توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495528
در سینما و تئاتر چه خبر است؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۳
حضور جمعی از سینماگران در انجمن اهدای عضو، پیش تولید فیلم «لالاکن»، احمد مسجد جامعی در افتتاحیه‌ی یک تئاتر و ... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. جمعی از سینماگران با حضور در انجمن اهدای عضو، از این انجمن بازدید کرده و از نزدیک با فعالیت‌های آن آشنا شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم سلامت، جمعی از اهالی سینمای ایران با حضور در انجمن اهدای عضو، ضمن بازدید از این انجمن با مدیران آن دیدار و گفت وگو کردند.

در ابتدای این دیدار دکتر نجفی‌زاده مدیرعامل انجمن اهدای عضو به شرح فعالیت‌های این انجمن پرداخت و گفت: از جمله فعالیت‌هایی که طی این سال‌ها انجام شده، اعطای کارت اهدای عضو به متقاضیان، راه‌اندازی سایت و دعوت از سفیران سلامت برای حضور در این انجمن بوده است.

وی افزود: در سال 1392 این تجربه را در اختیار وزارت بهداشت و آموزش پزشکی قرار دادیم و در حال حاضر بر اساس آمار از 665 مورد اهدای عضو، 300 مورد از طریق انجمن انجام شده است.

نجفی‌زاده اظهار کرد: اوایل یکی از مهم‌ترین  دغدغه هایمان دیر رسیدن کارت‌های عضویت به اعضای انجمن بود. برای حل این مشکل سایت و ربات تلگرام طراحی و راه‌اندازی شد که از این طریق متقاضیان می‌توانستند ظرف یک دقیقه کارت خود را در اختیار داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه عضویت در سامانه انجمن اهدای عضو نوعی فرهنگ‌سازی است گفت: اگر می‌توانستم در باره چیزهایی که دیده‌ام صحبت کنم قطعا بسیار تاثیرگذار بود. این دیدار به منظور همراهی هنرمندان با انجمن تدارک دیده شده، چرا که از طریق سینما خیلی بهتر می‌توان این فرهنگ را در میان مردم گسترش داد که با اهدای اعضای یک نفر می‌توان زندگی 8 انسان دیگر را نجات داد.

مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان در ادامه بیان کرد: باید به این باور رسید که در مرگ مغزی هیچ‌گونه بازگشتی وجود ندارد. اول باید خودمان به این ایمان برسیم و بعد فرهنگ اهدای عضو را در مردم رشد دهیم. فردی که دچار مرگ مغزی شده حداکثر می‌تواند تا 14 روز به کمک دستگاه ها نفس بکشد. می تواند اعضای بدنش را به 1 تا 8 نفر و نسوج بدنش را به 53 نفر اهدا کند.

وی تصریح کرد: اوایل کار ما جمعیت ایران 70 میلیون نفر بود که 5 درصد راضی به اهدای عضو بودند. یاسوج یکی از شهرهایی است که بیشترین تقاضای کارت اهدای عضو را داشته و در این زمینه پیشرفت بسیار خوبی داشته است. در این راه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها، برگزاری جشن نفس و تبلیغ درست در رابطه با کارت‌های اهدای عضو در پیشرفت این مسئله و شناخت مردم از مرگ مغزی بسیار موثر بوده است.

نجفی‌زاده در ادامه درباره تعامل سینما با انجمن اهدای عضو گفت: ما در رابطه با در اختیار گذاشتن لوکیشن بیمارستان ها و جذب اسپانسر برای هر فیلمنامه‌ای که مورد تایید باشد، به فیلمسازان کمک خواهیم کرد زیرا حامیان زیادی داریم که برای کمک به انجمن ما را در این زمینه یاری می‌کنند.

پس از آن دکتر امید قبادی بیان کرد: اهدای عضو از سه پایه علم، ساختار و فرهنگ تشکیل شده است که علم طبابت و تجهیزات و ساختار 50 درصد و فرهنگسازی به تنهایی 50 درصد اهدای عضو را در بر می‌گیرد. به همین دلیل نقش هنرمندان حتی از پزشکان در اهدای عضو بیشتر است. همکاری ما با هنرمندان و سینماگران از سال 1384 شروع شده است.

وی افزود: ما در شروع کار چهار حلقه مفقوده داشتیم؛ فرهنگسازی، مددکاری، آموزش و پژوهش حلقه‌های مفقوده‌ای بودند که در شروع کار پیوند اعضا باید از آنها عبور می‌کردیم. تعامل با آموزش و پرورش و سازمان صدا و سیما و از همه مهم‌تر تعامل با هنرمندان، سینماگران و مستندسازان می‌تواند در این راه و رسیدن به اهداف کمک زیادی به جامعه پزشکی و مردم کشور داشته باشد.

قبادی ادامه داد: انجمن هم‌اکنون در 10 شهر دفتر فعال دارد. تمام تلاش ما این است که به درستی این فرهنگ را در نقاط مختلف کشور به مردم انتقال دهیم.. در این راه با فدراسیون فوتبال هم همکاری‌هایی داشته‌ایم کسانی که کارت اهدای عضو دریافت می‌کنند و برای ثبت نشان قلب بر روی گواهینامه این افراد مراحل طی شده و فقط تایید هیات دولت لازم است.

وی اظهار کرد: بیشترین عدم رضایت از سوی خانواده‌ها به این دلیل است که نمی‌دانند اهداکننده راضی بوده یا خیر. به جرات می‌توانم بگویم هرگاه خانواده دیدند اهداکننده کارت اهدای عضو داشته یا فرم آن را پر کرده، آنها نیز راضی شدند که این کار را انجام دهند. دریافت کارت کاملا به دلخواه و آزادانه است و با این که قانون نیست، داوطلبان زیادی دارد.

در ادامه این دیدار خانواده‌های برخی از اهداکنندگان و دریافت‌کنندگان عضو که به این آیین دعوت شده بودند، به بیان خاطرات و احساسات خود در این رابطه پرداختند و سینماگران و مستندسازان حاضر نیز سوالات خود را در رابطه با اهدای عضو و زندگی قبل و بعد از اهدا با این افراد در میان گذاشتند.

در آیین دیدار هنرمندان سینمای ایران از انجمن اهدای عضو که در ساختمان اهدای عضو ایرانیان برگزار شد، مهناز محمدی، ابراهیم ایرج زاد، همایون امامی، مهرداد زاهدیان، حسین نمازی، مینا کشاورز، آرش رییسیان، بهزاد خداویسی، رضا عاطفی، میلاد خالقی منش، هانیه یونسی و مهدی قربان‌پور مدیر اجرایی و دکتر محمد کیاسالار رییس هیات انتخاب جشنواره سلامت همراه با دکتر سفری سولر و دکتر چلوی بالتی از اسپانیا و دکتر بونی از برزیل میهمان دکتر کتایون نجفی‌زاده مدیرعامل و دکتر امید قبادی معاون واحد پیوند و مسئول هماهنگی اهداکنندگان انجمن اهدای عضو حضور داشتند.

فیلم سینمایی «لالاکن» به کارگردانی مصطفی قربانپور بزودی وارد مرحله تولید می‌شود

به گزارش مدیر روابط عمومی ،فیلیپ ساپرکین تهیه کننده اجرایی فیلم لالا کن با اشاره به روند ساخت این فیلم گفت: فیلم لالاکن  یک فیلم خانوادگی و فانتزی است که مخاطب آن خانواده‌ها، کودکان  و  نوجوانان  هستند.

وی ادامه داد: داستان فیلم درباره‌ی  پسری به نام آرش است که پدر و مادرش باهم اختلاف دارند، آرش در سالگرد ازدواج پدر و مادرش برای حل این اختلاف با دوست خودش تصمیم جالبی می‌گیرد.

ساپرکین ادامه داد : این فیلم کاملا در بخش خصوصی  ساخته می‌شود و تاکنون  حضور مصطفی قربانپور به عنوان  نویسنده فیلمنامه و کارگردان،حسن کلامی به عنوان تهیه کننده،علی زادمهر به عنوان مدیر روابط عمومی و تبلیغات  قطعی شده است.

وی ادامه داد : پروانه ساخت فیلم صادر شده است  و در حال مذاکره با بازیگران مختلف و همچنین عوامل پشت دوربین هستیم و به محض انکه عوامل قطعی شود ساخت فیلم آغاز می شود.

مصطفی قربانپور پیش از این کارگردانی فیلم دوازده روز را در کارنامه خود دارد .

فیلیپ ساپرکین نیز پیش از این در فیلمهای سینمایی اکسیدان ،قاتل اهلی،بیا از گذشته حرف بزنیم  به عنوان بازیگر حضور داشته است. 

احمد مسجد جامعی در افتتاحیه‌ی یک تئاتر 

نمایش " ما سه نفر بودیم " به کارگردانی مشترک صالح علوی‌زاده، پویان محمودی، پویا چوداریان و تهیه‌کنندگی سجاد افشاریان طی مراسمی در مرکز تئاتر مولوی افتتاح شد. 

 در این مراسم که با حضور چهره هایی همچون: احمد مسجد جامعی، مهدی یزدانی خرم و جمع زیادی از دانشجویان تئاتر برگزار شد؛ سجاد افشاریان تهیه‌کننده نمایش اظهار داشت: در زمانی که معادلات رایج و زرد تئاتر که از عدم مدیریت در سطح کلانش شروع و شیوع پیدا کرده است و میان گروههای تئاتری مثل یک ویروس در حال تکثیر شدن است، تجربه کردن و حق تجربه کردن از خیلی از افراد خلاق گرفته می‌شود. چرا که در یک واخودگذاری از سوی مدیران تیاتر، مدیران سالنها به خودشان اجازه می‌دهند قبل از خواندن متن و دیدن سابقه کارگردان اسم کستینگ نمایش را جویا شوند که اگر سلبریتی از هر نوعش داشت که اجرا کند و اگر نه مجاز به اجرا نیستند. 

این فعال تئاتر در ادامه با اشاره به آسیب‌های این نوع نگاه در تئاتر کشور افزود: نمایش‌های بیرون از قاعده را ببینید. نمایش‌هایی که چهره شناخته شده ندارند را ببینید چرا که حضور شما در تجربه های نسل جوان اعتبار دادن به هویت فرداهاست. 

در ادامه صالح علوی زاده به عنوان یکی از کارگردانان این نمایش در رابطه با چگونگی شکل گیری این تجربه گروهی توضیحاتی را ارائه کرد. 

در پایان این مراسم کوتاه و با حضور احمد مسجد جامعی؛ پژمان تیمور تاش و مهدی یزدانی خرم پوستر نمایش امضا و اجرای آن آغاز شد. 

نمایش " ما سه نفر بودیم"از یکشنبه دوم مرداد ماه ساعت ۱۸ در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه رفت.

آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیتهای کمدی «پا تو کفش من نکن!»

اکران کمدی «پا تو کفش من نکن!»حسین فرحبخش از فردا چهارم مردادماه آغاز خواهد شد و پیش فروش اینترنتی بلیتهای این کمدی به تازگی از طریق سامانه سینماتیکت آغاز شده است.

پردیسهای سینمایی کوروش و مگامال در تهران، سینما کانون همدان و سینما شقایق نوشهر از جمله سینماهایی هستند که امکان پیش فروش بلیت این کمدی در آنها فراهم شده است.

علاقمندان به خرید اینترنتی بلیت «پا تو کفش من نکن» میتوانند از سامانه سینماتیکت استفاده کنند.

«پا تو کفش من نکن!» که پیشتر «سازش» نام داشت پنجمین تجربه کارگردانی حسین فرحبخش است که برخلاف چهار فیلم قبلیش مضمونی کمدی دارد.

رضا ناجی، بهنوش بختیاری، یوسف تیموری و سحر قریشی بازیگران اصلی «پا تو کفش من نکن!» هستند. ضمن اینکه سیروس گرجستانی و علی صادقی نیز ایفاگر کاراکترهایی ویژه در فیلم هستند.

این کمدی-اجتماعی داستان دو زوج را روایت می‌کند که برای ثبت ازدواج به محضر می‌روند ولی شلوغی محضر عاملی می‌شود برای رخداد اتفاقی غیرمنتظره و در نهایت گره خوردن زندگی این دو زوج به یکدیگر!

تهیه کنندگی «پا تو کفش من نکن!» را عبدالله علیخانی برعهده داشته است و این کمدی مفرح به زودی از طریق پخش موسسه پویافیلم در گروه ماندانا روی پرده خواهد رفت.

پریناز لطف الهی، احمد ایراندوست، بهشاد مختاری، صدیقه کیانفر، مهرداد مزرعه، مختار سائقی، اردشیر کاظمی، مجید علیزاده، حسینعلی قورچی، محمدرضا احمدی، بیتا عالمی، حسین لواسانی، مرجان اشتری، هاوار قاسمی، مهرو شعله ور و مهتاب راد دیگر بازیگران «پا تو کفش من نکن!» هستند.

با پیامی از بهروز غریب پور اپرای خیام  تمدید شد

با توجه به استقبال مخاطبان و علاقه مندان و اتمام بلیت‌های اپرای عروسکی خیام با پیامی از بهروز غریب پور  تا 20 مرداد تمدید شد.

اپرای عروسکی خیام به عنوان هشتمین اثر از مکتب تئاتر عروسکی آران  که از  25  تیرماه  به نویسندگی ، طراحی و کارگردانی بهروز غریب پور در تالار فردوسی به روی صحنه رفته است ، با توجه به استقبال بی نظیر از این اثر با شکوه ادب و هنر ایرانی با پیامی از بهروز غریب پور کارگردان اپرای خیام تا 20 مرداد تمدید شد. 

علاقه‌مندان به تماشای اپرای عروسکی خیام، می‌توانند از روز 25 تیرماه هر شب ساعت 19 به تالار فردوسی بنیاد رودکی مراجعه کرده و همچنین برای  رزرو و تهیه  بلیت به سایت تیوال در نشانی https://www.tiwall.com/theater/khayyam-opera مراجعه بکنند.

"تقدیم به ایتالو کالوینو " با تاخیر به روی صحنه می‌رود 

" تقدیم به ایتالو کالوینو " به نویسندگی و کارگردانی منصور صلواتی که پیش تر قرار بود از ٨ مرداد در تماشاخانه مستقل تهران به روی صحنه می‌رود ، با دو روز تاخیر به روی صحنه خواهد رفت . 

به گزارش مشاور رسانه ای این نمایش دلیل تاخیر این اثر تغییراتی در برنامه ریزی سالن مستقل تهران بوده که طی تعامل با دو گروه نمایش و برای بالا بردن کیفیت نمایش‌ها با دو روز تاخیر این اثر آماده‌ی اجرا میشود. 

بازیگران این کمدی تراژدی عبارتند از فریبا خادمی، حمید رضا معدن کن ، مژگان حسین زاده ،فرزاد برهمن ، افشین غیاثی ، صاءم متانی ، پرستو قاءدرحمت ، هانیه مفلح ، کامیار خزایی.

نمایش " تقدیم به ایتالو کالوینو " به نویسندگی و کارگردانی منصور صلواتی از ١٠ مرداد در تئاتر مستقل تهران به روی صحنه می‌رود.
 
کلمات کلیدی : سینما+تئاتر+اکران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.