توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506268
در سینما و تئاتر چه خبر است؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۱
نوشتار علیرضا داودنژاد برای سیامک شایقی، آغاز پیش فروش اینترنتی «تابستان داغ»، انتشار فراخوان بخش عکس جشنواره‌ی ورزشی و اجراهای تئاتر شهرزاد و... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.علیرضا داودنژاد برای فیلم «ماه در جنگل» ساخته سیامک شایقی نوشتاری را منتشر کرد.

به گزارش ایسنا،در متن این کارگردان سینما آمده است:سیامک شایقی عزیز

یکی دو روز پیش که خبر کشته شدن یک جنگل‌بان به دست قاچاقچیان چوب در رسانه‌ها اعلام شد یاد فیلم شریف «ماه در جنگل» تو افتادم. تعزیه در جنگل و مرثیه‌خوانی برای مادر زمین که در فیلم تو با میزان سن‌ها و قاب‌بندی‌های زیبا برگذار شده و درآمیختن آن با فداکاری‌های دو نسل از طبیعت‌بان‌های این سرزمین که ما اغلب با آنها بیگانه هستیم، ویژگی‌هایی‌ست که فیلم تو را به اثری متمایز بدل می‌کند. در شرایطی که ما و در واقع همه ابناء بشر دانسته و ندانسته در حال تعرض به زمین و آسمان هستیم و با دامن زدن به سبقت‌جویی تولید و مصرف از یکدیگر دستمان به غارت منابع و تخریب جوّ آلوده است و بی مهابا زیست جهان خود را ویران می‌کنیم؛ توجه تو به این موضوع و همت تو برای تهیه و ساخت فیلم «ماه در جنگل» اقدامی شریف و مسئولانه است که در وانفسای غارت‌گری‌ها و منفعت‌طلبی‌های کور، جای درود و سپاس و تقدیر دارد. ضمن ادای احترام و عرض تسلیت برای جنگل‌بان شهید، امیدوارم تو از گرفتاری‌هایی که معمولاً این گونه خطر کردن‌ها و فیلم تهیه کردن‌ها به همراه دارد جان سالم به در ببری و هم چون جنگل‌بان پیر فیلمت تا نفس داری کار کنی و بر غنای سینمای آبرومندانه این سرزمین که بر آن دل می سوزانی بیفزایی.

 دوستدار تو علیرضا داودنژاد»

پیش فروش اینترنتی " تابستان داغ " آغاز شد
نمایش فیلم " تابستان داغ " با بازی پری ناز ایزدیار ،علی مصفا،مینا ساداتی،یسنا میرطهماسب و صابر ابر از چهارشنبه هشتم شهریور ماه در سینماهای سراسر کشور آغاز می‌شود.
پیش فروش اینترنتی این فیلم از امروز  6 شهریور ماه آغاز شد.
تابستان داغ به کارگردانی ابراهیم ایرج زاد و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی است.
پخش «تابستان داغ» بر عهده فیلمیران است.

سمینار بین‌المللی جشنواره آیینی سنتی با ارائه مقالات قطب‌الدین صادقی و فرهاد مهندس‌پور آغاز می‌شود.

پنجمین سمینار بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی چهارشنبه هشتم شهریور ماه با سخنرانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس اداره کل هنرهای نمایشی و ارائه مقالات قطب‌الدین صادقی و فرهاد مهندس‌پور آغاز به کار می‌کند.

به گزارش ستاد خبری هجدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی، این سمینار که دبیری آن بر عهده محمد حسین ناصربخت است، صبح چهارشنبه با سخنرانی علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی شفیعی مدیر اداره کل هنرهای نمایشی، داوود فتحعلی بیگی دبیر جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در مجموعه تاتر شهر آغاز به کار میکند.

پس از مراسم افتتاحیه، قطب‌الدین صادقی، غزل رحمان‌پور، دکتر فرهاد مهندس‌پور و رامتین شهبازی نخستین چهره‌هایی هستند که در نوبت صبح این سمینار، مقالات خود را ارائه می‌کنند.

هجدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی با دبیری داوود فتحعلی بیگی 8 تا 15 شهریور ماه برگزار می‌شود.


نمایش فیلم مستند «صبحِ نزدیک» در حوزه هنری همراه با نقد و بررسی
فیلم مستند «صبحِ نزدیک» کاری از محمدرضا اسلاملو در تالار سوره حوزه هنری نمایش داده می‌شود.
فیلم مستند «صبحِ نزدیک» که پیش از این «شهابی از جنس نور» نام داشت، سه‌شنبه، هفتم شهریورماه با حضور کارگردان و تهیه‌کننده اثر، در تالار سوره حوزه هنری نمایش داده و نقد و بررسی می‌شود.
«صبحِ نزدیک» به تهیه‌کنندگی حامد محسن‌پور و کارگردانی محمدرضا اسلاملو تهیه شده است. امین زندگانی به همراه جمعی از بازیگران لبنانی در این فیلم مستند ایفای نقش کرده است.
داستان این فیلم مستند درباره زندگی یک مستندساز ایرانی است که بعد از جنگ 33 روزه اسرائیل علیه حزب‌الله لبنان برای کشف حقایقی که شنیده به منطقه می‌رود و با واقعیات بسیاری مواجه می‌شود.
فیلم مستند «صبحِ نزدیک» محصول سال 92 است که اولین بار در سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر نمایش داده شد. «شمشیر اژدها» و «شهابی از جنس نور» از نام‌های اولیه این فیلم مستند بودند که در حال حاضر «صبحِ نزدیک» نام دارد.
حضور برای عموم در نشست نمایش و نقد و بررسی «صبحِ نزدیک» آزاد است و علاقه‌مندان می‌توانند برای تماشای این فیلم مستند به نشانی: خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری، تالار سوره  مراجعه کنند.

هیات داوران جشنواره‌ی تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند

هیات داوران مرحله اول بخش مسابقه نمایشنامه نویسی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ، سه نمایشنامه نویس کشور ارزیابی نمایشنامه‌های رسیده به بخش مسابقه نمایشنامه نویسی را بر عهده گرفتند.

محمد چرمشیر نمایشنامه نویس و مدرس تئاتر در کنار عباس جهانگیریان پژوهشگر و نمایشنامه نویسی تئاتر و سید حسین فدایی حسین نویسنده ، مترجم و مدرس تئاتر خوانش و ارزیابی نمایشنامه های کودک و نوجوان رسیده به این بخش رقابتی جشنواره را آغاز کردند.

طبق فراخوان و با تاکید بر این که نمایشنامه رکن اساسی اجرا و زیربنای فکری تئاتر صحنهای را شکل میدهد، به منظور ایجاد تمرکز در نگارش متون و توجه به رعایت مضمون و ساختار درست ، این بخش در دو مرحله برگزار میشود.

مرحله اول- شامل انتخاب ده نمایشنامه ازبین آثار متقاضی شرکت خواهدبود. با معرفی کارشناسانی از طرف ستاد جشنواره ،صاحبان این آثار فرصت خواهند داشت جنبههای دراماتیک متن را زیر نظر کارشناس مشاور مربوطه تقویت کرده و آماده حضور درمرحله دوم شوند.

مرحله دوم – نمایشنامههای برگزیده مرحله اول بعد ازتغییرات لازم  دراین بخش شرکت داده خواهندشد و ازبین آنها سه نمایشنامه به عنوان آثار برگزیده معرفی خواهند شد و جوایزی به برگزیدگان نهایی اهدا خواهد شد.

 درصورت تشخیص وتایید هیئت داوران ،نمایشنامه‌های منتخب توسط انتشارات نمایش چاپ و از طرف انجمن هنرهای نمایشی برای تولید و اجرا مورد حمایت قرار خواهند گرفت.در این بخش  تنها متون جدید و چاپ نشده پذیرفته خواهد شد.

مهلت ارسال آثارمتقاضی مسابقه نمایشنامه نویسی اول شهریور ماه به پایان رسیده و نتیجه مرحله اول داوری آثار 20 شهریور ماه جاری اعلام خواهد شد.

بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی آذر ماه 1396 در استان همدان برگزار می شود.

برنامه‌ی شهریور ماه تریلی نمایش سیار کانون اعلام شد

«تکه زمینی به اندازه پوست گاو» عنوان نمایشی است که بر روی تریلی نمایش سیار کانون از هشتم تا بیست و هشتم شهریور در سه استان کشور به اجرا در می‌آید.

از مجموعه‌ی «کتاب، تئاتر، مدرسه» اثری به کارگردانی مهدی مقیمی‌اسفندآبادی و محسن صفری مهمان استان‌های زنجان، گلستان و مازندران خواهد بود.

در این نمایش حاکمی می‌خواهد به روستایی خوش آب و هوا حمله کند و آن را به تصرف خود درآورد. حاکم برای امتحان اهالی روستا یک مسابقه برگزار می‌کند که در آن پیر و بزرگ روستا باید به سوال مسابقه پاسخ دهند و این مساله خود ماجراهایی را به وجود می‌آورد.

نویسنده این اثر محسن صفری و دستیار کارگردانِ آن عباس شاهچراغی هستند.

بازیگرانی همچون سعید تاجیک، رسول استواری، میثم میثاقی و محسن صفری در این اثر نقش‌آفرینی می‌کنند.

بر اساس این خبر، تریلی نمایش سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هشتم تا دوازدهم شهریور مهمان زنجان، چهاردهم تا بیستم مهمان گلستان و بیست و دوم تا بیست و هشتم شهریور مهمان استان مازندران خواهد بود.

سرپرستی این گروه را حمید مردمی برعهده دارد.

فراخوان چهارمین جشنواره بین المللی عکس ورزشی منتشر شد

فراخوان چهارمین دوره جشنواره بین المللی عکس ورزشی در دو بخش اصلی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی این رویداد، مدیر اجرایی چهارمین جشنواره بین المللی عکس ورزشی با اشاره به اینکه این جشنواره امسال در قالب یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی برگزار می شود، افزود: علاقه مندان می‌توانند تا ششم آبان امسال آثار را خود به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

سیدمحمد مختاری با بیان اینکه این دوره جشنواره عکس ورزشی با همکاری کلوپ عکس فوکوس (نمایندگی فدراسیون جهانی هنرعکاسی، "فیاپ" در ایران) برگزار می شود، اظهار کرد: جشنواره در دو بخش عکس های ورزشی و عکس های پشت صحنه فیلم های ورزشی میزبان آثار علاقه مندان است و در بخش عکس های ورزشی، آثار می تواند مربوط به ورزش حرفه ای، ورزش آماتوری، ورزش عمومی، ورزش کارگری، ورزش محلات و … باشد؛ در هر بخش می توان شش عکس (درمجموع ۱۲ عکس برای ۲ بخش) ارسال کرد.

وی افزود: شرکت کنندگان جشنواره بین المللی عکس خیام و سایر جشنواره‌هایی که از دبیرخانه دیجیتال فوکوس استفاده کرده‌اند، با همان نام کاربری و بدون نیاز به ثبت نام دوباره، میتوانند در جشنواره شرکت کنند؛ همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه کامل فراخوان می‌توان به سایت رسمی جشنواره به نشانی www.sport-film.com مراجعه کرد.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران و چهارمین جشنواره عکس ورزشی زیرنظر فدراسیون جهانی Ficts، به دبیری سیدمجتبی علوی آذرماه امسال با همکاری کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، وزارت ورزش و جوانان، وزارت کار و رفاه اجتماعی، شبکه ورزش، شهرداری تهران و سازمان سینمایی برگزار خواهد شد.
 

آغاز یک رویداد فرهنگی با نمایش «سهراب کشی»

با حمایت و توجه حامیان مالی جشنواره «آرتمیس»، نمایش «سهراب کشی» برای علاقه مندان به صورت رایگان روی صحنه می رود.

یحیی منصورموید، مدیر رسانه و تبلیغات جشنواره «آرتمیس» با اشاره به اینکه با هدف تکریم هنردوستان گرامی اجرای نمایش «سهراب کشی» به کارگردانی شاهو صالحی به صورت رایگان اجرا می شود، افزود: از روز 8 شهریور جشنواره آرتمیس با کنسرت سالار عقیلی رسما آغاز به کار میکند.

 وی اظهار کرد: اجرای نمایش «سهراب کشی» دوشنبه 6 شهریور در ساعت 21 بصورت رایگان خواهد بود که مخاطبان می‌توانند بلیت این برنامه را در سایت تیوال به صورت رایگان رزرو یا در محل اجرا تهیه کنند.

جشنواره شب‌های «آرتمیس» تا شانزدهم شهریور ماه امسال در حاشیه دریاچه خلیج فارس  تهران برگزار می شود. بخش اصلی جشنواره متمرکز بر برگزاری کنسرت‌ها است اما در کنار آن ویژه برنامه‌های نمایشی قرار است اجرا شود.

این جشنواره شهریور ماه امسال با اجرای هنرمندانی چون سالار عقیلی، رضا صادقی، حجت اشرف‌زاده، گروه «روناک»، حمید حامی، مانی رهنما، نیما مسیحا، گروه «سون»، قاسم افشار، محمدرضا عیوضی، حمید خندان، امید جهان، اشوان، رستاک حلاج و محمد زندوکیلی همراه خواهد بود و بلیت فروشی آن از در سایت تیوال خواهد بود.
همچنین با توجه به بالا بودن قیمت کنسرت‌ها در سالن‌های تهران برای حضور طیف بیشتری از مردم  با حمایت حامیان مالی این جشنواره قیمت‌ها از ۳۰ هزار تومان تا ۶۵ هزار تومان برای مخاطبان در نظر گرفته شده است.

علاقه مندان می توانند برای حضور در این نمایش و کنسرت های بعدی به سایت تیوال مراجعه و یا به نشانی انتهای همت غرب، بزرگراه شهید خرازی، میدان دریاچه، بولوار شهید جوزانی، شمال دریاچه شهدای خلیج فارس، پروژه آرتمیس مراجعه کنند.

"بهمن کوچیک" به اجراهای خود ادامه می‌دهد

نمایش "بهمن کوچیک" به کارگردانی مهران نائل همچنان به اجراهای خود ادامه می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی و سایت پردیس تئاتر شهرزاد، به مناسبت فرا رسیدن عید قربان، این نمایش از روز جمعه 10 شهریور ماه به مدت 8 شب، یعنی تا عید مبارک غدیرخم هر شب ساعت 21 در پردیس تئاتر شهرزاد واقع در خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، نرسیده به خیابان رازی- شماره 74، به صحنه می‌رود.

"بهمن کوچیک" با نقش آفرینی محمد بحرانی، امیر سلطان احمدی، مهدی شاهپیری و مهران نائل بعد از نزدیک به 75 اجرا، همچنان با استقبال مخاطبان روبروست.

آخرین هفته اجرای "شرق دور، شرق نزدیک" در پردیس تئاتر شهرزاد

نمایش "شرق دور، شرق نزدیک" آخرین اثر حمیدرضا نعیمی به آخرین هفته اجرای خود رسید.

این نمایش که با استقبال خوب مخاطبان روبرو شده، روز جمعه 10 شهریور ماه به اجرای خود پایان می‌دهد.

"شرق دور شرق نزدیک" به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی و نقش‌آفرینی حامد بهداد، بهناز نازی، کامبیز امینی، کتانه افشاری نژاد، محسن گودرزی، بهار نوحیان و مرجان فریقی ساعت 20:30 در پردیس تئاتر شهرزاد واقع در خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، نرسیده به خیابان رازی، شماره 74 به صحنه می‌رود.

"آنا کارنینا" به هفته پایانی رسید

نمایش "آنا کارنینا" به هفته پایانی اجرای عمومی خود در پردیس تئاتر شهرزاد رسید.

به گزارش روابط عمومی گروه نمایش موج ، نمایش "آنا کارنینا" به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی که از 17 مرداد ماه در پردیس تئاتر شهرزاد  روی صحنه است، جمعه 10 شهریور ماه اجراهای آن در این پردیس تئاتری به پایان خواهد رسید.

داستان این نمایش با بازی معصومه رحمانی و بهنام شرفی، درباره یک مجری معروف تلویزیون است که در پانصدمین برنامه‌اش مهمان ویژه‌ای دارد؛ همسر سابق‌اش که هنرپیشه معروفی است، مهمان این قسمت برنامه است و آن‌ها باید روبروی همدیگر بنشینند و در کمال آرامش برنامه را اجرا کنند اما سایه همسر جدید مجری که او هم هنرپیشه معروفی است لحظه‌ای دست از سر آن‌ها برنمی‌دارد...
 
کلمات کلیدی : سینما+تئاتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.