توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462276
پارسال 26 بیمارستان درکشورساخته شد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
محمد جعفرعلیزاده گفت: در سال گذشته 2 هزار تخت درمانی در قالب 26 بیمارستان در کشورساخته شده و برای تجهیز وبهره برداری به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد جعفرعلیزاده روز جمعه در جریان بازدید از بیمارستان آیت الله بروجردی اظهارکرد:همچنین 9 بیمارستان دیگر نیز در کشور آماده بهره برداری بوده که در آینده نزدیک به دانشگاه علوم پزشکی کشور برای تجهیز تحویل داده خواهند شد.

وی دلیل اصلی طولانی شدن روند ساخت بیمارستان آیت الله بروجردی را تخریب و بازسازی مجدد 30 درصد ازساختمان این واحد درمانی اعلام کرد و افزود: بیمارستان آیت الله بروجردی یکی از مجهزترین واحدهای درمانی کشور بوده که براساس استانداردهای سازمان بهداشت جهانی ساخته شده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: به طور معمول در کشور دانشگاه علوم پزشکی روند تجهیز بیمارستان های با پیشرفت فیزیکی 90 درصد را انجام می دهد که دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز باید زودتر کار تجهیز بیمارستان آیت الله بروجردی را آغاز کند.

علیزاده اضافه کرد: برای اینکه بیمارستان آیت الله بروجردی به یک واحد آموزشی تبدیل شود شهرستان بروجرد نیازمند دانشگاه علوم پزشکی است که مسئولان استانی وشهرستانی باید نسبت به این مهم اقدام کنند.
بیمارستان آیت الله بروجردی با 230 تخت دارای بخش های تخصصی داخلی، جراحی، زنان، زایمان، کودکان و نوزادان است که در پنج طبقه با مساحت 19 هزار مترمربع در حال ساخت است.

به گزارش ایرنا در این بازدید استاندار لرستان، فرماندار بروجرد، علاالدین بروجردی وعباس گودرزی نمایندگان مردم بروجرد واشترینان در مجلس شورای اسلامی وچند تن از مسئولان استانی وشهرستانی معاون وزیر راه وشهر سازی را همراهی کردند.
 
کلمات کلیدی : بیمارستان+نظام سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.