توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439513
هیچ راهی جز هوشمند سازی تهران وجود ندارد
تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۹
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، گفت: دستور کار مدیریت شهری، افزایش اثرگذاری معابر است.

به گزارش مهر، مازیار حسینی با اعلام اینکه برای اداره و مدیریت کلانشهری با جمعیت و وسعت تهران با صدها کیلومتر بزرگراه و هزاران کیلومتر خیابان، راه حلی جز هوشمندسازی شهر و معابر شهری نداریم گفت: شهری همچون تهران، دیگر نمی تواند توسط عناصر فیزیکی کنترل و نظارت شود و این یک واقعیت انکارناپذیر است که خواه ناخواه باید آن را بپذیریم.

معاون شهردار تهران افزود: تفاوت رفتار ترافیکی رانندگان در بالای پل صدر و پایین پل صدر، مثالی ملموس از متفاوت بودن رفتار شهروندان در یک محور هوشمند و غیر هوشمند و به عبارتی در یک شهر هوشمند و غیر هوشمند است و از این رو، نیازمند آن هستیم که سطح هوشمندسازی شهر را تا جای ممکن ارتقاء دهیم.

وی با اشاره به اینکه همانطور که به موضوع هوشمند نمودن معابر روی زمین توجه می کنیم، باید موضوع هوشمندسازی معابر زیر زمین را نیز مورد توجه قرار دهیم، اظهارکرد: روزانه بیش از ۳ میلیون مسافر وارد ۱۰۶ ایستگاه مترو می شوند و از این رو، هوشمندسازی این ایستگاه های پر رفت و آمد به عنوان پیش نیاز ایمن سازی این ایستگاه ها، از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار است.

حسینی با بیان اینکه سطح هوشمندسازی مترو از بالاترین سطوح موجود در پروتکل های جهانی برخوردار است، تصریح کرد: در هر یک از خطوط مترو تهران در هر ۳ تا ۵ دقیقه، یک قطار مترو با ۲۵۰۰ مسافر حرکت می کند و از این رو، استفاده از پیشرفته ترین سامانه های هوشمند و ارتقای روز به روز این سیستم ها، از نان شب هم واجب تر است.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه افزایش اثرگذاری معابر به جای افزایش معبر در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد، خاطرنشان کرد: از جمله ساز و کارهای هوشمند نمودن شهر و معابر شهری و از جمله الزامات و اقتضائات هوشمندسازی ترافیک، استفاده از نرم افزارهای کار بردی است و اگر قرار باشد از این اپلیکیشن ها استفاده کنیم، باید «چتر وای فای» در تهران گسترش یآبد.
 
کلمات کلیدی : شهر تهران + شهرداری تهران + هوشمند سازی تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.