نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508219
خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه 50 هزار تومان جریمه می‌شوند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
رئیس پلیس راهور تهران گفت: خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، روزی 50 هزار تومان جریمه می شوند.

به گزارش ایسنا، سردار مهماندار با بیان اینکه  بحث معاینه فنی می تواند خودروهای دودزا را از رده خارج کند افزود: این طرح نه تنها در تهران بلکه در شهرستان ها نیز مد نظر ماست و در سامانه سیم فا در حال اجراست. خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، روزی 50 هزار تومان جریمه می شوند. شاید این جریمه در آینده به دستشان برسد ولی اینکه پلیس اکنون جلویشان را نمی گیرد دلیل عدم کنترل شان نیست.

مهماندار افزود: ما در کل سطح شهر در حال کنترل خودروهای دودزا هستیم و پلاک های تعمیری به آنها داده می شود تا زمانی که معاینه فنی صورت گیرد بعد دوباره می توانند پلاک اصلی خود را دریافت کنند و 45 هزار تومان هم باید جریمه پرداخت کنند.

وی ادامه داد: از روز گذشته 45 دستگاه پلاک تعمیری در تهران گرفتیم.

رئیس پلیس راهور تهران ادامه داد: با نزدیک شدن مهرماه، جریمه دودزا بودن افزایش می یابد و از امروز این طرح با شدت بیشتر در تهران آغاز شد.

وی افزود: مراکز بسیاری برای تعمیر معاینه فنی وجود دارد و افراد باید در طول سال حتما به این مراکز مراجعه کنند و دولت هم اخیرا" مصوبه ای داشته که تردد خودروهای فرسوده را در سطح شهر ممنوع کرده است و ما باید از طریق دوربین ها خودروهای بالای 20 سال را از رده خارج کنیم و قصد داریم این سیستم را گسترش دهیم و هرچه زودتر خودروهای فرسوده را از تهران خارج می کنیم. بعدها این طرح را به شهرستانها نیز گسترش داده خواهد شد زیرا آثار زیانبار یک خودروی فرسوده بر تمام افراد جامعه اثر گذار است.

رئیس پلیس راهور تهران که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد تاکید کرد: مخدوش کردن پلاک خودروها جرمی سنگین است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد. از آنجا که از ابتدای مهر بر حجم ترافیک 30 درصد افزوده خواهد شد، با یکسری اقدامات سعی در کاهش ترافیک داریم.

وی گفت: باید تعداد واگن های مترو 3 هزار تا باشد ولی ما تنها هزار واگن داریم. در حوزه اتوبوس هم کسری داریم. در هفته اول مهر که سرویس مدارس جانیفتاده، می توانیم توزیع موادغذایی سوپرمارکت ها را به زمان دیگری موکول کنیم که با زمان مدارس تداخل نداشته باشد. زمان آموزش و پرورش و آموزش عالی را به گونه‌ای می توان مدیریت کرد که با هم تلاقی نداشته باشد؛ علاوه بر آن با نصب تابلوهای لازم جلوی مدارس از حجم تردد مقابل مدارس کم کنیم.

مهماندار به خانواده‌ها توصیه کرد تا با عدم پارک خودرو مقابل مدارس، همکاری و تعامل خود را با پلیس حفظ کنند؛ همچنین حتما فرزندان خود را به سرویس هایی تحویل دهند که برچسب داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : معاینه فنی + راهنمایی و رانندگی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۰:۳۲:۱۵
فردا تکذیب می کنن (4545250) (alef-11)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۱:۳۵:۰۱
عموما از سر و وضع اینگونه خودرو های دودزا کاملا مشخصه که متعلق اند به ضعیف ترین قشر جامعه که تعمیر کردن خودرو و تغییر دادن این وضعیت دشوار برایش مطلقا امکانپذیر نمیباشد و در نهایت هم آنقدر این وسیله رو راه میبرند و جریمه میشوند که یا خود خودرو از نفس بیفته و کنار خیابون ول بشه یا آنکه خودرو توقیف بشه درحالیکه رقم جریمه به چند برابر قیمت خودرو بالغ شده !!!!! ؛
این روش که کماکان اون دودزا باشه و اینها هم مداوما به جریمه کردن راننده ادامه بدهند مطلقا بازدارنده و کارساز نیست بلکه جا داره که با شناسایی اینگونه رانندگان عمدتا سالمند که تاکنون مقاومت کرده و رو به گدایی !!!!!! نیاورده اند از صندوق های ویژۀ افراد مستمند ولی مقاوم !!!!! اونها رو مورد حمایت و یاری قرار بدهند ؛ (4545367) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۲:۵۸:۳۱
جلوی خودروهای آلوده کننده دولتی و بخصوص شهرداری ها رو بگیرید اول. (4545522) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۳:۲۸:۴۹
قانون تناقض داره
کسی که معاینه فنی نداره و ماشین دودزا داره، پلاکش رو می کنند و 45 هزار جریمه میشه
اما اونی که فقط معاینه فنی نداره، روزی 50 هزار تومان جریمه میشه
حالا بماند که اون پلاک موقت در حکم طرح ترافیک واسه اون وسیله هم هست (4545585) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۴:۲۶:۵۷
جریمه فاقدین معاینه کار خوبی است ولی اگر برای آنهایی که مهلت معاینه قبلیشان تمام شده ابتدا یک اخطار بدهند به عدالت نزدیک است . بالاخره ممکن است کسی همان روز به علت یک گرفتاری نتواند به مراکز معاینه برود و یا فراموش کرده باشد لذا کسی که عمدا خودرویش را برای معاینه فنی نبرد با کسی که گرفتاری داشته و یا فراموش کرده متفاوت است . بهتر است مردمی که این طرح را قبول دارند همراه کنید نه متنفر . به نظرم برای دارنده های برگ معاینه که تاریخش تمام شده ابتدا دعوت و دو یا سه روز مهلت و بعد جریمه . (4545672) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۴:۵۱:۴۶
معلوم نيست دولت عوارض خارج كردن خودروي اسقاطي رو كه از واردات خودرو ميگيره كجا مصرف ميكنه (4545716) (alef-11)
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۵:۵۴:۲۳
مثل همیشه حرفها و اخبار نا مفهوم است.مسئولان اول کلاس نگارش زبان فارسی را طی کنند سپس در خبر وارد شوند.کدام خود رو؟ خودرو فاقد معاینه که در خیابان تردد کند یا خود روی که به هر علت بدون استفاده در منزل یا تعمیرگاه است و فاقد معاینه؟در سربازی میگفتند این سه "ک"را مطمئن شوید: کی؟ کی؟ کجا؟ که یقینا نیرو ها به آن واقف میباشند. (4545854) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.