توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438796
نخست‌وزیر عراق آزادسازی کامل شرق موصل را اعلام کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۹
بالاخره بعد از تایید و تکذیب بسیار درباره آزادسازی کامل شرق موصل نخست وزیر عراق به طور رسمی از آزادی کامل بخش شرقی موصل از تسلط داعش خبر داد و از نیروهای امنیتی مشترک خواست هر چه سریعتر به سمت غرب موصل حرکت کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز سه شنبه در کنفرانس خبری در بغداد اظهار داشت: به شما مژده آزادسازی کامل شرق موصل را می‌دهم و این مهم تنها با فداکاری نیروهای ما و وحدت تمامی عراقی‌ها میسر شد.

وی افزود: از آن قهرمانان می‌خواهم هر چه سریعتر به سمت آزاد سازی بقیه مناطق استان نینوا بالاخص بخش غربی آن اقدام کنند.

العبادی ادامه داد: نیروهای عراقی از رود دجله برای آزادسازی غرب موصل عبور خواهند کرد و هیچ نیروی خارجی در عراق نمی‌جنگد.

گزارش‌های خبری حکایت از آن دارد که مستشاری در نخست وزیری عراق گفته است، حیدر العبادی قصد دارد صبح امروز (چهارشنبه) به منظور بررسی زمان آزادسازی غرب موصل با فرماندهی نیروهای امنیتی در آنجا وارد موصل شود.

وی فاش کرد، ۲۷ یادداشت تفاهم درباره بازسازی طرح‌های مختلف عمرانی برای مناطق آزاد شده امضا شده است.

در این راستا سفارت آمریکا در بغداد در بیانیه‌ای آزادسازی کامل ساحل چپ (شرق) موصل را از دست داعش تبریک گفت و ازتلاش نیروهای عراقی برای کاستن تلفات غیرنظامی تقدیر کرد.

این سفارتخانه تاکید کرد که از عراق برای آزادسازی کامل خاک خود از لوث وجود داعش حمایت خواهد کرد.

این سفارتخانه از تلاش‌های ارتش عراق، سازمان مبارزه با تروریسم، پلیس فدرال، نیروهای پیشمرگ و تمامی تشکیلات نیروهای عراقی که با داعش می‌جنگند، تشکر کرد.
 
کلمات کلیدی : داعش + آزاد سازی موصل+ ارتش عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.