نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498384
معطلی ۴۰۰ کامیون هندوانه در مرز مهران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۴
400 کامیون هندوانه در مرز مهران معطل غیرشفاف‌ بودن فعالیت‌های گمرکی طرف عراقی است.

به گزارش ایسنا، هم‌اکنون صدها کامیون میوه و تره‌‌بار و عموما هندوانه در مرز مهران در گرمای بیش از 50 درجه در انتظار ورود به کشور عراق است و صادرکنندگان در کلافگی و نگرانی به سر می‌برند.

محمد جمشیدی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی لرستان و از صادرکنندگان محصولات کشاورزی به ایسنا گفت: متاسفانه حدود 10 تا 15 روز است که بازیچه‌ ترخیص‌کاران عراقی شده‌ایم.

وی با بیان اینکه به دلیل سهل‌انگاری طرف عراقی 400 کامیون میوه که عموما هندوانه است، شربت می‌شوند و چون فردا هم تعطیل رسمی است و اگر اقدامی صورت نگیرد میلیاردها تومان متضرر می‌شویم.

این صادر کننده گفت: محصولات معطل مانده در مرز مهران محصول تولیدی استان‌های لرستان، همدان، فارس و قزوین است.

جمشیدی ابراز عقیده کرد: این مشکل به سازوکارهای مجوز وزارت کشاورزی عراقی به ترخیص‌کاران نشات می‌گیرد و از مجموعه‌ استانداری و گمرک استان انتظار داریم با رایزنی نسبت به تغییر رویه‌ عراق اقدام کنند.

عباس غیابی از دیگر صادرکنندگان محصولات کشاورزی با انتقاد از عدم شفافیت‌ موضوع مجوز از طرف عراق گفت: استانداری و گمرک باید طوری رایزنی کند تا طرف عراقی مکلف به پاسخگویی باشند و از قبل درباره‌ زمان دقیق ورود محصولات اطلاع‌رسانی کنند.

وی گفت: هم‌اکنون نزدیک 5 میلیارد تومان سرمایه‌ مردم در زیر آفتاب بیش از 50 درجه قرار دارد و کسی پاسخگو نیست.

این صادرکننده تاکید کرد: ما به رایزن نیاز داریم تا با طرف عراقی به طور شفاف گفتگو و تکلیف ما را روشن کند.

تاکنون پیگیری‌های خبرنگار ایسنا برای اظهارنظر مسئولان گمرک استان نتیجه‌بخش نبوده است.  
 
کلمات کلیدی : صادرات هندوانه+مرز مهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۲۰:۴۷:۱۴
شاید آنها هم مثل قطری ها کلاسشون بالا رفته وهندوانه ها را به‌خاطر سرب زیاد می خوان برگردونند. مال راست راستی بد مال صاحابش . (4502152) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.