توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477061
استفاده از کفش پاشنه بلند در رانندگی ممنوع
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۹
رییس پلیس ترافیک شهری نیروی انتظامی به بانوان توصیه کرد در حین رانندگی از کفش های پاشنه بلند استفاده نکنند چرا که کفش هایی با پاشنه بیشتر از ١٠ سانتی متر باعث نداشتن کنترل در رانندگی و تصادف می شوند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس راهور، سرهنگ داوود قاسمیان، افزود: انتخاب کفش مناسب برای رانندگی این فرصت را فراهم می کند تا فشار لازم و استاندارد روی پدال ها، ترمز و گاز فراهم شود.

وی ادامه داد: کفش هایی که بیشتر از ١٠ سانتی متر پاشنه داشته باشند مناسب رانندگی نیستند زیرا کف سخت این کفش ها باعث می شود تا پا عملکرد صحیح روی پدال ها نداشته باشد.

سرهنگ قاسمیان گفت: استفاده کفش های پاشنه بلند در رانندگی مشکل ساز خواهد بود زیرا هردو پدال ترمز و گاز با پاشنه کار می کنند و با وجود کفش پاشنه بلند استحکاک کافی ایجاد نمی شود.

رییس پلیس ترافیک شهری نیروی انتظامی گفت: استفاده از کفش پاشنه بلند، دمپایی، و کفش های نامناسب دیگر می تواند به دلیل قرار نگرفتن درست پا روی پدال، باعث لغزش پا و در نهایت از دست دادن پدال ها زمان رانندگی شود.
 
کلمات کلیدی : پلیس راهور + راهنمایی و رانندگی + رانندگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.