نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413303
ازدحام جمعیت در مرز مهران و قطع شدن آب سرویس های بهداشتی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱
۸ روز مانده به کنگره بزرگ اربعین در مرز مهران ازدحام جمعیت را شاهد هستیم و در کنار این ازدحام آب سرویس های بهداشتی نیز قطع شده است.

به گزارش تسنیم، پایانه مرزی مهران به دلیل نزدیکی به شهرهای مذهبی عراق و همچنین امنیتی که دارد مورد استقبال زائران اربعین برای تردد قرار گرفته است.

استقبال مردم و زائران از مرز مهران در کنار وجود محرومیت های استان ایلام و کم جمعیت بودن شهرستان مرزی مهران سبب ایجاد ازدحام در شهرستان مهران و به ویژه مرز مهران می شود که تنها دو سال است از سوی مسئولان کشوری برای تکمیل زیرساخت ها مورد توجه و اقبال قرار گرفته است.

از دو روز گذشته شاهد ورود هزاران نفری زائران اربعین به مرز مهران هستیم به گونه ای که در 24 ساعت روز گذشته در 21 آبان 120 هزار نفر از این پایانه مرزی به سمت عراق تردد داشته اند.

در کنار تمامی تلاش هایی که مردم و مسئولان برای برگزاری یک مراسم بدون مشکل داشته اند مشکلاتی نیز با ورود هزاران نفری مردم و زائران اربعین به مهران ایجاد شده است.

برخی ها بدون داشتن مدارک معتبر و ویزا به مرز مراجعه کرده و تلاش می کنند که به اجبار و زور از مرز عبور کنند و این میان نیز به منظور ایجاد نظم و انضباط در تردد زائران موانعی در مسیر تردد زائران قرار داده شده است.

در بازدید هایی که خبرنگار ما از مرز مهران داشته است متوجه شدیم که آب سرویس های بهداشتی که در مرز مهران احداث شده اند به صورت مکرر قطع و وصل می شوند و همین موضوع مشکلاتی را برای زائران ایجاد کرده است.

همچنین بر اساس گفته های زائران پس از گیت های خروجی در مرز مهران مشکلات آب آشامیدنی وجود دارد که لازم مسئولان این موضوع مهم را نیز مد نظر داشته باشند.

با توجه به حضور بالای زائران اربعین در مرز مهران به ویژه در روزهای باقی مانده به برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی گمان می رود که شاهد وقوع مشکلاتی در حوزه ترافیک، تصادفات و سوانح رانندگی، تردد زائران و مشکلاتی مانند قطعی آب باشیم.

شهر مهران یک شهرستان کم جمعیت است که تنها 15 هزار نفر جمعیت دارد و این روزها مهران میزبان صدها هزار زائر حسینی است و با نزدیک شدن به اربعین نیز هر روز بر تعداد این زائران افزوده می شود.

مرز مهران در 24 ساعت می تواند 150 هزار نفر زائر را پوشش دهد اما اگر تعداد بیشتر شود به طور قطع مرز مهران قفل شده و تردد زائران نیز با مشکل مواجه می شود.

براساس اعلام مسئولان کشوری زائران بهتر است مرزهای چزابه و شلمچها نیز برای تردد در نظر بگیرند که در مرز مهران با مشکل مواجه نشوند.
 
کلمات کلیدی : زائران اربعین + مرز مهران
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۳:۲۷:۴۹
باز هم مسئولان غافلگیر شدن؟!!!!!
واقعاً متأسفم از این سیستم مدیریتی مدیران ما (4013990) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.