نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451695
اقدام عمروعاصی در جنگ موصل +عکس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۹
مظنونان به عضویت در گروه تروریستی داعش برای زنده ماندن دست به هر اقدامی در عملیات آزادسازی موصل می‌زنند.

به گزارش صراط، در یکی از تصاویری که از ادامه پیشروی نیروهای ارتش عراق منتشر شده دو داعشی در مقابل یک نیروی ویژه ارتش عراق عریان شده‌اند تا با این کار نظامی عراقی را از کشتن منصرف کنند. این عکس ها مورد توجه کاربران عرب زبان شبکه های مجازی قرار گرفته است.
 
اقدام عمروعاصی در جنگ موصل +عکس
 
گفتنی است گاهی نیروهای عراقی پس از آزادسازی مناطق برای اطمینان از انتحاری نبودن افرادی که مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش هستند آنان را مجبور می کنند تا نیمه برهنه شوند تا با این کار از عدم وجود بمب در زیر لباس آنها مطمئن شوند.

برهنه شدن در جنگ حیله‌ای است که عمروعاص در جریان جنگ صفین به کار برد.
 
اقدام عمروعاصی در جنگ موصل +عکس

او هنگامی که در میدان نبرد با امام علی(ع) مواجه شد برای جان سالم به در بردن عریان شد چراکه از جوانمردى امام آگاه بود. امام چشم خود را فرو بست و از او روى برگردانید که گویای اهتمام حضرت به امور ارزشی و اخلاقی است.

عبدالفتاح عبدالمقصود که یک نویسنده سنى مذهب است، در زمینه انصراف امام از کشتن عمروعاص می‌ نویسد : امام حاضر نشد دست‌هاى خود را به خون پیادة بى سلاح افتاده‌اى بیالاید و از روى کرامت و عفت او را رها کرد.
 
اقدام عمروعاصی در جنگ موصل +عکس

جوانمردی، بزرگوارى، عفت چشم و مراعات اخلاق ابرمرد تاریخ امیرمؤمنان علی(ع) ایشان را از قتل عمروعاص منصرف ساخت، دشمنى که در نهایت ذلت از برابر رقیبش فرار کرد و حاضر شد با کمال بدبختى، بدن خود را عریان سازد. این عمل به مراتب از کشتن او تاریخ‌سازتر است.
 
کلمات کلیدی : داعش + آزاد سازی موصل+ ارتش عراق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۵:۱۲:۵۷
استنباط شما کاملا نادرست بود. این افراد به دستور ارتش عراق و به منظور اطمینان از عدم همراه داشتن بمب های انتحاری انجام می شود نه اینکه شخص عریان قصد خدعه و نیرنگ داده باشد!!!!!! (4189721) (alef-11)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۷:۵۲:۵۳
با سلام،

ای کاش در پایین عکسی که مثلا" از عمروعاص گذاشته اید قید میکردید که این عکس مربوط به مرحوم آقای مهدی فتحی است که در سریال امام علی (ع) در نقش عمروعاص ظاهر شدند و بسیار هم متبحرانه نقش آفرینی کردند. (4189950) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.