توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 319280
سی‌ان‌ان؛ ایران تصور شما را تغییر میدهد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۴۵
با وجود تصویب «لایحه محدودیت مسافرتی به آمریکا» در کنگره، مجلس سنا آمریکا و امضا آن توسط اوباما رئیس جمهور این کشور، یکی از معروفترین رسانه های این کشور سی‌ان‌ان، در فهرستی که شامل ۱۶ کشور بود از ایران هم نام برده و به مخاطبانش پیشنهاد دهده در سال ۲۰۱۶ به کشورمان سفر کنند.

این روز ها با اتمام سال ۲۰۱۵ ، سایت های مختلف با استفاده از کارشناسانشان فهرستی از مناطقه که باید در سال ۲۰۱۶ به آن سفر کرد را ارائه می دهند. شاید تنها کشوری که نقطه مشترک همه این فهرست ها است ایران باشد.

به گزارش خبرآنلاین؛ چندی پیش نشنال جئوگرافیک و نشریه سفر و اوقات فراغت با رتبه بندی مناطقی که در سال ۲۰۱۶ باید به آن سفر کردند را فهرست کردند، در فهرست نشنال جئوگرافیک که این گزارش را برای مخاطبانش در انگلیس نوشته، ایران اول شد.

در فهرست نشریه سفر و اوغات فراغت هم با تیتر «بازگشت به عرصه» جهانی برای ایران، کشورمان را در رتبه پنجم قرار داد.

پس از آن یورونیوز گلچینی از فهرست های مختلف کرد را اعلام کرد. این فهرست یورونیوز شامل شش کشور بود که ایران هم در آن قرار داشت.

اما آخرین فهرست گردشگری را «سی‌ان‌ان» اعلام کرد، قسمتی از گزارش این رسانه آمده است؛

بهترین داستان ها از جاده هایی شروع می شود که در آن سفر های کمی شده است. با ایجاد شدن راه های جدید، کشورهای در حال توسعه از آمدن گردشگران جدید استقبال خواهند کرد.

پس برای ۲۰۱۶ چه مکان هایی جذاب هستند؟! این سوال را متخصصانی که در رابطه مناطق مسافرتی جدید تحقیق می کنند پرسیدیم و فهرستی از ۱۶ کشور رسیدیم؛

مغولستان آسیا
پاپوآ گینه نو اقیانوسیه
قطب شمال -------
ماداگاسکار آفریقا
ایران آسیا
تایوان آفریقا
هند آسیا
اوگاندا آفریقا
گرجستان آسیا
ایالات متحده آمریکا آمریکا
پاتاگونیا آمریکا
پالائو اقیانوسیه
قطب جنوب -------
هندوراس آمریکا
گابون آفریقا
رومانی اروپا

ایران
هیچ مکانی به اندازه ایران تصورات شما را تغییر نخواهد داد؛ به اسکی بروید یا به ساحل، مساجد نفیس را ببینید، به بازار بروید، شعر های فارسی را بشنوید و چاشنی های موجود در غذاها را مزه مزه کنید

شیراز و اصفهان شهرهایی که به خاطر حکایت های عاشقانه شان محبوب هستند، پوشیده از روستاها و زمین های نیمه عشایری هستند. همچنین معمولا مسافرانی که به ایران رفتند از مهمان نوازی مردم می گویند.

۱۹ میراث ثبت جهانی یونسکو، مانند تخت جمشید و بیابان لوت که به تازگی به این فهرست اضافه شده از جاذبه های دیگر این سرزمین باستانی هستند.

تعداد توریست های ایران روبه افزایش است و مسئولان این کشور پیش‌بینی می کنند تا سال ۲۰۲۵ تعداد توریست ها به ۲۰ میلیون نفر برسد.

چه چیزی در رابطه با ایران جدید است ؟!
بهتر شدن ارتباطات دیپلماتیک نتایجی مانند راحت تر سفر کردن به ایران در پی دارند. باز شدن سفارت انگلیس هم برای گردشگری مهم است.یکی از کارمندان یک مرکز گردشگری گفت: با لغو شدن هشدار انگلیس برای سفر به ایران، این گنج بیشضتر قابل دسترس خواهد بود.

بهترین زمان برای سفر: مارس تا می-سپتامبر تا نوامبر

گزارشی در تناقض با سیاست رسمی آمریکا

این گزارش سی ان ان در حالی به مخاطبانش سفر به ایران را پیشنهاد کرده که با تصویب ««لایحه محدودیت مسافرتی به آمریکا» صنعت گردشگری ایران دچار مشکلاتی خواهد شد.

طبق این لایحه شهروندان ایرانی، عراقی، سودانی و سوری که پاسپورت کشورهایی را دارند که بدون ویزا می توانند به آمریکا سفر کنند دیگر نمی توانند از این موضوع استفاده کنند و برای سفر به آمریکا نیاز به ویزا دارند.

اما ضربه اساسی این طرح در بند دیگری به گردشگری ایران آسیب می زند؛ هرکس از سال ۲۰۱۱ (زمان شروع ناآرامی‌ها در سوریه) به ایران، عراق، سودان و سوریه سفر کرده باشد و تبعه کشورهایی باشد که با آمریکا تفاهم‌نامه لغو روادید دارند و می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند، دیگر نمی تواند از این مزیت استفاده کند.
 
کلمات کلیدی : محدودیت سفر به ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.