توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419894
پورمختار: رفتار مجلس در پرونده حقوقهای نجومی ملاحظه کارانه بود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار مجلس در بررسی پرونده حقوق نجومی ملاحظه کارانه بود و بررسی‌های ضعیفی صورت گرفت.

محمدعلی پورمختار در گفتگو با مهر، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حقوقهای نجومی از مسائل مهمی است که نتیجه رسیدگی به آن برای مردم روشن نشد و سؤالات در ذهن مردم باقی ماند. اظهار داشت: رفتار مجلس در بررسی پرونده حقوق نجومی ملاحظه کارانه بود و بررسی‌های ضعیفی صورت گرفت. گزارش کمیسیون اصل ۹۰ هم در این خصوص ضعیف بود.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس ادامه داد: رئیس دیوان محاسبات نیز گزارشی را بدون اینکه بین نمایندگان توزیع کند، قرائت کرد و اعلام کرد حقوق ۴۰۰ مدیر ارشد و میانی بررسی شده است که تخلفاتی در این زمینه وجود داشته است، اما اسامی این افراد به قوه قضائیه اعلام نشد.

پورمختار با انتقاد از پیگیری ضعیف دیوان محاسبات در بازگشت حقوق های نجومی به بیت المال گفت: مبلغ کمی از حقوق های نجومی مسترد شده و برخورد با متخلفان نیز ضعیف بوده است.

وی با تاکید بر اینکه این ۴۰۰ نفر صلاحیت ادامه خدمت در دولت را ندارند، گفت: باید اسامی این افراد اعلام شود در این راستا تعدادی از نمایندگان به دیوان محاسبات نامه ای نوشته ایم و منتظر اعلام اسامی این افراد هستیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس نهم اظهار داشت: علی رغم قول رئیس جمهور مبنی بر پیگیری پرونده حقوق های نجومی، دولت تا امروز در این راستا اقدامی انجام نداده است.

پورمختار گفت: طرح نمایندگان نیز دچار مسئله سیاسی شد و جناح خاصی اجازه نداد این طرح در صحن علنی تصویب شود.

وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس توقع دارند اعضای کمیسیون اصل ۹۰ با توجه به اظهارات مقام معظم رهبری و نارضایتی ایشان از روند بررسی پرونده های حقوق های نجومی، این پرونده ها را رها نکنند و اجازه ندهند به مرور زمان به فراموشی سپرده شود و هر چه زودتر این پرونده را در کمیسیون  مورد بررسی قرار دهند.
 
کلمات کلیدی : حقوق نجومی+فیش حقوقی+مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.