توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479179
برپایی چادرهای اسکان برای زائران حرم امام(ره)
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۲
رئیس ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در شهرداری تهران از آماده باش و آمادگی صدرصدی تمامی نیروهای شهرداری تهران برای خدمات‌رسانی به زائران حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) در بیست و هشتمین مراسم ارتحال امام (ره) خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهندس مجتبی یزدانی در تشریح اقدامات شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه بیست و هشتمین مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) گفت: ۱۱ کمیته مختلف در شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) تشکیل شده است که تمامی این کمیته ها از مدت ها قبل با برگزاری جلسات متعدد اقدامات و فعالیت های اجرایی خود را آغاز کرده‌اند.

یزدانی در ادامه گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در ۵ پهنه تعیین شده، چادرهایی با ظرفیت ۱۳۰ هزار نفر برای پذیرایی و اسکان موقت زائران برپا شده است که کلیه اقدامات عمرانی، خدماتی، تمهیدات ترافیکی و... در این پهنه‌ها اندیشیده شده است.

وی در ادامه با بیان این که مابقی زائران عزیز نیز در صحن های اطراف حرم مطهر پذیرایی و اسکان داده می شوند، گفت:علاوه بر این پهنه ها یک پهنه وی ای پی نیز به میهمانان خارجی و... اختصاص یافته است.

وی  در ادامه گفت: با توجه به این که مراسم ارتحال امام(ره) از ساعت ۶ تا ۸ بعداز ظهر برگزار می شود نورپردازی های کامل در تمامی پهنه ها صورت گرفته است همچنین نور تمامی چادرها نیز تامین گردیده است.

یزدانی با بیان این که برای تامین ایمنی مراسم ۵۰۰ نفر نیروی آتش نشان حضور دارند، گفت: همچنین ۲۵۰ خودروی سبک و سنگین و موتوری در تمامی پهنه ها تعیین شده مستقر هستند.

رئیس ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در شهرداری تهران گفت: حمل و نقل عمومی شامل مترو، اتوبوسرانی و تاکسی با ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در آمادگی کامل برای خدمات رسانی به زائران عزیز هستند.

وی ادامه داد: سازمان اتوبوسرانی ۲۵ مسیر را برای جابجایی زائران عزیز پیش‌بینی کرده است. همچنین خطوط مترو نیز سرفاصله حرکت قطارهای منتهی به حرم مطهر را به حداقل رسانده است.

یزدانی خاطرنشان کرد: کمیته راهنمایی زائران نیز به راهنمایی زائران در تمامی پهنه های ۵گانه می پردازند. ضمنا نقشه مسیرها نیز بین زائران توزیع خواهد شد.

توزیع ۷۰ هزار بسته پذیرایی و ۷۵ هزار بطری آب آشامیدنی

 وی افزود: امسال با توجه به مصادف شدن ایام ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با ماه مبارک رمضان ۷۰ هزار بسته پذیرایی شامل آب آشامیدنی، نان غنی شده، آبمیوه، شیر، خرما، گردو، پنیر و حلوا شکری بعد از برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در ایستگاه‌های پذیرایی اختصاصی شهرداری تهران که توسط نیروهای مناطق ۲۲ گانه شهرداری در پهنه های تعیین شده، میان زائران روزه دار توزیع می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به گرمی هوا تهیه ۷۵ هزار بطری آب آشامیدنی علاوه بر بسته‌های پذیرایی یکی دیگر از تمهیدات این سازمان در بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بوده است.

برقراری انضباط شهری مراسم ارتحال با ٤٠٠ نیروی شهربان

یزدانی در ادامه با بیان اینکه مسئولیت برقراری نظم و انضباط در بیست و هشتمین مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) با شهربان شهرداری تهران است، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و پهنه بندی کارشناسانه فضای محیطی حرم مطهر امام(ره) و بزرگراه های اطراف، نظم و انضباط شهری و محیطی شایسته این مراسم معنوی از یک روز قبل از مراسم، برقرار شده است.

وی با بیان اینکه امسال در ایام برگزاری این مراسم از بساط گستری در محوطه حرم مطهر و اطراف و معابر اصلی جلوگیری خواهد شد، افزود: شهربان شهرداری تهران به عنوان متولی و مسئول برقراری انضباط شهری مراسم ارتحال در فرایندی هماهنگ با دیگر ارگانهای خدمتگزار در این مراسم، تمام تلاش خود را جهت حفظ آسایش زائران حضرت امام خمینی(ره) به کار خواهد گرفت.

یزدانی گفت: در بیست و هشتمین مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، ۴۰۰ نیروی انضباط شهری با ۵۰ دستگاه خودرو و ۵۰ دستگاه موتورسیکلت، انجام وظیفه خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح "مشارکت شهروندی-انضباط شهری"، رفع سدمعبر و جمع آوری بساط گستران برای آسایش زائران و پیشگیری از ازدحام جمعیت، راهنمایی شهروندان و هدایت خودروها برای جلوگیری از سدمعبر و ترافیک و نیز، گشت زنی و حضور مستمر در پهنه های مشخص شده برای انجام وظایف محوله در برقراری انضباط شهری از جمله اقدامات شهربان در مراسم ارتحال امسال خواهد بود.

یزدانی به برپایی بیمارستان صحرایی اشاره کرد و گفت: این بیمارستان صحرایی با تلاش های شرکت شهر سالم و با حضور پزشکان متخصص مجهز به کلیه تجهیزات پزشکی، داروخانه، آمبولانس و ... به صورت رایگان به زائران خدمات رسانی می کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، یزدانی در ادامه افزود: کمیته فرهنگی نیز در ۳ پهنه تعیین شده با برپایی ایستگاه‌های فرهنگی بسته‌های فرهنگی بین زائران توزیع می کند.

رئیس ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)در شهرداری تهران در ادامه گفت: کمیته گسترده‌ای نیز در امر پاکسازی مسیرهای منتهی به حرم مطهر، حین، قبل و بعد از مراسم با آماده باش کلیه نیروها و تجهیزات به خدمات‌رسانی خواهند پرداخت.
 
کلمات کلیدی : مراسم ارتحال امام خمینی(ره)+چادر اسکان زائران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.