نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480338
اخذ مالیات ازساخت‌وفروش ساختمان تصویب شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۰
با تصویب هیئت وزیران، درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان (عرصه و اعیانی) در سال ۹۵حسب مورد مشمول مقررات مالیات بر درآمد خواهد بود.

به گزارش تسنیم هیئت دولت در جلسه امروز دو مصوبه اقتصادی داشت و بر این اساس اخذ مالیات از ساخت و ساز املاک در جلسه مذکور تصویب شد. دولت این تصمیم را با توجه به انقضای یک سال از تاریخ اجرای قانون مالیات‌های مستقیم و به‌منظور رفع مشکلات اجرایی ذی‌نفعان موضوع اتخاذ کرد.

همچنین به‌موجب این تصمیم، ارزش روز زمین در زمان فروش ساختمان احداث‌شده از ارزش روز فروش ساختمان کسر و مابقی آن در درآمد مشمول مالیات لحاظ می­‌شود.

این تصمیم شامل ساختمان­‌هایی خواهد شد که از اول سال 1395 پروانه ساختمانی اخذ کرده‌اند و شامل ساختمان­هایی که تا پایان سال 1394 پروانه ساختمان اخذ شده و حتی اتمام ساختمان نیز بعد از سال 94 باشد، نمی­‌شود و ساختمان­‌هایی که پروانه ساخت آنها قبل از سال 1394 باشد، صرفاً مشمول مالیات نقل و انتقال خواهد بود.

این تصمیم شامل ساخت و فروش ساختمان در شهرهای کمتر از یکصد هزار نفر نخواهد بود.

ضمنا در مورد نقل و انتقال ساختمان‌های نیمه‌تمام، مبلغ فروش هر مرحله به‌عنوان بهای تمام‌شده خریدار مرحله بعدی محسوب و از درآمد ناشی از ساخت و فروش املاک مذکور کسر می‌گردد.

در مورد اعیان احداث‌شده در املاک موقوفه، ارزش زمین در محاسبه درآمد مشمول مالیات ناشی از ساخت و فروش املاک منظور نخواهد شد.

بدهی‌های دولت از طریق واگذاری اسناد خزانه اسلامی تسویه می‌­شود

هیئت وزیران به‌منظور تسویه بدهی مسجل دولت بابت طرح­های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مابه‌التفاوت قیمت تضمینی محصولات کشاورزی، با واگذاری اسناد خزانه اسلامی با حفظ قدرت خرید تا سررسید به‌قیمت اسمی تا سقف مبلغ 95هزار میلیارد ریال به طلبکاران موافقت کرد. سقف واگذاری اسناد یادشده در هر مرحله به‌میزان 19هزار میلیارد ریال خواهد بود.

همچنین تا سقف 10هزار میلیارد ریال از این اعتبار برای تهاتر بدهی و طلب دولت به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و شرکت‌های وابسته به آن ستاد که حداقل 30 درصد از سهام آنها متعلق به ستاد مذکور و شرکت‌های تابعه باشد، تعلق می‌گیرد.
 
کلمات کلیدی : مالیات+مسکن+خانه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۱۹:۲۲:۴۱
رکود بیشتر در مسکن (4416769) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۰۱:۴۰:۳۳
این دست های پنهان برای درمانده کردن اقتصاد ایران از کجا دستور می گیرند؟
اول طرح ریاضت کشی
بعد گران کردن غیر واقعی شدید دلار و بالا نگه داشتن مصنوعی آن
حال هم که! (4417514) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۱۹:۴۰:۰۰
دولت روحانی که سیاست های اقتصادی خود را از آقای رفسنجانی به ارث برده شدیدا به دنبال تحقق دستور العمل های بانک جهانی و صندوق بین المللی پول است. این آقایون طرفدار نئو لیبرالیسم در اقتصاد هستن و این محقق نمیشود مگر با ایجاد لشکری از کارگران بیکار که منجر به بی ارزش کردن نیروی کار میشود. در شرایطی که همگی میدانیم رکود شدید حاکم است، در شرایطی که میدانیم در تمام دنیا در صورت خروج بازار مسکن سایر بخش های تولیدی و خدماتی هم به حرکت در می آیند، و همینطور در شرایطی که میدانیم نیاز به بازسازی و مقاوم سازی سازه ها به دلیل زلزله ضروری است، این آقایان به جای دادن محرک به این بخش به صورت کاملا واضح در جهت تثبیت رکود حرکت میکنند. (4416826) (alef-11)
 
حقجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۲۰:۱۰:۳۳
هزینه ساخت و هزینه وام ساخت و هزینه عوارض شهرداری و هزینه های دیگر چی به این می گویند قانون کدر قبل از انتخابات قرار بر شفاف سازی بود که پس چی شد . (4416933) (alef-11)
 
آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۲۱:۰۹:۲۰
تا حالا بساز بفروش ها بدون مالیات بر درآمد کار میکردند و یکیشون هزارتا شده و به سودهای آنچنانی عادت کردن .مالیات بر واحد ها خالی هم باید اجرایی بشه (4417066) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۲۱:۵۵:۲۵
انشالله منطقی باشد مالیات سال گذشته مالیاتها خیلی غیر منطقی بود انشالله منطقی مالیات بگذارید چون اولا باعث گرانتر شدن یا حتی کمتر شدن کیفیت ساختمان بشود که هزینه هارا کمتر کنند دوما باید مردم توان خرید داشته باشند خب اگر خانه سوم یا چهارم باشد خوب یک حرفی اما مسکنی که طرف برای سرپناه بخرد دیگر مالیات ندارد انشالله منطقی باشد (4417166) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.