توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477959
نامه سیف به لاریجانی در خصوص کاسپین/تحقیق‌وتفحص از بانک مرکزی قوت گرفت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه‌نگاری رئیس‌کل بانک مرکزی با لاریجانی در خصوص مؤسسه کاسپین گفت: در صورت عدم‌اجرای قانون در خصوص این نوع مؤسسات کمیسیون اقتصادی تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را در دستور کار قرار خواهد داد.

شهاب نادری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به جلسه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس کل بانک مرکزی در خصوص مشکلاتی که اخیراً برای مؤسسات مالی و اعتباری ایجاد شده گفت: در همین رابطه رئیس کل بانک مرکزی گزارش کاملی برای ریاست مجلس ارسال کرده است، از سوی دیگر روز گذشته سیف با حضور در کمیسیون اقتصادی گزارشی از آخرین وضعیت مؤسساتی مانند کاسپین، ثامن الحجج و میزان ارائه کرد، این درحالی است که  اینها نمونه‌هایی از مؤسسات غیرمجازی است که بنا بود تا پایان سال 1395 تعیین تکلیف شوند.

به‌گفته نادری هم‌اکنون از سراسر ایران، مردم در خصوص این نوع مؤسسات مطالبات خود را از نمایندگان مجلس پیگیری می‌کنند و در این رابطه بانک مرکزی بایستی هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف این دست مؤسسات اقدام نماید.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تأکید طیب‌نیا بر سامان‌دهی مؤسسات مالی و اعتباری بدون مجوزی که اخیراً مشکلاتی را برای سپرده گذاران ایجاد کرده‌اند، گفت: در صورت عدم رسیدگی به این موضوع از سوی بانک مرکزی کمیسیون اقتصادی مجلس ناچار است بر اساس ماده 236 آئین‌نامه داخلی مجلس، تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را کلید بزند.

نادری با یادآوری اینکه مؤسسه کاسپین از تجمیع و انحلال 8 تعاونی و مؤسسه از جمله عام کشاورزان مازندران، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، حسنات اصفهان، پیوند مشهد، الزهرا، صدر طوس، امید جلین و فرشتگان ایجاد شده است، گفت: بعد از مدتی شایعات در خصوص این مؤسسه تازه‌تأسیس داغ شد و سپرده‌گذاران نگران از مسدود شدن حساب بانکی خود به کاسپین برای برداشت سپرده‌های‌شان هجوم بردند. به هر حال امروز این مشکل ایجاد شده است و بانک مرکزی بایستی نسبت به حل و فصل این مشکل هرچه سریع‌تر اقدام نماید.

وی با ابراز اینکه در جلسه با رئیس کل بانک مرکزی علاوه بر ارائه گزارش  در خصوص اقدامات انجام‌شده برای رسیدگی به وضعیت کاسپین نمایندگان کمیسیون نیز نظرات خود را بیان کردند، گفت: قرار است در جلسات بعدی در این خصوص پیگیری‌های لازم ادامه یابد.

 نادری با اشاره به اینکه کمیسیون اقتصادی پیش از این جلسات متعددی با اعضای هیئت مدیره این مؤسسه داشته است، تأکید کرد: امیدواریم با همکاری بانک مرکزی و مراجع قضایی هرچه سریع‌تر مشکلات این مؤسسه برطرف شود.


 
۱۳۹۶/۰۵/۱۳ ۰۹:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۰ ۱۲:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۲:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۳ ۱۴:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۱۷:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۱۵:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۹ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸ ۱۲:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۵ ۱۲:۴۳
 
 
کلمات کلیدی : حقوق سپرده‌گذاران+ سپرده‌گذاران+نظام بانکی+موسسه کاسپین+ولی ا... سیف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.