توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437778
تداوم پیشروی‌ ارتش عراق در محورهای مختلف موصل
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹
فرمانده عملیات "ای نینوا می‌آییم" از آزادسازی کامل محله "العربی" در شرق موصل خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، عبدالامیر رشید یارالله، فرمانده عملیات "ای نینوا می‌آییم" گفت: گروه‌های عراقی محله العربی را کاملا آزاد کردند و پرچم عراق را بر روی ساختمان‌ها برافراشتند.

یارالله گفت: نیروهای عراقی پس از آنکه به داعشی‌ها تلفات و خسارات مالی و جانی وارد کردند به تماس با محله الرشیدیه در محور شمالی ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر شبکه المیادین گزارش داد که نیروهای بسیج مردمی حمله داعش به منطقه تل الزلط در غرب موصل را ناکام گذاشته و جان ۲۰ داعشی را گرفتند.

خبرنگار المیادین همچنین گفت که نیروهای عراقی یک مرکز امنیتی داعش را در ساحل چپ و مرکز محله "دومیز" در موصل شناسایی کردند. جنگنده‌های عراقی همچنین پایگاه‌های داعش را در محله "بیسان" در شمال محله العربی در محور شمال شرق موصل هدف قرار دادند.

از سوی دیگر یک منبع از شهر موصل عراق گفت که داعش کمیته‌هایی را تشکیل می‌دهد که تمامی زنان موصل در ساحل راست مجبور می‌کند تا برای حمایت مالی از داعش طلاهای خود را بدهند و مجازاتی را علیه زنانی که کمک مالی نکنند اعمال می‌کنند.

این منبع گفت که نیروهای داعش در محله الدواسه ۴ زن را بسته و آنها را در مقابل مردم به اتهام تخلف در حمایت از داعش شلاق زدند.

داعش پس از آنکه مساحت‌های گسترده‌ای از اراضی تحت تصرف خود را از دست داده است حقوق نیروهای خود را تقریبا به نصف رسانده است.
 
کلمات کلیدی : داعش + آزاد سازی موصل+ ارتش عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.