توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473515
رویترز: ترامپ امیدوار است سفر به عربستان نگاه‌ها را از بحران‌های کاخ سفید منحرف کند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
خبرگزاری انگلیسی رویترز در تحلیلی درباره اولین سفر خارجی رئیس‌جمهور آمریکا نوشته وی امیدوار است این سفر نگاه‌ها را از بحران‌هایی که کاخ سفید را در بر گرفته‌اند منحرف کند.

به گزارش تسنیم، یک رسانه انگلیسی در گزارشی روز جمعه هدف سفر خارجی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه را گریز از آشوب‌هایی دانسته که کاخ سفید وی را در بر گرفته‌اند. 

خبرگزاری انگلیسی رویترز می‌نویسد: «ترامپ در شرایطی که در داخل کشور آشوب دولتش را در بر گرفته، روز جمعه عازم سفری می‌شود که کاخ سفید امیدوار است حواس‌ها را از مناقشات داخلی دور خواهد کرد و نگاه‌ها را به سمت برنامه‌های سیاست خارجی‌اش خواهد چرخاند.»

ترامپ قرار است عصر جمعه راهی عربستان شود. وی هفته آینده هم به فلسطین اشغالی، بلژیک و ایتالیا خواهد رفت. 

این سفر در شرایطی انجام می‌شود که شمار زیادی از تحلیلگران اقدام وی در اخراج «جیمز کومی»، رئیس اف‌بی‌آی را با رسوایی «واترگیت» که به اخراج رئیس‌جمهور وقت آمریکا منجر شد، مقایسه کرده‌اند.

20 اکتبر سال 1973 «ریچارد نیکسون» در اقدامی جنجالی دادستان ویژه مأمور تحقیق درباره «رسوایی واترگیت» را از سمتش برکنار کرد. «نیکسون» در این پرونده متهم به مأمور کردن عوامل اف‌بی‌آی برای ورود به ساختمان هتل واترگیت، محل استقرار ستاد انتخاباتی حزب دموکرات و کار گذاشتن دستگاه‌های شنود در آن بود.

منتقدان می‌گویند ترامپ رئیس اف‌بی‌آی را نیز با هدف اخلال در تحقیقات پیرامون ارتباطات تیمش با روسیه اخراج کرده است. 

در روزهای گذشته، رسانه‌های آمریکا همچنین فاش کرده‌اند ترامپ در جریان دیدار با وزیر خارجه روسیه، اطلاعات محرمانه کشورش را به وی درز داده است. 

دونالد ترامپ روز پنجشنبه در یک نشست خبری در کاخ سفید درباره این بحران‌ها گفت: «منتظریم که از کل این موقعیت گذر کنیم.»
 
کلمات کلیدی : ترامپ، عربستان، کاخ سفید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.