توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492219
ترامپ: آمریکا برای جایگزینی پایگاه «العدید» قطر دهها گزینه دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵
با گذشت چهل روز از آغاز مناقشه قطر با همسایگان عرب خود، رئیس جمهور آمریکا از احتمال انتقال نیروهای نظامی آمریکا از پایگاه هوایی «العدید» قطر به یک پایگاه خارجی دیگر سخن می گوید.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه انگلیسی زبان «نشنال»، در حالی که مناقشه در روابط قطر با کشورهای عرب همسایه خود به چهلمین روز نزدیک می شود، «دونالد ترامپ» از احتمال جستجو برای یافتن گزینه هایی دیگر جهت انتقال نیروهای نظامی آمریکا از پایگاه هوایی «العدید» قطر سخن گفت.

کاخ سفید روز جمعه در خصوص تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با «ملک سلمان» پادشاه عربستان اعلام کرد که «ملک سلمان پیروزی رئیس جمهور ترامپ بر داعش در موصل را تبریک گفت!» و «دو رهبر پیرامون تلاشهای دیپلماتیک اخیر برای حل مناقشه میان قطر و چهار کشور عرب گفتگو و بر اهمیت پیروی از تعهدات اعلام شده در نشست ریاض تأکید کردند».

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا پیش از آن در گفتگو با شبکه خبری «سی بی اِن» مدعی شد که «چنانچه آمریکا مجبور به خروج [نیروهای خود از پایگاه العدید] شود، ده کشور دیگر خواهان احداث پایگاه نظامی برای آمریکا هستند!»

گفتنی است که پایگاه هوایی العدیده قطر میزبان بیش از ۱۱۰۰۰ نیروی نظامی آمریکا است و از سال ۲۰۰۲ آشکارا فعال بوده است.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.