توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503755
در سینما و تئاتر چه خبر است؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰
کارگاه تدوین خرقه‌پوش، آمار تئاتر کیومرث مرادی،بازگشت مجدد «سفید برفی و هفت کوتوله»، «ماه پیشونی» و... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.

به گزارش ایسنا، کارگاه تدوین مصطفی خرقه‌پوش، تدوین‌گر فیلم‌های «لیلا» و «درخت گلابی» داریوش مهرجویی و «زیر پوست شهر» رخشان بنی‌اعتماد در خانه بین‌الملل بامداد به مدیریت پریسا بخت‌آور برگزار می‌شود.

مصطفی خرقه‌پوش در توضیح این کارگاه گفته است:«در این دوره زبان تدوین، نقش تدوین در شکل دادن به داستان، اختیارات و محدودیت‌های تدوین‌گر، رابطه تدوین‌گر با کارگردان، مبانی اولیه‌ی برش‌ها، زمان‌بندی در فیلم و نقش صدا در تدوین مورد توجه قرار می‌گیرد.» این کارگاه دوشنبه ۳۰ مرداد برگزار خواهد شد.

خانه بین‌الملل بامداد در میدان تجریش، خیابان فناخسرو واقع شده است و علاقه‌مندان به شرکت در این کارگاه می‌توانند با تلفن‌های 02122703960 و 02122716551 و 02122716605 تماس حاصل کنند.

بیش از  4000 نفر در بیست اجرا به تماشای «نامه های عاشقانه از خاورمیانه» آمده‌اند

نمایش «نامه های عاشقانه از خاورمیانه» به کارگردانی کیومرث مرادی در بیست شب حدود 4000 تماشاگر داشته است و بزودی در شهر هایی از ایران اجرا خواهد داشت.

به گزارش مشاور رسانه ای نمایش، این اثر نوشته مشترک کیومرث مرادی، پوریا آذربایجانی و محمد مساوات است که تاکنون 4000 نفر در بیست اجرا به تماشای آن نشسته‌اند.

«نامه های عاشقانه از خاورمیانه» با بازی هانا کامکار، آزاده صمدی  و پانته آ پناهی ها داستان فراموش نشدنی سه زن است. زنانی که قصه زندگی شان قصه تنهایی ها، شجاعتها ، جسارتها و پیدا کردن‌هاست. قصه زندگی زنانی که خواستن را در استمرار تلاش در راه عشق به دست آورده اند.

این نمایش بزودی و پس از پایان اجراها در تئاتر مستقل تهران در شهر هایی همچون رشت، شیراز، اصفهان ، مشهد ، کرمانشاه ، اهواز و ...به روی صحنه خواهد رفت.

 «نامه های عاشقانه از خاورمیانه» کاندید بهترین موسیقی سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر سال در مراسم جشن بازیگر است.

بازگشت مجدد نمایش پر فروش"سفید برفی و هفت کوتوله "به شهرزاد 

" سفید برفی و هفت کوتوله " به نویسندگی و کارگردانی نصیر ملکی جو مجدد در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه خواهد رفت .

نمایش «سفید برفی و هفت کوتوله »  درباره عده‌ای است که بعد از به دنیا آمدن متوجه می‌شوند که دچار بیماری کوتاهی قد هستند. آنها تقلا می‌کنند تا به جبر حاکم بر اندامشان، جامه اختیار بپوشانند تا بتواند بر مناسبات معمول اجتماعی و غرایز چیره شوند و.... 

در این نمایش  نگین خامسی، پوریا سلطان زاده، سروش شاکر، امیر حسین طاهری، پگاه کاظمی، محسن نوری، پرهام یدالهی به ایفای نقش می‌پردازند.

از دیگر عوامل این اثر محمد قدس ( مجری طرح و مدیر تولید) ، بامداد افشار ( موسیقی ) ، امیر عابدین ( نوازنده ) ، هادی عرب نرمی ( طراحی و ساخت مجسمه ) ، نصیر ملکی جو ( طراح صحنه ) ، سمانه احمدی مطلق ( طراح لباس و آکساسوآر) ، مهدی نعمتی مقدم ( طراحی و ساخت ماکت ) ، سینا فراهانی، علی فراهانی ( مدیران صحنه ) ، سارا حدادی ( مشاوره رسانه ای - مکث ) ، ایلیا شمس ( مدیر روابط عمومی و تبلیغات - تئاتربازها) ، محمد صادق زرجویان ( طراح گرافیست، تیزر و عکاس ) ، حسین طاهر بخش ( ساخت دکور ) اشاره کرد. 

این نمایش به زودی در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه خواهد رفت .

جدول زمان‌بندی کارگاه‌های هیجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی اعلام شد.

به گزارش ستاد خبری هیجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی، در این دوره از جشنواره تئاتر آیینی سنتی دو کارگاه آموزشی برگزار می‌شود و دبیرخانه این دوره از جشنواره، جدول زمان‌بندی این کارگاه‌ها را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، کارگاه آموزش نقالی با حضور مرشد مصطفی سعیدی روزهای  11 و 12 شهریور ، ساعت 10 تا 12 در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

 همچنین کارگاه «موسیقی توصیفی شبیه‌خوانی» با حضور  سید محسن هاشمی دیگر کارگاهی است که در این دوره از جشنواره برگزار می‌شود.

این کارگاه روزهای  13 و 14 شهریور ،ساعت 10 تا 12 در  سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر  برپا خواهد شد.

علاقمندان برای نام نویسی در هر دو کارگاه، می‌توانند تا تاریخ پنجم شهریورماه از ساعت 9 تا 15 به دفتر  کانون نمایش‌های آیین و سنتی،به نشانی خیابان استاد شهریار - خیابان هانری کربن -پلاک 18 -طبقه ی اول مراجعه کنند.

هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی وسنتی با دبیری داوود فتحعلی‌بیگی 8 تا 15 شهریور ماه برگزار می‌شود.

تجلیل انجمن تهیه کنندگان مستقل از برندگان منتقدان و نویسندگان سینمایی

انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران موفقیت تهیه کنندگان عضو این تشکیلات صنفی در کسب جوایز انجمن منتقدان را تبریک و تهنیت گفت و برای آنان موفقیت بیشتر آرزو کرد.

در پی کسب جوایز ارزشمند انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران توسط هنرمندان فیلم‌های رگ خواب ، ماجرای نیمروز  و خفه گی که در مجموع 14 جایزه این انجمن را  به خود اختصاص دادند ، تهیه کنندگان مستقل طی اطلاعیه ای خطاب به حمید نعمت الله ، سید محمود رضوی  و فریدون جیرانی ویژگیهای حرفه‌ای آنان را ستود.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است :

تهیهکنندگان ارجمند فیلم هایی که موفق به کسب جوایز انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی شدند نشان دادند که تخصص ، دانش و کار بلدی همکاران میتواند ضمن تولید و ساخت فیلم های که مورد اقبال عامه مردم قرار می گیرد ،فیلم‌هایی باشد که منتقدان و نویسندگان متخصص حرفه ی سینما نیز آنها را ارزشمند بدانند و با دادن تندیسها و دیپلمهای افتخار  برای تولید آثار ماندگار سینما ، مورد تشویق قرار بگیرند .

رگ خواب به تهیه کنندگی حمید نعمت الله توانست 6 جایزه بسیار ارزشمند بهترین فیلم ، بهترین کارگردان ، بهترین فیلمنامه ، بهترین بازیگر نقش اول زن ،دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد، و بهترین موسیقی متن را بخود اختصاص دهد.

فیلم سینمایی ماجرای نیمروز به تهیه کنندگی سید محمود رضوی توانست 5 جایزه دیپلم افتخار بهترین کارگردان ، بهترین بازیگر مکمل مرد ،دیپلم افتخار بهترین تدوین ، بهترین چهره پردازی و جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس را به خود اختصاص داد.

همچنین فیلم خفه گی به تهیه کنندگی فریدون جیرانی جوایز بهترین فیلمبرداری ، بهترین تدوین و دیپلم افتخار بهترین چهره پردازی را در جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی بخود اختصاص داد.

انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران با تبریک و تهنیت به این تهیه کنندگان عضو برای آنها موفقیت بیشتر و بیشتر را آرزو دارد.

نمایش فیلم «کلاغ» از بهرام بیضایی در سینماتک خانه هنرمندان ایران

فیلم کلاغ ساخته بهرام بیضایی در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید.

فیلم کلاغ (1356) ساخته بهرام بیضایی دوشنبه 30 مرداد در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید.

پس از نمایش فیلم، نشست نقد و بررسی با حضور امیر پوریا و کیوان کثیریان برگزار می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: اصالت (حسین پرورش) در جستجوی موضوعی برای ساختنِ یک برنامه تلویزیونی است که یک آگهی در روزنامه عصر می‌بیند که نوشته دختر جوانی گم شده و یابنده با نشانی مندرج در آگهی تماس بگیرد. عکس دختر گمشده به نظر اصالت آشنا می‌آید، و می‌کوشد به یاد آورد که او را کجا دیده است..

از بازیگران این فیلم می‌توان به حسین پرورش، منوچهر فرید و پروانه معصومی اشاره کرد.

فیلم کلاغ ساخته بهرام بیضایی دوشنبه 30 مرداد ساعت 17:30 در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید.

« ماه پیشونی» به پردیس تئاتر تهران می‌آید

نمایش موزیکال و عروسکی« ماه پیشونی» به کارگردانی «آزاده انصاری» از روز چهارشنبه 1 شهریورماه در پردیس تئاتر تهران به صحنه می‌رود. 

نمایش عروسکی «ماه پیشونی» نمایش موزیکال و عروسکی« ماه پیشونی» به نویسندگی «ایوب آقاخانی» و کارگردانی «آزاده انصاری» از روز چهارشنبه 1 شهریورماه در تماشاخانه استادمحمد پردیس تئاتر تهران به صحنه می‌رود. 
نمایش «ماه پیشونی» درباره دلباختن شاهزاده ای جوان به دختری است که ماه بر پیشانی دارد. 

مینووش رحیمیان، مرضیه ایمانخانی، ندا کوهی، نسترن نظری، طناز جلوسی، ساحل شفیعی بازیگران و عروسک گردانان این اثر هستند و از دیگر عوامل این نمایش می توان به نادر برهانی مرند (تهیه کننده) منوچهر شجاع (طراح صحنه)، محسن ایمانخانی(طراح عروسک)، مریم معینی (طراح لباس)، محمد فرشته نژاد (آهنگساز) اشاره کرد. 


نمایش موزیکال و عروسکی« ماه پیشونی» به کارگردانی «آزاده انصاری» از روز چهارشنبه 1 شهریورماه در ساعت 19:30 و در تماشاخانه استادمحمد پردیس تئاتر تهران به صحنه می‌رود. 

نشست نقد و بررسی تولید و پردازش نظریه در سینمای ایران

نشست تولید و پردازش نظریه در سینمای ایران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نشست «تولید و پردازش نظریه در سینمای ایران» سه‌شنبه 31 مرداد ساعت 17 در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

از سلسله نشست‌های تخصصی جایزه پژوهش سینمایی سال، نشست تولید و پردازش نظریه در سینمای ایران با حضور روبرت صفاریان و دکتر محمدجعفر یوسفیان برگزار می‌شود.

در این نشست روبرت صفاریان با موضوع «آیا به نظریه سینمایی احتیاج داریم؟» و دکتر محمدجعفر یوسفیان با موضوع «نظریه فیلم و محدودیت‌های بازتولید آن در سینمای ایران» سخنرانی خواهند کرد.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند سه‌شنبه 31 مرداد ساعت 17 به سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران مراجعه فرمایند.

نمایشی با چهار اجرای متفاوت از یک متن

نمایش «کارما» به کارگردانی زری کریمی با چهار اجرای متفاوت از یک متن به روی صحنه می‌رود.

به گزارش مشاور رسانه ای نمایش، زری کریمی «کارما» را با چهار اجرای متفاوت در چهار روز ۴ شهریور، ۱۸ شهریور، ۱۵ مهر و ۲۹ مهر به روی صحنه خواهد برد.

«کارما» کاری است از گروه تاتر مثلث، نمایشنامه ای پست مدرن با ساختاری اپیزودیک به قلم مهدی میرباقری، با این تفاوت که این‌بار چهار اجرای متفاوت با چهار گروه مجزا، به روی صحنه خواهد رفت.

در خلاصه داستان آمده: هر کدام از آدم‌ها قصه‌هایی دارند که گویی هیچکس بر دیگری بی تاثیر نیست...

*نقش‌خوان‌ها به ترتیب (الفبا) برای اجرای اول ۴ شهریور: حامی برازنده، شیرین جواهریان، مریم حسینی، لادن رجبی، علیرضا شجاع، همایون ظفرپور، سارا علیمردانی، گلناز عمرانی، اصغر مشعلی، محمد مهدی منصوری، هدیه میرمقدم

*نقش‌خوان‌ها به ترتیب (الفبا) برای اجرای دوم ۱۸ شهریور: ویدا آقا یاری، امیر امین، رضا پیمان، سمیرا جلیلی، زینب حسن زاده، الهام رجایی، محمود سالاریه، لعیا سرابی، معصومه صحرایی، ادیب کاظمی، رومینا کریم پور، علیرضا لامعی، شهرزاد مجد، داوود نظری

*نقش‌خوان‌ها به ترتیب (الفبا) برای اجرای سوم ۱۵ مهر: حمید باقر کنی، مهسی بنائیان، محمد جلوه‌دار، فریبرز خدمتی، نسرین رضایی، سارا صادق‌زاده، سارا علاقمند، آرمان عمیدی، عسل غروی، محمدصادق مجیدی، سید محمدحسین موسوی اصفهانی

*نقش‌خوان‌ها به ترتیب (الفبا) برای اجرای چهارم ۲۹ مهر: مژگان ابوطالبی، سحر پویا، امین چوبکی، حدیثه حیدری، فرهوده شهاب‌پور، حامد صحت، زویا علیمردانی، رامین فرهادیانی، محمد مداح، محسن مسعودی، محمدعرفان ملاقلی، مهران منصوری، سوده یحیی‌پور

نمایش «کارما» در تاریخ‌های ۴ شهریور، ۱۸ شهریور، ۱۵ مهر و ۲۹ مهر ساعت ۱۹ در مجموعه تئاتر پایتخت واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی، بین سرپرست و فریمان اجرا خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : سینما+تئاتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.