توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474932
واکنش چمران به انتخابات شورای شهر تهران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: فرمانداری و مجلس نظارت دقیقی بر انتخابات شورای شهر تهران نداشته‌اند و درخواست بازشماری آرای تعدادی از صندوق‌ها را داریم.

به گزارش فارس، مهدی چمران در سیصد چهل و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با تبریک سوم خرداد، آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: ما انتظار داریم در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران و نحوه شمارش آراء، مرّ قانون اجرایی شود. 

وی با اشاره به اینکه نباید اعتماد مردم به انتخابات سلب شود، افزود: ما افتخار می‌کنیم که سالی یکبار در کشور ما انتخابات برگزار می‌شود، بنابراین باید به این موضوع اهمیت دهیم که باور مردم درباره انتخابات آسیب نبیند. 

وی بیان داشت: ما تعهد می‌دهیم که اگر هم قرار باشد با بازشماری آراء ورود به شورا داشته باشیم، نیاییم، ولی مرّ قانون انجام شود. 

وی یادآور شد: باید تجمیع صندوق‌ها براساس قانون در فرمانداری اتفاق می‌افتاد، ولی صندوق‌ها به وزارت کشور رفته است و نه مجلس و نه فرمانداری نظارت دقیقی در این خصوص نداشته‌اند. 

وی افزود: در دوره‌های گذشته ناظران مجلس آراء را بازشماری و با آراء فرمانداری تطبیق می‌دادند که این اتفاق هم در انتخابات پنجمین دوره شورای شهر تهران نیفتاده است. 

چمران افزود: تنها از مانیتورها انتخابات را نگاه می‌کردند و این روش نامش نظارت نیست. 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: براساس ماده‌های 86 و 89 قانون شوراها فرمانداری موظف است که نظارت کافی را در انتخابات داشته باشد. 

چمران افزود: نباید به اعتماد مردم آسیب زده شود و ما باید انتخابات سالم، دست‌نخورده، قابل اعتماد و با افتخار داشته باشیم، البته ما به همه انتخابات‌های خود افتخار می‌کنیم. 

وی افزود: ما درخواست داریم که تعدادی از صندوق‌ها بازشماری شود، تا این اعتماد پایدار بماند. 

چمران گفت: البته در در و دیوار شوراها دیگر با نام و چهره ما آشنا هستند.
 
 
کلمات کلیدی : شهر تهران، شورای شهر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.