نظر منتشر شده
۳۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388098
تفریح جدید بچه پولدارهای پایتخت/ اجاره باغ به شرط تأمین امنیت+ عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
 

این روزها شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام پر از تصاویری شده که حکایت از برگزاری یک جشن دارد، جشن‌هایی که در لوکیشن تصاویر آن‌ها عناوینی همچون «Color Party»، «Color Festival» و «Shahriar» به چشم می‌خورد.

به گزارش فارس، رنگ پارتی که امروز دهان به دهان بین برخی بچه پولدارها در پایتخت و برخی شهرهای بزرگ می‌چرخد در نقاط مختلف تهران اجرا می‌شود اما پاتوق اصلی آنها معمولاً در حاشیه شهر است.

مراسم غیر متعارفی که دختران و پسران جوان با ظاهری نامناسب و لباس‌هایی یک رنگ در آن حاضر می‌شوند و پس از جشن رنگ، به گفته خودشان تبدیل به زامبی هایی می‌شوند که در سطح شهر جولان می‌دهند.

اجرای رنگ پارتی چگونه است؟

در این مراسم به ظاهر جشن‌گونه، دختران و پسران بر اساس قانونی نانوشته و به گفته صاحب مهمانی با لباسی که تم رنگی مشخصی دارد، مثلاً سفید، سورمه‌ای و یا حتی قرمز در این مهمانی حاضر می‌شوند.

در ابتدای مهمانی و در بدو ورود مهمان‌ها، به آنها قوطی‌های رنگ مخصوص قابل شستشو می‌دهند و به این ترتیب مهمانی رنگ‌ها آغاز می‌شود.

نور و موسیقی و صدای دی.جی و سرو برخی نوشیدنی‌های غیرمجاز اساس مهمانی را تشکیل می‌دهد تا حاضران از این طریق به وجد بیایند و به سر و صورت و لباس همدیگر رنگ بپاشند.

جشن رنگ‌ها از کجا آمد؟

جشن هولی یا «جشن رنگ‌ها» نام مراسمی است که هرساله، در ماه مارس و هم زمان با آغاز فصل بهار در هندوستان برگزار می‌شود.

در این جشن بر اساس یک سنت قدیمی، اهالی هر منطقه با پاشیدن آب و رنگدانه‌های مخصوص به سوی یکدیگر و اجرای موسیقی و رقص، جشن و پایکوبی می‌کنند.

در این آئین، همه افراد اعم از زن و مرد و پیر و جوان شرکت می‌کنند و باور دارند که با فرا رسیدن بهار، بار دیگر روشنایی بر تاریکی و خوبی بر بدی پیروز شده‌ است.


پای صحبت‌شان که می‌نشینی مهمترین بهانه برگزاری اینگونه جشن‌ها را سالگرد تولد، جشن فارغ التحصیلی و حتی ازدواج عنوان می‌کنند که با یک تأمل کوچک در می‌یابیم این به اصطلاح جشن چقدر با اصل آن فاصله گرفته است.

هرچند که در نگاهی کلی‌تر کپی برداری از یک اقدام غیربومی که هیچ سنخیتی با فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی ندارد نه تنها منطقی نبوده بلکه کاری اشتباه است.

اجاره باغ به شرط تأمین امنیت/ 3 میلیون تومان اجاره برای 80 نفر

با یکی از صاحبان معاملات ملکی در منطقه شهریار تماس می‌گیریم و می‌گوییم که برای هفته آینده جشن تولدی داریم که قرار است در آن رنگ پارتی هم داشته باشیم. مشاور املاک ابتدا می‌گوید مورد سراغ ندارد اما همین که صحبت از پول می‌شود، می‌گوید: مبلغ برای 10 نفر مهمان یک میلیون تومان و برای تعداد 80 نفر از ساعت 7 شب تا 2 بامداد، 3 میلیون تومان است، اگر تعداد مهمان‌ها بیشتر شود قیمت هم بالاتر می‌رود.

وقتی متوجه می‌شود هزینه برایمان مهم نیست، می‌گوید: باغی که من به شما معرفی می‌کنم جزو بهترین باغ‌های این منطقه است، خود صاحب باغ در تمام مهمانی‌ها حضور دارد و اکثر اوقات من هم خودم برای مهمانی دعوت می‌شوم.

: نگران نباشید صاحب باغ با آنها آشنا است و از لحاظ امنیتی مشکلی پیش نمی‌آید.از او در مورد امنیت باغ و بگیر و ببند از سوی پلیس می‌پرسیم که می‌گوید. وی ادامه می‌دهد: این باغ دارای نورپردازی هوشمند و حرفه‌ای و به نوعی خوراک مهمانی‌‌های اینچنینی است، حتی بیرون محوطه هم نورپردازی حرفه‌ای انجام شده است.

حرف‌های صاحب باغ برایمان قابل باور نیست، مگر می‌شود نیروی انتظامی اینقدر ساده از کنار این موضوعات بگذرد؟

قانون چه می‌گوید؟

ابوالفضل ابوترابی، عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: هر فعل حرام یا اقدامی که باعث جریحه‌دار شدن عفت عمومی شود جرم محسوب می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که مکان‌هایی مثل باغ یا ویلا برای برگزاری پارتی‌های شبانه حریم خصوصی محسوب می‌شود یا نه؟ می‌گوید: اینجا عدم ورود پلیس و دادستان به موضوع به بهانه اینکه مهمانی در حریم خصوصی شکل گرفته بی معنا است و دادستان می‌تواند اذن ورود به مخفیگاه بدهد.

این حقوقدان با تأکید بر اینکه پلیس و دستگاه قضایی هیچ اغماضی در مورد افراد برگزار کننده و شرکت کننده در پارتی‌ها ندارد، اضافه می‌کند: اگر گزارشی به صورت مستند برای دادستانی ارسال شود، دادستان موظف است به موضوع ورود کند.

عضو سابق کمیسیون قضایی مجلس در خصوص مجازات اینگونه جرائم می‌گوید: مجازات‌ها با توجه به اتفاقاتی که در مهمانی‌های‌مختلط می‌افتد تعیین می‌شود.

وظیفه مدعی‌العموم و پلیس چیست؟

اما سؤال اصلی اینجاست که علی‌رغم برخورد پلیس با برگزاری پارتی‌های شبانه و پیگیری‌های مدعی العموم و زیر مجموعه آن دادسرای ارشاد، چرا باز هم شاهد برگزاری چنین مراسمی آن هم به این شکل و شمایل هستیم؟

مگر شبکه‌های اجتماعی از سوی مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط رصد نمی‌شود و مسئولان ار وجود چنین مراسمی بی خبر هستند که این افراد اینقدر راحت و بدون هیچ‌گونه نگرانی اقدام به برگزاری چنین جشنی و سپس انتشار عکس‌های خود در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند؟

به نظر می‌رسد مدعی العموم و پلیس به عنوان ضابط دستگاه قضایی کشور بیش از پیش باید نسبت به اتفاقات نامیمون فرهنگی رخ داده در سطح شهر حساس بوده و عزم خود را برای برخورد با برهم زنندگان عفت عمومی جزم کنند.

هرچند می‌دانیم تاکنون مدعی العموم و پلیس و همچنین سایر دستگاه‌های امنیتی تلاش بی نظیری برای برخورد با ناهنجاری‌ها و اعمال منافی عفت انجام داده‌اند اما گویا مجموع این اقدامات برای برخورد با معضلات پایتخت 12 میلیون نفری کافی نبوده است و کاری جدی‌تر را می‌طلبد.

 
کلمات کلیدی : رنگ پارتی+پارتی+پولدارهای تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۲:۲۲:۴۴
امکانات و منابع پلیس کشور به ویژه در تهران و برخی استانهای مرزی بسیار بسیار کم و ناکافی است و پلیس انگیزه چندانی برای دخالت ندارد (3916990) (alef-11)
 
سید محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۲:۳۵:۱۹
لطفا کلمه پایتخت را از تیتر خبر حذف کنید. انجام این عمل ربطی به پایتختی بودن آنها ندارد و این عمل ممکن است در هر شهری انجام شود. اما تصورات غلطی در مورد پایتخت نشینان در ذهن سایر هموطنان ایجاد می کند. (3917012) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۶:۰۹:۰۷
دوست عزیز اکثر این کارها از پایتخت شروع میشه و سر منشاء آن پایتخت است (3917492) (alef-11)
 
هومن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۱:۳۴:۱۰
تمام فسادها از پایتخت مثل ویروس به بقیه کشور سرایت میکنه.بعد به ما میگن شهرستانی!!!!!!!!! (3918002) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۲:۳۷:۳۴
دمشون گرم . (3917019) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۲:۵۳:۵۲
به اينها بچه پول دار اطلاق نميشود ، اينها بچه رانت خوارهستند. يك زماني بچه كارخانه دار و بازاري و دكترها بچه پول دار بودند كه به واسطه ريشه دار بودنشان حداقلِ اصول را رعايت ميكردند. پيدا كردن پدر هاي اين بيلياقت ها كار ساده ايست ، كافيه سري به اينستاگرامشان بزنيد.
پول داري اگر از راه درستش باشد اينها محصولش نيستند. پس بهتر است به سخنان اقا توجه كرد و انها را يك مشت تازه به دوران رسيده ناميد و نه بچه پول دار (3917050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۴:۳۷:۰۵
من پدرم پزشکه والا کجا وضع ما اینطوره ؟! (3917272) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۹:۵۹:۵۷
درود بر شما (3917870) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۷:۲۵:۴۸
نتیجه ی حرامخواری ، اینهاست .
ولنگاری و بیقیدی و کثافت کاری .
آیا اینها در حریم خصوصی هستند ؟؟
مملکت ما را میخواهند نابود کنند ، این نفوذ پذیران بی هویت . (3917641) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۹:۳۳:۳۶
فعلا تلاش بر این هست که پولدار بودن از قشر تحصیل کرده به .... انتقال پیدا کنه. (3917836) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۲:۵۹:۰۲
خدا شفا بده
دل آدم میسوزه به حال این بدبختا (3917063) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۳:۰۶:۳۵
وقتی جلوی موسیقی مجوز دار گرفته میشه نتیجش همینه (3917077) (alef-11)
 
امیر
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۳:۱۷:۳۹
خدایا به هرکی خواستی پول عطا کنی قبلش جنبه اون پول رو بهش بده. (3917110) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۳:۳۵:۰۹
حال آدم بهم می خورد. (3917130) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۴:۰۶:۵۰
دلیل برخورد ضعیف اینه !!! چون نیک نظر کرد پر خویش در آن دید ... (3917184) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۴:۱۹:۳۵
فقط باید تاسف خورد به حال فرهنگ این مملکت. همه تقصیر گرن اینها نیست. بلکه خود ماهم در سقوط فرهنگ ایران سهیمیم... (3917221) (alef-3)
 
کارگر لیسانسه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۴:۴۳:۳۳
واقعا مشکل مملکت ما نوع پوشش جوانان است؟! (3917288) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۵:۲۳:۱۲
الان این اشکالش کجا هست؟ (3917386) (alef-11)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۵:۵۸:۲۹
اگه چهار تا شون رو اعدام می کردید الان این معضل بی فرهنگی رو نداشتیم (3917468) (alef-11)
 
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۷:۱۰:۲۸
اینها هیچ گناهی ندارند. ریشه ها خراب شده.
این جوانها هم هم وطن ما هستند و ماحصل انقلاب. همه لیاقت هدایت و ارشاد را دارند باید جاذبه داشت، صبور و مهربان بود. (3917622) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۸:۰۶:۲۴
به نظر من خوشی های بدون عاقبت مثبت گریبانگیر این افراد شده است خودشان بواسطه کارهای خودشان وبه دست خودشان تنبیه خواهند شد (3917714) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۸:۴۹:۳۲
ميشه لطفا بگین تو این مملکت چی سر جاش هست. پیگیری کنید ببینید نماینده های سابق واسبق وادوار مجلس در حال حاضر چکار میکنن؟ بچه ها شون چکار میکنند؟ یا توشرکت های دولتی، یا مشاور وزرا یا صاحب شرکت و ثروت هستند، یا در خارج کشور زندگی میکنن. کسی نیست بگه اگه شما قوانین درستی مصوب کرده بودين یا خوب نظارت کرده بودين وضع کشور و مردم اینجوری نبود. (3917781) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۸:۵۲:۵۰
"هر فعل حرام یا اقدامی که باعث جریحه‌دار شدن عفت عمومی شود جرم محسوب می‌شود."
اگر کسی در مخفیگاه خود، مهمانی مختلط برگزار کند، عفت عمومی چگونه جریحه دار میشود؟ (3917788) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۸:۵۸:۰۳
نباید انتظار داشت مال حرام در غیر از این مجالس خرج شود. (3917791) (alef-11)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۹:۱۳:۰۹
قیافه اینها را شطرنجی می کنید چون پولدارن و قیافه اون جوانهای بیچاره و روستایی که داشتند قلیان می کشیدند را واضح منتشر کردید. لعنت به دنیای سرمایه داری و پول پرستی (3917811) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۰:۰۰:۰۰
طبیعیه (3917871) (alef-11)
 
شهروند درجه سه
United States
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۱:۲۸:۲۱
ایجاد مجالس بیشرمانه از سوی افرادی بی فرهنگ و دور از اخلاقیات و عدم توانایی دستگاههای ذیربط در جلوگیری از انها باعث تاسف دلسوزان و احاد مردم ایران شده است. (3917989) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۳:۲۲:۴۱
مشكل در كجاست؟ نه به كسى آزار رسانده اند، نه جايى را خراب كرده اند، رفتن بيرون شهر جشن كرفته اند...حالا شما از ظاهر اينها خوشت نمياد خوب نياد (3918159) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۳:۵۸:۵۹
من که لذت بردم اگه منم پول داشتم تفریح میکردم. خوش به حالشون (3918204) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۰۰:۰۵:۰۸
حالم به هم خورد اینها یک مشت تنه لش لاابالی هستند ،صد هزار مرتبه شکر خدا هم وضع خانواده از قدیم الایام و و هم وضع خودم عالی هست ولی بعقیده من صحیح نیست هربی سرو پایی هرکاری کرد منتسب بشود به کسانی که وضع مالی خوبی دارند (3918216) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۲۳:۱۶:۲۶
راه های تفریح سالم مانند سایر کشور ها را باز کنید همه چی درست میشه .مثلا مسیر دوچرخه سواری+ توسعه فضاهای سبز به جای تخریب پارک در جردن و ساخت ساز+ کنسرت موسیقی+هوای پاک+ توسعه مراکز مطالعه مدرن (3933488) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.