توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503017
درخواست سوریه برای انحلال ائتلاف "ضد داعش" تحت امر آمریکا
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
وزارت خارجه سوریه با اعلام اینکه ائتلاف "ضد داعش" تحت امر آمریکا دست به جنایت‌های وحشیانه‌ای علیه مردم سوریه می‌زند و همچنین از آنجا که این ائتلاف بدون درخواست دولت سوریه شکل گرفته است، از کشورهای عضو ائتلاف آمریکا خواست تا هرچه سریع‌تر این ائتلاف را منحل کرده یا از آن عقب نشینی کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، وزارت خارجه سوریه در دو نامه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت اعلام کرد: سوریه از کشورهای شرکت کننده در ائتلاف تحت امر آمریکا که مدعی احترام به قانون بین‌المللی انسانی است، می‌خواهد تا هرچه سریع‌تر این ائتلاف غیرقانونی را منحل کنند یا از این ائتلاف خارج شوند، چراکه این ائتلاف بدون درخواست دولت سوریه و خارج از چارچوب قوانین بین‌المللی و سازمان ملل شکل گرفته و با هر ارزشی که ما به آن ایمان داریم، مغایر است.

وزارت خارجه سوریه پیرامون ادامه حملات وحشیانه این ائتلاف در حق سوری‌ها، به این امر اشاره کرد که سوریه به شدت جنایت‌های این ائتلاف در حق شهروندان سوری را محکوم می‌کند و این اقدامات ائتلاف به منزله جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است.

این وزارت خانه مجدداً از شورای امنیت خواست تا به مسئولیت‌های خود در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی و توقف جنایت‌های ائتلاف در حق شهروندان سوری و بازخواست این ائتلاف به دلیل جنایت‌هایش عمل کند.

جنگنده‌های ائتلاف تحت امر آمریکا تاکنون در حملات خود جان تعداد زیادی از شهروندان سوری را به ویژه در رقه و دیرالزور گرفته‌اند که آخرین این تجاوزها، هدف قرار دادن روستاهایی در رقه و حومه دیر الزور در روز چهارشنبه و کشته شدن ۴۰ غیرنظامی و زخمی شدن ده‌ها تن بود.
 
کلمات کلیدی : سوریه، داعش، امریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.