توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472799
رئیسی: چرا می‌خواهید دوقطبی راه بیاندازید؟/بحث بیکاری را مطرح می‌کنیم و آقایان بحث دیوار را مطرح می کنند/مگر آزادی را ما به دختران و پسران داده ایم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۵۲
نامزد دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما نمی‌گوییم با بیگانگان رابطه بد داشته باشیم، ما با کشورها دیپلماسی عزتمندانه برقرار می کنیم. سهم ما از دو هزار و سیصد میلیارد دلار تجارت منطقه چقدر است؟

به گزارش فارس، سید ابراهیم رئیسی در اجتماع عظیم مردم سمنان گفت:خودم را همپای شما مردم می دانم؛ هویت من را انتساب به نظام و خدمت‌گذاری به مردم و امام رضا شکل داده است.احترام شما مردم را به خود نمی گیرم بلکه این احساسات را به یک خادم رضوی و خدمتگذار مردم می‌دانم.

*کشور ما از کشورهای ثروت عالم است
وی ادامه داد: کشور ما از کشورهای ثروت عالم است چون نیروی انسانی فرهیخته داریم و این بزرگترین سرمایه است.

رئیسی اظهار داشت: آنچه سایه جنگ را از سر کشور دور کرده حضور مردم است و کلیدقفل بیکاری و فساد در دست مردم برومند است.

* نگاه به بیگانگان بدون توجه به ذخایر و نیروی انسانی کشور خطاست
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه بیگانگان گره از مشکلات هیچ کشوری نگشوده اند که ما دومین آن باشیم تصریح کرد: معطل نگه داشتن کشور برای نگاه بیگانگان خطاست؛ نگاه به بیگانگان بدون توجه به ذخایر و نیروی انسانی کشور خطاست.

*می توانیم با صد و هشتاد کشور جهان رابطه داشته باشیم
وی اظهار داشت: اینکه ایران به عنوان ملجاء مستضعفان فقط به چند کشور نگاه کند درست نیست. می توانیم با صد و هشتاد کشور جهان رابطه داشته باشیم.

رئیسی با بیان اینکه مردم گله مندند و دغدغه دارند که چرا یک میلیون تحصیل کرده بیکار و صدها کارگاه و کارخانه تعطیل شده داریم و چرا جوان و پدر همزمان کار ندارند؟ گفت: چرا با اینکه امکانات وجود دارد کارخانه ها تعطیل می شود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: ما نمی گوییم با بیگانگان رابطه بد داشته باشیم، ما با کشورها دیپلماسی عزتمندانه برقرار می کنیم. سهم ما از دو هزار و سیصد میلیارد دلار تجارت منطقه چقدر است؟

وی اظهار داشت: نگاه ما به وزارت خارجه، روابط خارجی است یعنی چیزی که صادرات کشور را تسهیل کند.

رئیسی گفت: می گویند چگونه می‌خواهید شغل ایجاد کنید؟ ما می گوییم آیا می خواهید به متن قانون عمل کنید؟ در برنامه ششم ایجاد یک میلیون شغل مطرح شده است. آقایان می گویند به روستاها اینترنت برده ایم. ما مشکلی با اینترنت نداریم اما می گوییم اقتصاد فضای مجازی را فعال کنید.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با طرح این سوال که چرا آقایان مسکن سازی را تعطیل کردند گفت: اشکالات را بر طرف می کردید. به مردم گزارش دهید به جای مسکن مهر چه میزان مسکن اجتماعی ساخته اید؟ مردم می گویند آیا مدیران توان مبارزه با قاچاق را ندارند؟ بحث ما قاچاقچی قانون شکن است که صد و ده کانتینر می‌آورد نه کوله و بر و ته لنجی. سوال ما این است که چرا با قاچاق علنی مبارزه نمی شود؟

وی با بیان طرح این پرسش از حاضران که آیا  وام با سود صفر درصد گرفته اید؟ گفت: آقایی سیصد میلیارد گرفته و در بانک گذاشته تا سود بگیرد.

رئیسی ادامه داد: باید صدای آدم از جای گرم بلند شود که صدای مردم را نشنود؛ دولت نسبت به دهک‌های پایین مسئولیت دارد. باید یارانه دهک های پایین افزایش یابد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: می گویند ما می خواهیم آزادی را مغشوش کنیم، مگر آزادی را ما به دختران و پسران داده ایم. خدا آزاد کرده است. آزاد هستند به موجب آنکه خدا داده است. هنر دولت این است که نگذارد کسی آزادی را به هم بزند.

وی در ادامه سخنرانی خود با تاکید بر این مطلب که می گویند کشور از رکود عبور کرده است گفت: دست بازاری‌ها را هم بگیرید و از رکود عبور دهید!بنده تورم هشت درصد را رد نمی کنم اما تحرکی در اقتصاد وجود ندارد. آقای روحانی گفتند که آمار حساب نیست و جیب مردم حساب است. یک قدم به بازار بروید که ببینید قیمت اقلام اساسی دو برابر شده است.

*چرا می‌خواهید دوقطبی راه بیاندازید؟
رئیسی اضافه کرد: ما بحث بیکاری را مطرح می‌کنیم و آقایان بحث دیوار را مطرح می کنند. ما می گوییم فقرا و آقایان رقیب هراسی می کنند. ما می گوییم چرا فتیله مسکن را پایین کشیدید و آقایان بحث دیگری را می گویند.چرا می خواهید دو قطبی راه بیاندازید. مردم عاقلند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه آقایان می گویند مردم در این مراسم‌ها با اتوبوس می آیند و این حرف‌ها توهین به مردم است اظهار داشت: چرا در کشور ما به جوانان اعتماد نمی شود؟ کلید حل مشکلات در دست جوانان و مردم فرهیخته است.

وی گفت: دانشجویان ما در دانشگاه شریف قصد آزمایش ماهواره ای را داشتند، اما آقایان رفتند و آن را از سکو در آوردند؛ چرا که ممکن است بیگانگان حالشان بد شود. این نشانه‌های بدی است.

رئیسی اضافه کرد: شما برای برجام پیش پرداخت کردید و در قلب راکتور بتن ریختید اما تعهد طرف مقابل باید نقد شود، برجام چک نقد نشده است و به دولت انقلابی نیاز دارد تا این چک را نقد کند؛ وقتی می گوییم انقلابی یعنی افق آینده دیده شود. انقلابی بزرگ حضرت امام(ره) و در زمان فعلی رهبر معظم انقلاب است.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: به لطف خدا و کمک مردم و با اراده پولادین می توان مشکلات را حل کرد، امید است در 29 اردیبهشت آنچه خیر و صلاح مردم است، به دست مردم با بصیرت رقم بخورد.

* نه بازگشت به گذشته و نه تحمل وضع موجود بلکه تغییر به نفع مردم

وی در خاتمه اظهار داشت: در روزهای انتخابات یارانه افراد تحت حمایت کمیته امداد را سه برابر کردید؟ از کجا آوردید؟ به افرادی که خودتان یارانه آنها را قطع کرده بودید پیامک زدید که یارانه وصل شده است. این پول را از کجا آوردید؟ به دهیاران گفته اند نفری ده میلیون بگیرید. چرا این اقدامات نزدیک انتخابات انجام شده است؟ از کجا پول آوردید. آقایان مردم عاقلند و شعور دارند.
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۰۴:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۶:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۴:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۳ ۱۶:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۶ ۲۰:۳۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۰۷:۱۳
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات96+انتخابات ریاست جمهوری+ابراهیم رئیسی+حسن روحانی+دولت یازدهم+اقتصاد ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.