نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502838
امدادرسانی در 6 استان درگیر سیل/ یک نفر مفقود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادرسانی نیروهای امدادگر هلال احمر در 6 استان درگیر سیل و آبگرفتگی از مفقود شدن یک نفر خبر داد.

مرتضی سلیمی در گفت و گو با ایسنا در مورد گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از 24 مرداد تا ساعت 6 صبح امروز پنجشنبه، اظهار کرد: در طول این مدت به شش استان آذربایجان شرقی،‌ آذربایجان غربی، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و خوزستان امدادرسانی شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر امدادرسانی در 13 روستا ادامه دارد و تا کنون هم به 1100 نفر امدادرسانی شده است. در این میان همچنین 15 واحد مسکونی از آب تخلیه شده است.

وی گفت: یک نفر در بندر خمیر به دلیل گرفتار شدن خودرو در مسیر سیلاب، مفقود شده است.

سلیمی با اشاره به اینکه امدادرسانی در برخی از مناطق همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: مجموعا 18 تیم، متشکل از 62 امدادگر، مشغول امدادرسانی در مناطق مختلف هستند.
 
کلمات کلیدی : سیل + خسارت + سیلاب + مفقودی
 
Thailand
۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۲۳:۱۶:۴۹
چرا نباید در کشور خشکمان [بخوانید تحمیل خشکی به کشورمان و برخی کشورهای دیگر توسط ابر فناوریهای ناشناخته و سامانمندِ دو رژیم انگلیس و آمریکا] طوری برنامه ریزی و اقدام کنیم که هم تجمیع آب های ناشی از بارندگی فراوان (در زمان کوتاه) را وارد سفره های زیر زمینی کاسته شده مان کنیم، هم بدین طریق جلوی سیل و شسته شدن منابع غنی خاک را بگیریم، هم از تلفات آن پیشگیری کنیم و هم از خسارات اقتصادی به اموال مردم، اموال عمومی، پلها، جاده ها، مترو و غیرو و غیره جلو گیری کنیم!؟
شاید در پاسخ گفته شود: کارِ ساده ای نیست!
بله اهرام سلاسه مصر را در چند هزار سال پیش با آن فناوریهای ابتدایی ساختن هم کار ساده ای نبوده.
دیوار چین را هم ساختن، کار ساده ای نبوده.
ایستگاه فضایی بین المللی را هم ساختن، کار ساده ای نبوده.
اما همه ی اینها و خیلی طرح های حیرت انگیز دیگر ساخته شده اند.
.
.
.
اساساً کارهای عظیم، پیچیده، بغرنج و یا غیر ممکن را انسانهای بزرگ انجام می دهند.
... و انسانهای کوچک برای انجام ندادن آن هزار توجیه می آورند. (4523907) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.