توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 357076
سرلشگرایزدی:آزمایش‌های موشکی ربطی به برجام ندارد/ارتش وارد سوریه نشده
تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰
معاون امور راهبردی و اشراف فرماندهی کل قوا تاکید کرد که آزمایش موشکی هیچ ارتباطی با چارچوب‌های مطرح‌شده در برجام ندارد.

به گزارش تسنیم، سرلشکر مصطفی ایزدی با اشاره به توسعه صنعت موشکی ایران، اظهارکرد: همان‌طور که همه مسئولان کشور مطرح کردند، ایران در تمامی ابعاد دفاعی با تکیه به آموزه‌های قرآنی به تقویت بنیه خود اقدام می‌کند و هیچ محدودیتی را برای این موضوع قائل نیست.

وی درباره ادعای برخی که آزمایشهای موشکی ایران را نقض برجام می‌دانند، تاکید کرد: همان‌طور که همه کارشناسان و دست‌اندرکاران مختلف اعلام کرده‌اند، آزمایش موشکی هیچ ارتباطی با چارچوبهای مطرح‌شده در برجام ندارد.

سرلشکر ایزدی در پاسخ به این پرسش که برخی می‌گویند آزمایشهای موشکی نباید اطلاع‌رسانی شود، متذکر شد: کار نیروهای مسلح چارچوب‌دار و حساب‌شده است و از تمامی جوانب مورد ملاحظه قرار می‌گیرد. این قبیل اقدامات در مبادی ذی‌ربطی که مسئولیت دارند تصمیم‌گیری می‌شود و بر اساس آن رزمایشی انجام و درباره آن اطلاع‌رسانی می‌شود. این یک روند طبیعی در همه رزمایشهاست و در آینده نیز ادامه پیدا می‌کند.

این مقام عالی ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان درباره حضور برخی نیروهای ارتش در سوریه هم گفت: نیروی زمینی ارتش، وارد سوریه نشده بلکه حضوراش صرفاً به صورت مستشاری برای کمک به ارتش سوریه است.
 
کلمات کلیدی : توان موشکی ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.