توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479048
آیت الله نوری همدانی: حضور در مراسم بزرگداشت امام راحل ضروری است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲
آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید حضور در مراسم بزرگداشت ارتحال امام راحل و شهدای 15خرداد را ضروری دانست و گفت: بنیانگذار جمهوری اسلامی به معنای واقعی با شکستن هیبت و ابهت دروغین مستکبران و به انزوا کشاندن آنها، اسلام ناب را به عرصه زندگی مردم وارد کرده است.

به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، وی عصر شنبه در دیدار جمعی از اعضای ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) افزود: امام راحل شخصیت ممتاز و بی بدیل عصر ما می باشد ولی هنوز این شخصیت بزرگ برای جهان شناخته نشده است.
وی با اشاره به امام خمینی در درجه اول یک فقیه بزرگ، سیاستمدار و انسان الهی است ادامه داد: آنچه انسان را متاثر می کند، ظلمی است که امروز عده ای در داخل نیز با گزینشی کردن مطالب امام (ره)، مقصود آن بزرگوار را پنهان می کنند.
آیت الله نوری همدانی گفت: عمق شخصیت امام بزرگوار در کتاب های صحیفه، دفتر تبیان و وصیت نامه ایشان معلوم است و موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) باید به طور گسترده این کتاب ها را چاپ و در اختیار علاقه مندان بگذارد و مراکز آموزش به عنوان درس تدریس کنند.
وی ادامه داد: در همه جای سخنان امام راحل، حرف از استکبار ستیزی، دفاع از مظلوم،‌ مبارزه و جهاد، فرهنگ ایثار و شهادت است، امروز عده ای می گویند از امام حرف بزنیم؛ اما مرگ بر آمریکا' نگوییم، مگر می شود از امام حرف زد، ولی سیره امام (ره)را نادیده گرفت؟
آیت الله نوری همدانی گفت: امام فرمودند، آمریکا شیطان بزرگ و جنایتکار است، به ما آموخت که اسرائیل باید محو شود، ایشان فرمودند،‌ وظیفه ما دفاع از مظلوم است، فرهنگ ایثار و شهادت باید باقی بماند.
 
کلمات کلیدی : مراسم ارتحال امام خمینی(ره)+آیت الله نوری همدانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.