نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470600
تهران چقدر ظرفیت جمعیت دارد؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۵
دنیای اقتصاد اظهارات یک مقام وزارت راه و شهرسازی را در باره خط قرمز میزان جمعیت تهران منتشر کرد.

این روزنامه به نقل از مديركل دفتر نظارت بر طرح‌هاي توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازي نوشت: شهر تهران با توجه به محدوديت‌هاي جدي منابع آب و ساير مباحث زيست‌محيطي ناشي از موقعيت جغرافيايي شهر، امكان پذيرش جمعيت بيش از 10.5ميليون نفر را عملا دارا نبوده و اين موضوع بايد از طريق ضوابط و مقررات طرح تفصيلي در ارتباط با نحوه ساخت و ساز و بارگذاري مناطق مسكوني شهراعمال و عملياتي مي‌شد، درحالی که درفرآيند تصويب طرح تفصيلي، با افزایش حدود 20 درصدی، سکونت‌پذيري شهر تهران به 7. 12ميليون نفر رسيده است.

مسعود حمزه‌ای  اظهار کرد: آنچه در این دولت پیگیری شده و مورد نظر آقای وزیر بوده است، در اختیار مردم قرار گرفتن تمامی مصوبات کمیسیون ماده ۵ به منظور شفاف‌سازی و جلوگیری از ایجاد رانت اطلاعاتی در کل کشور و با اطلاعات کامل است. درحالی که آن چیزی که در سامانه شهرداری تهران قرار می‌گیرد صرفا متن صورتجلسات است که کاربرد محدودی دارد.
 
کلمات کلیدی : شهر تهران + جمعیت پذیری تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۹:۰۶:۰۳
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت: با بررسی نتایج اولیه سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95، جمعیت این استان حدود 12 میلیون و 800 هزار نفر برآورد می شود. (4332297) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.