توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479069
جزییات محدودیت ترافیکی اطراف حرم امام (ره)
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰
وزارت راه و شهرسازی بر اساس اطلاعات 1967 ترددشمار فعال در محورهای برون ‌شهری، از افزایش 6.1درصدی رفت و آمدها در شبانه روز گذشته خبر داد و محدودیت های ترافیکی به مناسبت برگزاری مراسم بیست و هشتمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، سهم وسایل نقلیه سنگین از کل تردد ثبت ‌شده در شبانه ‌روز گذشته 14.2 درصد، اوج تردد بین ساعت های 18 تا 19 و کمترین تردد ساعت سه تا چهار صبح بود که با آگاهی از این موضوع می‌توان زمان مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کرد.
در 24 ساعت گذشته آزادراه کرج – تهران در محدوده استان البرز بیشترین رفت و آمد را با 126 هزار و 209 دستگاه وسیله نقلیه ثبت کرد.

** محورهای بسته به مناسبت برگزاری مراسم بیست و هشتمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره)
دسترسی به آزادراه تهران- قم از ساعت 13 تا 21 امروز (یکشنبه) به سبب برگزاری مراسم بیست و هشتمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در حرم مطهر امام در محدوده های رمپ و لوپ جنوب به شمال پل واوان و پل وهن آباد و جنوب به شمال آزادراه روی پل حسن آباد میسر نیست و ترافیک به سوی محور قدیم تهران- قم هدایت می شود.
همچنین مسیر غرب به شرق روی پل فرودگاه بین المللی به سوی جنوب به شمال (تهران) بسته است و مسیر جایگزین، محور آزادراه تهران- ساوه است.
برای رفت و آمد در محورهای منتهی به حرم حضرت امام خمینی (ره) نیز از ساعت 13 تا 21 امروز این محدودیت ها اعمال می شود:
تردد وسایل نقلیه سنگین باربری شامل کامیون و تریلر از میدان الغدیر اسلام شهر به سمت محور واوان- کمربندی دوم تهران ممنوع و محور جایگزین محور قدیم و آزادراه تهران- ساوه است.
تردد وسایل نقلیه باربری شامل کامیون و تریلر از میدان امام خمینی (ره) رباط کریم به سمت پلیس راه حسن آباد و محور قدیم تهران- قم نیز محدود شده و مسیر جایگزین محور قدیم و آزادراه تهران- ساوه است.

** محورهای بسته به سبب مداخلات جوی
به گزارش سامانه 141 براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعبه های راهداری سراسر کشور، اکنون به ‌استثنای محورهای بسته زیر، ‌ بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.
تردد در محور فرعی شمشک- دیزین در استان های تهران و کرج و جاده رامیان- اولنگ- شاهرود در استان های سمنان و گلستان به دلیل نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی ممنوع است.
محور فرعی رودبار- قلعه گنج و رودبار- کهنوج در جنوب استان کرمان از بیست و ششم بهمن گذشته تاکنون و محور فسا- داراب در استان فارس از ششم فروردین تاکنون به سبب آبگرفتگی بسته است. ‌
محدودیت تردد در محور استهبان- نی ریز در استان فارس (مسیر رفت) از نهم فروردین تاکنون و محور کوثر- خلخال از شانزدهم فروردین تاکنون نیز همچنان ادامه دارد.

** محدودیت های ترافیکی
تردد انواع موتورسیکلت تا ساعت 6 بامداد سه شنبه (شانزدهم خردادماه) از محورهای کرج، چالوس، هراز، فیروزکوه و تهران- سمنان- مشهد و برعکس ممنوع اعلام شد.
همچنین تردد وسایل نقلیه از ساعت 14 تا 24 دوشنبه (فردا) از کرج به مرزن‌آباد ممنوع و از ساعت 17 تا 24 همان روز از مرزن‌آباد به سوی کرج یکطرفه است.
در مسیر جنوب به شمال جاده هراز از محدوده رودهن نیز تردد همه وسایل نقلیه از ساعت 14 تا 23 دوشنبه ممنوع است و با اعلام ماموران پلیس راه، رفت و آمد از ساعت 16 تا 23 فردا از مسیر شمال به جنوب جاده هراز از محدوده آب اسک تا رودهن یکطرفه می شود.
در این مدت تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج- چالوس و برعکس ممنوع است.
تریلر، کامیون و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی نیز از ساعت هشت تا 24 یکشنبه و دوشنبه اجازه تردد از محور هراز و همچنین محور فیروزکوه از تهران به قائمشهر و برعکس را ندارند.
 
کلمات کلیدی : مراسم ارتحال امام خمینی(ره)+محدودیت ترافیکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.