توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 319606
مجلس نمایندگان از نامه کری به ایران انتقاد کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۴
کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از نامه جان کری به همتای ایرانی اش، این اقدام را تسلیم واشنگتن در برابر تهران دانست.

به گزارش مهر، کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار بیانیه ای در پایگاه اینترنتی خود از قانون محدودیت صدور روادید برای سفرکنندگان به برخی کشورها از جمله ایران، دفاع کرد.

«مایکل مک کال» رئیس این کمیته در این بیانیه مدعی شده اقدام وزیر خارجه آمریکا در ارسال نامه به ایران، تسلیم در برابر این کشور بوده است. بر اساس این ادعا تسلیم مداوم دولت آمریکا در برابر تهران، به میزانی جدی رسیده است.

مک کال از مطلب عنوان شده در نامه کری که در آن اطمینان داده شده واشنگتن قانون مذکور را د ور می زند انتقاد کرده و گفته است: کری چگونه می تواند قانونی را دور بزند که رئیس جمهور آن را امضا کرده است.

روز گذشته نیز ۲۰ عضو مجلس نمایندگان آمریکا از جمله شماری از اعضای کمیته های کلیدی با ارسال نامه ای به وزیر خارجه این کشور، به تصمیم اخیر دولت اوباما در دور زدن مصوبه کنگره در خصوص محدودیت روادید انتقاد کردند.

وزیر خارجه آمریکا در نامه به همتای ایرانی خود اعلام کرده است که واشنگتن می تواند از مفاد قانونی که مدعی حمایت ایران از تروریسم است، چشم پوشی کند.
 
کلمات کلیدی : محدودیت سفر به ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.