نظر منتشر شده
۳۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450673
کدامیک از این مدیران نخبه هستند که حقوق نجومی بگیرند؟
بخش خبري الف، 13 اسفند 95
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۷
مهم ترین مصوبه در میان این مصوبات بالاتر بردن سقف حقوق برای مدیران است که در واقع به طور قانونی و توسط مجلس شورای اسلامی حقوق های نجومی را باز می گرداند.

درچند روز گذشته در مجلس شورای اسلامی چندین مصوبه تصویب شده است که می توان گفت هر سه به ضرر مردم و طیف فقیر جامعه بوده و از سوی دیگر برخی از این مصوبه دوباره خاطره حقوق های نجومی و خطر آن را زنده کرده است.

مصوبه اول با ایراد شورای نگهبان و به بهانه خروج نخبگان تصویب شده و بر اساس آن سقف پرداختی مدیران تا 24 ملیون تومان در ماه افزایش یافته است.

 مصوبه دوم حذف مرخصی تشویقی فرزند دار شدن مردان از دو هفته به سه روز است. مصوبه سوم نیز حذف بازنشستگی زنان با 20 سال سابقه کار است.

مهم ترین مصوبه در میان این مصوبات بالاتر بردن سقف حقوق برای مدیران است که در واقع به طور قانونی و توسط مجلس شورای اسلامی حقوق های نجومی را باز می گرداند.  ماجرا از این قرار است که شورای نگهبان با این استدلال که تعیین سقف دریافت حقوق و مزایا برای مقامات باعث خروج نخبگان از دولت می شود فلذا مدیران هم از قانون سقف حقوق 24 میلیون تومانی معاف می شوند!

این در حالیست که سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم در این زمینه گفته است: با ایراد شورای نگهبان و این استدلال که تعیین سقف برای پرداخت حقوق مقامات و دستگاه‌های اجرایی باعث خروج نخبگان از دولت می‌شود، مدیران هم به عنوان گروه پنجم به استثنائات اضافه شدند و بر این اساس مدیران هم می‌توانند تا ۶۰ درصد بالاتر از سقف تعیین شده برای حقوق و دستمزد مقامات و دستگاه‌های اجرایی حقوق دریافت کنند.

اما این استدلال در شرایطی که بسیاری از بانک ها وضع خوبی ندارند، صنعت خودرو تنها با وام های کلان و رانت های دولتی می تواند به حیات خود ادامه دهد، صنعت در رکود رفته و اقتصاد معطل مانده است و واردات همچون گذشته رونق دارد کمی عجیب به نظر می رسد. چرا که نخبه در این عرصه ها قاعدتا به کسانی گفته می شود که بتوانند با امکانات کم تحولات و نتایج بزرگی را به ارمغان بیاورند.

مدیرانی که صندوق های بازنشستگی و بانک ها و شرکت های مادرتخصصی کشور را ورشکسته کرده اند، از کدام لیک برتر مدیریتی در جهان پیشنهاد کار دارند که نجومی حق مدیریت می دهیم تا چند دهه دیگر هم رانتی برایمان کشور را اداره کنند؟ بهتر نیست که اگر این نخبگان واقعا این قدر هواخواه دارند به آن ها اجازه دهیم خارج شوند و در همان جایی مشغول شوند که بهتر کار می کنند؟

اگر مدیریت در ایران مطابق با فرمایش امام و رهبری به معنای مسئولیت و کار حداکثری برای جلب رضایت الهی است، چرا مطابق با تفاسیر لیبرالیستی برای خدمت به مردم استاندارد سرمایه سالارانه تعیین می کنیم؟سمت علی(ع) حقوق نجومی نمی دهند، کار شبانه روزیست و امید به عنایت حضرت حق! سمت معاویه بی حساب می بخشند و مدیر می خرند! همه در انتخاب آزادند.
 
مرجع : جهان
 
کلمات کلیدی : مجلس + حقوق نجومی + سقف حقوق مدیران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۹:۱۰:۴۴
مجلسی که برخی لیستاش با پول و پارتی جور بشه باید یه جایی جبران کنه دیگه چرا نمیفهمید .... (4183839) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۳:۴۵:۰۴
من پیشنهاد می کنم به این اقایون چه اونهایی که تصویب کردن این حقوق پرداخت بشه و چون اونهایی که این حقوق ها رو قرار هست دریافت کنن مادام العمر همین پول رو بدن ولی اینها دست از ارائه خدمت به مردم محروم و مستضعف دست بردارن این طور لطمات کمتری وارد میشه به جامعه ما (4184244) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۲۴:۳۳
رتبه بسیار بالای فساد اداری مالی ایران در جهان نشون میده چقدر برخی مدیران پاکدستی داریم.
حالا باید با پرداختی بیشتر از ایشان تشکر هم بنماییم که رکورد زدند؟ (4184321) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۳:۴۷:۵۳
مجلس باید عصاره ملت باشه نه تافته جدا بافته (4184251) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۱۹:۱۶
مجلس باید حقوق عامه مردم رو نماینده گی کنه نه یک قشر خاص . (4184310) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۳۲:۵۸
آیا این برای شما کافی نیست ؟!!! (4184336) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۹:۱۲:۳۷
بدون شک بزرگترین ظللم به این ملت حقوق های نجومی است. ما که ندیدیم با این وضع اقتصادی مملکت مدیری نخبه باشد (4183845) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۹:۱۵:۴۶
صحیح است سخن از دل ما می گویی (4183848) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۹:۱۹:۴۸
کارنامه مدیران نخبه عزیز:
اقتصاد فلج مملکت
بیکار میلیونها جوان
نرخ بالای طلاق
بالارفتن شدید سن ازدواج
عمیق تر شدن شکاف طبقاتی
محروم تر شدن شهرها و مناطق محروم و اجبار به مهاجرت به تهران
بروکراسی در هم تنیده اداری
کاهش تولید ملی و کرشکستگی هزاران کارخانه
وضعیت اسفناک راهای کشور
همه گیر شدن سرطان در ایران
........
24میلیون انصافا کمه برای این همه دسته گل آقایان (4183853) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۳:۴۶:۰۴
معنی نخبه رو هم فهمیدیم بالاخره خدایا شکرت (4184247) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۹:۴۷:۴۷
مجمع تشخیص مصلحت نظام همسان سازی قطره چکانی حقوق بازنشستگان را مغایر اقتصاد مقاومتی میداند ولی از کنار حقوق24 برابری مدیران براحتی میگذرد اگر واقعا باید اقتصاد مقاومتی با اجرا بشود باید فاصله حقوق مدیر با زیر دست نباید از دو الی سه برابر بیشتر باشد اگر درآمد واعتبار نیست خانواده مدیران هم یک مقدار از سختی را تحمل کنند نه اینکه همه امکانات (خانه سازمانی+ماشین مدل بالا+وام بلاعوض+وام کم بهره+تفریحات+حقوق24 میلیونی)برای مدیران ولی شرمندگی برای خانواده کارمندان وکارگران فقط با حقوق یک الی سه میلیونی بدون دریافت وام وسایر ونتیجه اینکه با این تفکر مسئولین مردم ... گریزان خواهند شد (4183877) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۹:۴۹:۵۹
هر کی پارتی داره نخبه است و هر کی نداره پخمه است!!!!!!!!! (4183878) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۰:۱۹:۱۱
با توجه به بار کاری پائین و غیرتخصصی کارمندان، همین حقوق مزایا که دارند..چندین برابر حق شون هست
از اموزش و پروش بگیر تا سایر ادارات (4183907) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۲:۵۲:۰۴
بگید چه صنفی هستید تا ببینیم بار کاری شما چیه. شغل آزاد = گرون فروشی + کم فروشی + دوز و کلک + ربا

اموزش و پرورش رو هم قاطی سایر ادارات نکنید همین دو کلمه که می تونی تایپ کنی به برکت آموزش و پرورشه البته فهم این موضوع احتیاج به داشتن بهره هوشی حداقل 30 داره. (4184121) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۰:۱۹:۴۹
اگه به جای این مدیران ...گذاشته بودند وضع مملکت خیلی خیلی بهتر از این بود ضمن این که ربات اصلا حقوق هم نمی گرفت (4183909) (alef-11)
 
K
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۰:۲۱:۴۴
کی میگه نخبه نیستند ...همین که گاها برخی با مدارک غیر مرتبط با عملکرد ضعیف با فقدان شایستگی توانستند یک میز مدیریتی را اشغال کنند و بقیه افراد شایسته را کنار بندازن خودش نخبگی نمی خواد.... (4183913) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۰:۳۰:۵۲
آیا در این مملکت برای تصدی یک مدیر در فلان دستگاه اینقدر در مظیقه ایم که باید باج داد .

اشکالی ندارد به مدیران حقوق نجومی بدهند .لاکن سئوال اینستکه این مدیر چگونه خواهد توانست عده ای بی روح و رمق با یک دهم حقوق معادل خودش را که تحت مدیریریت اوست به شور و شوق وادارد.

صرف راضی بودن یک مدیر - منجر به تحرک در یک دستگاه خواهد شد .

اتفاقا این مدیر هیچ تلاش مضاعفی نخواهد کرد. چرا که خود را تثبیت میداند و انکسی که بطور معمول بر سرکار امده است دو چندان تلاش تا موقعیتش را از دست ندهد .

چرا این نخبگان بعد از باز نشستگی که در اوج تجربه اند یک سوپر مارکت شخصی را برای خود نمیتوانند راه اندازی کنند و کسی برای آنان دعوت نامه نمینویسد . (4183931) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۰:۳۳:۴۱
خودتون هم میدونید که گفتن این حرفا فایده ای نداره.
اینجا دیگه درست بشو نیست. (4183933) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۰:۴۲:۱۲
خدا را شاهد میگیرم توی اکثر شرکتهای دولتی هر چه پست و مقام بالاتر میره ، تخصص کمتر شده فقط زبانبازی و تظاهر به دین و چاپلوسی بیشتر میشه.وضعیت اقتصاد و تکنولوژی ....گواه بر این حرفم است،همه مدیران ما بر اساس حزب و حزبگرایی و سیاسی سر کار هستند.مدیر نخبه نداریم.مدیران ما خوبشان دارای ایکیو در حد نرمال جامعه است. (4183944) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۲:۱۶:۲۴
افرادی که به حقوق نجومی مدیران اعتراض دارند، وقتی کارمندی کارش را به خوبی انجام نمی دهد، به چه کسی رجوع می کنند. (4184070) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۲:۴۶:۴۵
اينهمه سروصدا و اعتراض به حقوق هاي نجومي در انتها به نفع مديران نجومي شد
تا حالا ميگفتيم مديران تخلف كرده اند ولي حالا مجلس انرا قانوني كرد (4184112) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۳:۳۱:۳۹
نخبگان ذخیره نظام! (4184197) (alef-11)
 
هم وطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۵:۰۷:۰۶
برادرعزیز وقتی میری دررستوران ناهاریاشام ان کاندیدمحترم رانوش جان میکنی بعد شناسنامه خودوخانم بچه هارامیبری به ایشان رای میدی چون نمک کیرت کرده بایداین روزهاراهم بایدباشدچراچون بالاخره باید ازجایی هزینه شو دربیاره نمیشه که مفتکی هزینه کنه چون به چنددوست اشناقول قرارگذاشته بایدجبران کنه وامثال من وتوپله سعود انها باشیم چون قدروارزش خود ورای خودرانمی دانیم (4184396) (alef-13)
 
امیر داداش
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۵:۱۰:۳۵
یک کارگر هستم با حقوق ماهی ۸۰۰ تومن که البته دو ماه بیکار شدم
و چند روز آینده به اجبار من را به سربازی میبرند
امیدی به ازدواج ندارم
و همینطور بچه دار شدن
نیازی به عقیم سازی فیزیکی بنده نیست
شرایط اجتماعی٫
من و میلیون ها جوان ایرانی را چه بخواهیم چه نخواهیم بدون عقبه خواهد گذاشت (4184405) (alef-13)
 
شهروند
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۵:۴۲:۲۵
توروخدا تورو پیغمبر یه کاری بکنید ، بخدا تبعیض دیگه گندش بار اومده ، ما یه شرکت دولتی کار میکنیم 12 فوق لیسانس ، 5 لیسانس و 6 کاردان هستیم با حقوق اداره کار ، یه آقایی آوردن با مدرک دیپلم فقط 500 هزار حق مدیریت و فوق العاده شغلی میگیره ، حقوق اون میشه 3 میلیون ما هنوزم 1 میلیون و 1 میلیون و 100 هزار حقوق میگیریم. (4184475) (alef-11)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۵:۵۵:۲۲
ایا این مجلس ملت است؟ (4184503) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۶:۱۱:۴۸
نخبه و غیر نخبه ندارد در جمهوری اسلامی مدیر خدمتگزار است و نباید از حقوق متوسط جامعه بیشتر دریافت کند اگر دنبال دخایر دنیا هست باید برود در بازار دنبال ثروت جمع کردن . مدیریت را بسپارید به کسانی که شوق خدمت خالصانه به بندگان خدا را دارند . (4184545) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۱:۱۰
اینها دو یا سه برابر حداقل حقوق کارگر هم براشون بسیار زیاده (4184563) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۷:۵۲:۵۶
تو كشور أمريكا كسانيكه هواپيماي بويينگ ميسازند ٢٤ ميليون حقوق نميگيرند در كشور ما كه هيچي نميسازيم ٢٤ ميليونحقمق زياد است اين ٢٤ ميليون را به ٢٤ ليسانسه بيكار بدهند تا مشكلبيكاري هم حل سود و يا در اقتصاد مقاومتي هزينه كنند معلوم شد كه مجلس هم شعار اقتصاد مقاومتي ميدهد ريش وتصبيح هم دارند ولي عقيده عملی به اسلام... (4184676) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۳۲:۴۴
عجب نمایندگان ولایتمداری خوب مبارزه با حقوق نجومی دارید (4184745) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۲:۳۸:۲۸
به عنوان یک مدیر کل ۸ساله در ادارات دولتی این رو عرض می کنم که اگر جای مدیران و کارشناسان ادارات رو عوض کنند و گردشی کنند هیچ اتفاق خاصی نمیفتد و این مدیران دولتی با کاهش حقوقشان به اتدازه کارمندانشون حاضر به ترک میز مدیریتشون نخواهند بود در حال حاضر هیچ مدیری نداریم که کارش رو هیچ کارمندی در اون اداره نتواند انجام دهد. (4185045) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۸:۵۵:۰۸
با سلام. چرا داریم. پدر من کارمنده و هر وقت میریم رستوران نمیتواند یک پرس چلوکبابوکامل بخورد. دو تامون با هم یک پرس میگیریم پس کاری که مدیران خوب بلدند یک کارمند نمیتونه انجام بده (4185386) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۵:۲۲:۵۳
می گویند اگر حقوقهای بالا ندهیم در بخش دولتی کار نمکنند و به بخش خصوصی می روند سئوال اینست تاحالا که حقوق نجومی گرفتند چه تحول یا کار فوق العادهای انجام دادند که دیگران نمی توانند . توصیه می شود کمی به عملکرد شرکتهای شستا که تحت نظر سازمان تامین اجتماعی هستند و یا شرکتهای خودرو سازی و یا شرکتها و بانکهای دولتی و....... را منتشر کنید تا نخبگان بهتر دیده شوند. مدیران باید سیره عملی حضرت علی (ع) را سر لوحه خود قراردهند. (4186047) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۵:۳۲:۳۴
حقوق مدیران حداکثر 10/000/000 تومان ان هم بابت عملکرد بیسار مناسب وهرکس نمی تواند می تواند کنار رود فارغ اتحصیلان شریف امیر کبیر و.... نیروهای حزبالهی وجود دارند که بهتر ازانان عمل کنند. (4186066) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۷:۳۹:۰۱
کارراکارمندان انجام میدهند.حقوق حداکثر6 ملیون تومان.اگرنماینده مردم هستید (4186325) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۵:۳۶:۳۷
شما چه جور کارمندی هستی که 6 میلیون حقوق میگیری ؟؟؟ (4189764) (alef-11)
 
محمدامين
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۲۳:۵۲:۳۷
مدير نخبه يعني كسي كه در بخش خصوصي كارآفريني مي‌كند و براي جوانها كار و اشتغال ايجاد مي‌كند. (4187104) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۲۰:۳۹:۳۲
اگر باین بروکراسی اداری وبه تبع آن چیدمان مدیریتی ان نخبه کش اطلاق گردد یقیننا پر بی راه نگفته ایم ما اگر دراین سیستم مدیریتی نخبه داشتیم که وضعمان این نبود خواهشا نخبه سازی بی محتوا نکنید ۹۸٪ این مدیرا را اگر در یک مناقصه بین المللی شرکت کنند برای ما سر افکندگی ببار میآورند مدیران بانکی ما بین المللی هستندیا کدام سطوح...... چند سال پیش بحث مدارک تحصیلی مدیران مطرح بود چه شد خیلی از اینها به پشتوانه حزبی ورانت تحصیلی سر بارند نه مدیرو..........،..،..،،.......... (4190170) (alef-11)
 
منطق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۹:۴۶:۲۰
اینا همش حرفای پوپولیستی است کدوم مدیر 24 میلیون حقوق میگیره؟ (4190116) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.