توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415145
مرز مهران باز است، البته برای بازگشت زائران اربعین/ ترافیک سنگین در خروجی مرزها
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶
مرز مهران برای بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور باز است و زائران برای ورود مشکلی نخواهند داشت اما توصیه می شود زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه وارد کشور شوند.

به گزارش میزانف در شرایطی که برخی از زائران ایرانی به امید بازگشایی مرز مهران هنوز در پشت این مرز هستند، تعداد قابل توجهی از زائرانی که از زیارت بارگاه مقدس حضرت علی (ع) و امام حسین (ع) از شهرهای نجف و کربلا بازگشته اند از این مرز وارد کشور می شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت در گفتگویی زنده در شبکه شبکه قرآن و معارف سیما از آغاز ثبت نام دوباره زائران در سامانه سماح از سوم آذر خبر داد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان امروز، 500 هزار زائر ایرانی از پیاده روی اربعین حسینی به کشور بازگردند.

در همین رابطه شایعات مختلفی از شب گذشته پیرامون بسته شدن این مرز و جلوگیری از ورود زائران به کشور مطرح شده بود که در این خصوص حمید گودرزی، سخنگوی ستاد مرکزی اربعین در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان این موضوع را تکذیب کرد.

سخنگوی ستاد اربعین گفت: مرز مهران برای بازگشت زائران به خاک کشور آماده است و ترددها بدون مشکل در این مسیر انجام می شود.با توجه به حجم بالای ترددها در مرز مهران، ستاد اربعین حسینی به زائران توصیه می کنیم در صورت امکان، برای بازگشت به کشور نیز از مرز شلمچه استفاده کنند.طی روزهای اخیر در هیچ ساعتی مرز مهران برای بازگشت زائران بسته نبوده و در این ارتباط با مشکلی مواجه نیستیم.

گودرزی با اشاره به فراهم بودن شرایط به منظور تردد آسان تر زائران از مرز شلمچه اظهارکرد: هنوز ازدحام جمعیت در مرز مهران را شاهد هستیم و افرادی که هنوز امیدوار به عبور از مرز مهران هستند، شرایط در این مرز را تا حدودی دشوار کرده اند.افرادی که بخواهند برای بازگشت به کشور از مرز مهران عبور کنند تا حدودی با تاخیر وارد کشور شده به همین خاطر مرز شلمچه به عنوان مرز پیشنهادی به زائران توصیه می شود.

ترافیک شدید در مرز چذابه

سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راه ناجا نیز گفت: در خروجی های مرز مهران شاهد بار ترافیکی سنگین هستیم و در ادامه هر چه از مرز دور می شویم شرایط برای تردد زائران هموارتر می شود. مرز مهران به سمت ایلام همچنان یکطرفه بوده و جاده ملکشاهی به عنوان مسیر جایگزین معرفی شده است.

رئیس پلیس راه ناجا با تأکید بر اینکه تنها افراد بومی و خودروهای خدمات رسان می توانند از مسیر جایگزین جاده ملکشاهی استفاده کنند، اظهار کرد: مسیر جایگزین نیز تنها برای افراد بومی و خودروهای خدمات رسان و امدادی باز بوده و سایر زائران اجازه تردد از این محور را ندارند.

حمیدی با اشاره به آغاز موج بازگشت زائران از مرز مهران به سمت سایر شهرهای کشور خاطر نشان کرد: تعداد قابل توجهی از زائرانی که در مرز مهران منتظر بازگشایی مرز بودند از حضور در این منطقه منصرف شده و درحال بازگشت به شهرهای خود هستند.

استقرار تیم های امدادی هلال احمر در نجف، کاظمین، سامرا و کربلا

شاهین فتحی معاون امداد و نجات هلال احمر نیز از استقرار تیم های امدادی هلال احمر در نجف، کاظمین، سامرا و کربلا خبرداد.

وی گفت: سازمان امداد و نجات با توجه به وظایف این سازمان در مرز و فرا مرزی خود در مراسم بزرگ اربعین حسینی با هماهنگی های لازم و جلسات متعدد با مرکز حج و پزشکی و اعلام نیاز مرکز حج برای تامین نیروهای امدادی، خودرو، اتوبوس و آمبولانس ها در قالب کاروان بزرگ امدادی در مراسم اربعین حاضر شدند.
 
کلمات کلیدی : زائران اربعین + مرز مهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.