توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371143
فوکوس: ایران بی‌توجه به انتقاد مرکل، برنامه موشکی خود را ادامه می‌دهد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
یک نشریه آلمانی ضمن انعکاس اظهارات مقامات غربی درباره برنامه موشکی ایران از جمله سخنان صدراعظم آلمان نوشت که ایران بی‌توجه به چنین موضع‌گیری‌هایی به کار خود ادامه می‌دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ برنامه موشکی ایران در روزهای گذشته هدف انتقاد مقامات غربی از جمله «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان قرار گرفته است. مقامات ایران به چنین موضع‌گیری‌هایی پاسخ روشنی دادند مبنی بر اینکه ایران همچنان برنامه موشکی خود را پیش خواهد برد و توجهی به انتقادها از جمله سخنان مرکل نمی‌کند.

نشریه فوکوس نوشته است: وزارت خارجه ایران اعلام کرد که یکی از مسایل مهم در امنیت ملی این است که برنامه موشکی با تمامی توان پیش برده شود. این سخنان در ادامه آزمایش موشکی ایران در مارس گذشته است. در‌ آن زمان موشک‌های کوتاه-میان‌برد و دوربرد پرتاب شدند.

با این حال پنجشنبه گذشته مرکل این اقدامات را ناقض روح قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست و «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد هم اظهارات مشابهی داشت.

بر این اساس قطعنامه ۲۲۳۱ در پی مذاکرات هسته‌ای میان ایران و ۶ کشور و در نهایت دستیابی به توافق برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) صادر شد و ایران در مقابل برداشته شدن تحریم‌ها متعهد شد که محدودیت‌ها و تغییراتی را در برنامه هسته‌ای خود بپذیرد.

ایران همواره اعلام کرده است که این قطعنامه ارتباطی با آزمایش‌های موشکی این کشور ندارد و روسیه هم تاکنون از این موضع‌گیری حمایت کرده است.

فوکوس در ادامه نوشت که ایران با غیرسازنده خواندن ادعای صدراعظم آلمان اعلام کرد که چنین سخنانی تاثیری بر برنامه موشکی این کشور ندارد.
 
کلمات کلیدی : توان موشکی ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.