توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277955
آلمان: اختلافات برای توافق هسته ای کاهش چشمگیری یافته
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۸
سخنگوی وزارت خارجه آلمان با ابراز خوش بینی نسبت به دستیابی به توافق هسته ای با ایران تا ضرب الاجل ۳۰ ژوئن (۹ تیر) گفت: اختلافات سیاسی برای دستیابی به توافق بطور چشمگیری کاهش یافته است.

'مارتین شفر' سخنگوی وزارت خارجه آلمان در نشست خبری هفتگی خود در برلین در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا گفت که تمامی اقدامات توسط ایران و گروه ۱+۵ همچنان بر رسیدن به توافق تا پایان ماه جاری میلادی متمرکز است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آلمان خاطر نشان کرد: دولت آلمان امیدوار است که ایران و گروه ۱+۵ تا ضرب الاجل ۳۰ ژوئن به توافق جامع برسند. وی تصریح کرد: فقط هشت روز تا پایان ضرب الاجل ۳۰ ژوئن باقی مانده است. ما زمان زیادی نداریم و نهایت تلاش خود را به کار می بندیم تا در زمان مقرر به توافق برسیم.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینکه آیا همگرایی در مواضع در مذاکرات هسته ای بر سر مساله مهم لغو تحریم ها وجود داشته است؟ گفت که وی نمی خواهد در این رابطه اظهارنظر کند.

شفر تصریح کرد که این مرحله احتمالا سرنوشت سازترین مرحله است و از زمان تفاهم لوزان در دوم آوریل، اختلافات سیاسی در مورد حصول یک توافق هسته ای احتمالی به طور چشمگیری کاهش یافته اما در عین حال یکسری سوالات بی پاسخ همچنان باقی مانده است.
 
کلمات کلیدی : آلمان+ هسته ای+ مرکل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.