای خارجه این کشور و عربستان دیداری را در واشنگتن انجام دادند.

سخنگوی وزارت خارجه درباره دلایل خوش بینی این کشور به حل بحران قطر توضیحی نداد.

به گفته وزارت خارجه آمریکا دو طرف عربستانی و آمریکایی بر لزوم دستیابی به فوری به راهکاری برای حل بحران خلیج فارس توافق کردند.

پیشتر تیلرسون و جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا تماس هایی را با هدف کاهش تنش به وجود آمده در روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس برقرار کردند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از پاسخ به این سوال که آیا آمریکا قطر را حامی تروریسم می‌داند و این که بسته شدن مرزهای عربستان با قطر محاصره می‌داند یا خیر سرباز زد.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.