توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503008
پیش‌بینی درباره ماندن طولانی مدت نیروهای آمریکایی در سوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
ائتلاف نیروهای سوریه دموکرات که هم‌پیمان واشنگتن در جنگ علیه داعش است، اعلام کرد پس از شکست تندروها، نیروهای آمریکایی برای مدت مدیدی در شمال سوریه خواهند ماند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، طلال سلو، سخنگوی ائتلاف نیروهای سوریه دموکرات خاطرنشان کرد، این ائتلاف معتقد است که ایالات متحده «منافع استراتژیکی» برای ماندن در سوریه دارد.

سلو در مصاحبه با رویترز گفت، این امری قطعی است که آنها سیاست استراتژیکی برای ده‌ها سال آتی داشته باشند و اینکه توافق‌هایی میان دو طرف در بلندمدت از جمله توافق‌های نظامی و اقتصادی و توافق‌های سیاسی میان رهبران منطقه شمال سوریه با دولت آمریکا وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها پس از پایان کار داعش، منافع استراتژیکی در سوریه دارند.

در همین حال، رایان دیلون، سخنگوی ائتلاف تحت امر آمریکا پاسخ به سوالی پیرامون استراتژی بلند مدت این ائتلاف در سوریه را به وزارت دفاع آمریکا واگذار کرد و گفت: جنگ‌های بسیاری حتی پس از شکست داعش در رقه وجود دارد که باید وارد آنها شویم.

وی تصریح کرد که داعش همچنان پایگاه‌هایی در استان دیرالزور دارد.

دیلون بدون ورود به جزئیات خاطرنشان کرد: ماموریت ما شکست داعش در مناطق مشخصی در عراق و سوریه و فراهم کردن شرایطی جهت تحکیم ثبات منطقه‌ای است.

از سوی دیگر، اریک پاهون، سخنگوی پنتاگون گفت: وزارت دفاع آمریکا چارچوب‌های زمانی پیرامون عملیات در آینده را مورد بررسی قرار نمی‌دهد. اما ما همچنان به از بین بردن داعش و ممانعت از بازگشت آن پایبند هستیم.
 
کلمات کلیدی : سوریه، امریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.