توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506862
منع رفت و آمد شبانه در مناطق سیل‌زده تگزاس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
مقامات محلی شهر هیوستون در ایالت تگزاس برای رفع مشکلات ناشی از وقوع طوفان‌ "هاروی" در شب، ساعت منع رفت و آمد تعیین کردند.

به گزارش ایسنا، وقوع این طوفان و جاری شدن سیل موجب شده بخش‌های بزرگی از شهر هیوستون به زیر آب فرو رود، خانه‌ها تخریب شوند و دستکم ۱۵ تن جان خود را از دست بدهند.

شهردار هیوستون با اعلام خبر منع رفت و آمد در شب در این شهر گفت: این اقدام برای جلوگیری از غارت و سرقت در چهارمین شهر بزرگ آمریکا ضروری است.

برنامه منع رفت و آمد در شب از ساعت ۱۲ به وقت محلی آغاز شده و تا پنج صبح ادامه دارد همچنین مشخص نیست ساعت منع رفت و آمد تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند.

شهردار هیوستون همچنین اظهار کرد: منع رفت و آمد در شب به پیشگیری از وقوع جرائم در ساختمان‌های خالی از سکنه کمک می‌کند و برای پیشگیری از وقوع جرائم احتمالی به اجرا درآمده است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، مقامات محلی هیوستون مواردی از سرقت و سرقت مسلحانه گزارش کرده‌اند و همچنین برخی از افراد در لباس نیروهای پلیس سوء استفاده می‌کنند.

همچنین بنابر گزارش‌ها، شب گذشته نیز یکی از مقامات ایالت تگزاس اعلام کرد که آب از سد "ادیکس" در خارج شهر هیوستون سرریز شده و اکنون آبی بیش از حد ظرفیت مخزن، در پشت سد جمع شده است.

مهندسان سد برای محافظت از مردمی که در اطراف آن زندگی می‌کنند مجبور به باز کردن دریچه‎‌های سد و رها کردن مقادیری از آب پشت آن شده‌اند.

سرریز شدن آب سد ادیکس باعث درهم شکستن آن نخواهد شد اما به معنای آن است که آب بیشتری به رودخانه "بوفالو بایو"، مهمترین روخانه هیوستون سرازیر خواهد شد.

مقامات همچنین نگران سد "بیکر" هستند که روی همین رودخانه بوفالو بایو در غرب هیوستون واقع است.

یورونیوز نیز در گزارشی منتشر کرد: روز دوشنبه مقامات ایالتی تگزاس آمریکا نسبت به نشت مواد شیمیایی در مناطق "لاپورت" و "شوریکرس" که در ۴۰ کیلومتری مرکز شهر هیوستون واقع شده‌اند، هشدار داده و از شهروندان خواستند که در پناهگاه‌های خود باقی بمانند و وسایل تهویه مطبوع را خاموش کنند.

اداره آتش‌نشانی لاپورت روی نشت مواد شیمیایی از خط لوله یک شرکت کار می‌کند که در بخش شمال شرقی شهر واقع شده است. گفته می‌شود حدود ۳۰ هزار نفر از اهالی هیوستون، پرجمعیت‌ترین شهر ایالت تگزاس، موقتا بی‌خانمان شده و بدنبال پناهگاه می‌گردند. همچنین براساس گزارش مقامات محلی حدود ۴۵۰ هزار نفر از اهالی این مناطق نیازمند کمک هستند.

براساس گزارش رسانه‌های محلی تعداد زیادی از ساکنان نجات یافته از طوفان هاروی توسط سرویس‌های امدادی به مناطق امن منتقل شدند.

توفند حاره‌ای هاروی با شدت ۴، شهر هیوستون در ایالت تگزاس را در سیلی به عمق چند متر غرق کرده و با اینکه این توفند بسیار ضعیف و به طوفان تبدیل شده اما بارندگی همچنان ادامه دارد و آب در حال بالا آمدن است.

طوفان هاروی قوی‌ترین طوفان در طی ۵۰ سال گذشته در ایالات تگزاس است که خسارات زیادی وارد کرده است.
 
کلمات کلیدی : سیل + خسارت + تگزاس + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.