نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506399
تیلرسون در صدر فهرست اخراجی‌ها جا گرفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸
اظهارات و موضع گیری های مستقل وزیر خارجه آمریکا موجب خشم ترامپ شده به طوری که نام تیلرسون در فهرست اخراجی های آتی قرار گرفته است.

به گزارش مهر به نقل از اشتاندارد، خشم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از همکارانش چندان به درازا نمی کشد. هر یک از آنها که از انتقادی را به وی وارد کند، باید منتظر کنار گذاشته شدن خودش باشد. این سرنوشت انتظار «رکس تیلرسون» دیپلمات ارشد را نیز که مدتی است سر ناسازگاری با ترامپ گذاشته، می کشد. وی شب گذشته طی مصاحبه ای تلویزیونی انتقادهای تندی را متوجه رئیس جمهور آمریکا کرده و سخنانی را به زبان آورد که شنیدن آن خوشایند ترامپ نبود.

مهمترین انتقاد تیلرسون متوجه سخنان ترامپ در مورد حوادث شارلوتسویل بود که به جای محکوم کردن خشونت طلبی گروه های نژادپرست، هر دو طرف درگیری را مقصر دانست. وی بدون اینکه کوچکترین دفاعی از رئیس جمهور کند تاکید کرد «ترامپ از جانب خودش حرف زده است» و موضع او موضع دیگر دولتمردان نیست.

تیلرسون چند روز پیش از این مصاحبه نیز موضع خود را روشن کرده و گفته بود: «خشم و نفرت جایگاهی در آمریکا ندارد». مورد اختلاف دیگری که به وضوح بین ترامپ و وزیر خارجه اش دیده می شود مواضع متضاد آنها در خصوص راهبرد جدید آمریکا در افغانستان است، به طوری که رئیس جمهور آمریکا را واداشته به صراحت از این اختلاف نظر پرده بردارد.

وی با موضع گیری هایی اینچنین و سخنانی که چندان به کام ترامپ و طرفدارانش خوش نمی آید، هر روز از آنها بیشتر فاصله می گیرد و به این ترتیب نام تیلرسون در بین افراد اخراجی از کابینه ترامپ به صدر فهرست نزدیکتر می شود.

اکنون مسئله ادامه همکاری تیلرسون و یا برکناری وی به موضوع رایزنی های ترامپ با حلقه مشاوران نزدیکش تبدیل شده است.

آنچه که در حال حاضر موضوع اصلی بحث بین اعضای تیم مشاوران ترامپ است، یافتن جانشینی مناسب برای تیلرسون است. مشکل دیگر اینجا است که نامزد معرفی شده باید بتواند تاییدیه سنا را بگیرد و این امر با توجه به اختلافات جدی بین سران جمهوری خواه کنگره و رئیس جمهور، دشوارتر از قبل شده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، تیلرسون، کاخ سفید، استیو بنون، شان اسپایسر، جیمز کومی
 
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۱:۲۳:۵۵
اللهم الشغل الظالمین بالظالمین (4538173) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.