توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487907
اد رویس: دوحه میزبان رهبران حماس و اخوان است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به اینکه روابط قطر با جنبش حماس مایه نگرانی است، تصریح کرد که دوحه میزبان رهبران ارشد حماس و اخوان المسلمین است که از سوی کشورهای عربستان، مصر، بحرین و امارات یک جماعت تروریستی خوانده شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، "اد رویس" اظهار داشت: بنده همراه دوستانم در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان پیش نویس قانونی را برای تحریم و مجازات هر سازمان یا شخص یا دولتی که از حماس حمایت های مادی و دیپلماتیک به عمل آورده و یا میزبان اعضای این جنبش باشد، ارائه داده ایم.

رویس خواستار توقف اینگونه اقدامات قطر شد و تاکید کرد که نمی توان برخی گروه های تروریستی را خوب دانست!

این در حالی است که نیکی هایلی سفیر  آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه گذشته تصریح کرد که اولویت دونالد ترامپ در بحران قطر مبتنی بر توقف حمایت های دوحه از تروریسم است.

هایلی اظهار داشت: درست است که ما در قطر پایگاه نظامی داریم، اما اولویت اصلی توقف حمایت از تروریسم است. وی مدعی شد که جماعت اخوان المسلمین عامل اصلی مشکلات و بحران های منطقه است.

ترامپ نیز اخیرا قطر را مورد انتقاد قرار داده و گفته بود که این کشور باید دست از حمایت از تروریسم بردارد. وی مدعی شد که دوحه سابقه ای طولانی در حمایت از خشونت و تروریسم دارد.

گفتنی است که برخی کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین روابط خود را با قطر به خاطر به اصطلاح حمایت از تروریسم قطع کرده اند. روابط با ایران و حمایت از مقاومت فلسطین اصلی ترین اتهاماتی است که این کشورها به قطر وارد می کنند.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.