توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469269
نماینده مجلس: ۶۰ درصد از نقدینگی کشور در تهران هزینه می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶
نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس گفت: ۶۰ درصد از نقدینگی کشور در تهران هزینه می‌شود و این می‌تواند در مواقع بحرانی برای کلان‌شهر تهران دردسرساز باشد.

به گزارش تسنیم، احمد همتی پیش از ظهر امروز در دیدار با کارمندان و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر این استان اظهار داشت: با توجه به میزان تراکم جمعیت در کلان‌شهر تهران به هنگام بروز حوادث شرایط بحرانی بر آن حاکم می‌شود که استان سمنان می‌تواند برای رفع بحران از این شهر کمک شایانی کند.

وی با بیان اینکه 60 درصد از نقدینگی کشور در کلان‌شهر تهران هزینه می‌شود تصریح کرد: نیمی از اعتبارات برای تسهیلات بانکی و نیمی از بودجه عمرانی کشور نیز به این شهر اختصاص‌یافته است.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه با اشاره به ظرفیت‌های موجود در استان سمنان گفت: این استان در مواقع بروز حوادث و ظرفیت‌هایی که در بخش امداد و نجات، امکانات رفاهی و وسعتی که دارد می‌تواند به شهر تهران کمک‌رسانی کند.

وی با اشاره به اینکه کاهش تراکم جمعیت مردم در تهران یکی از رویکردهای اساسی دولت است ابراز کرد: سرریز جمعیت حومه‌نشینان تهران به استان سمنان و شهرهای نزدیک به تهران ظرفیت خوبی را در این زمینه برای توسعه استان سمنان و شهرستان‌های توابع آن ایجاد می‌کند.

همتی با تأکید بر اینکه استان سمنان می‌تواند امکانات و زیرساخت‌های لازم را برای سرریز جمعیت تهران فراهم کند تصریح کرد: لازمه این مهم تأمین اعتبار برای اجرای طرح‌هایی است که در حوزه توسعه این استان ارائه می‌شود.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس خاطرنشان کرد: با ایجاد ظرفیت‌های اشتغال‌زایی در استان سمنان و حمایت دولت از این استان بخش اعظمی از جمعیت تهران برای اشتغال و تحصیل به این استان مهاجرت می‌کنند.

وی ضمن قدردانی از داوطلبان و کارمندان جمعیت هلال‌احمر اظهار داشت: هلال‌احمر به‌عنوان یک‌نهاد مردمی می‌تواند در مواقع بحرانی و بروز حوادث با کم‌ترین هزینه بهترین و بیشترین خدمات را به مردم ارائه دهد.

همتی افزود: عضویت در این نهاد نیازمند تبلیغات و فرهنگ‌سازی است تا در هر خانه حداقل یک امدادگر وجود داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : شهر تهران + مجلس + نقدینگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.