نظر منتشر شده
۷۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424893
نماینده مجلس چقدر حقوق ‌می‌گیرد؟
موسی‌الرضا ثروتی، 26 آذر 95
اظهار نظرها در مورد میزان حقوق نمایندگان برخی ابهامات را به‌وجود آورده است که برای شفافیت میزان این حقوق می‌توان به‌صورت جزیی به دریافتی نمایندگان اشاره کرد تا مردم بدانند که نمایندگانشان چه میزان حقوق دریافت می‌کنند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۷
بعد از آنکه مسئله حقوق‌های نجومی مطرح شد توجه رسانه‌ها به میزان حقوق مسئولان و مدیران جلب شد. در این میان بعضی اظهار نظرها در مورد میزان حقوق نمایندگان برخی ابهامات را به‌وجود آورده است که برای شفافیت میزان این حقوق می‌توان به‌صورت جزیی به دریافتی نمایندگان اشاره کرد تا مردم بدانند که نمایندگانشان چه میزان حقوق دریافت می‌کنند.

حقوق نمایندگان را کمیسیون برنامه و بودجه و هیأت رئیسه مجلس تعیین می‌کند. میزان حقوق نمایندگان برای سال ۹۵با احتساب افزایش تورم حد اکثر تا ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان تعیین شده است که این فقط میزان حقوق نمایندگی است که البته به این میزان مبالغ دیگری نیز اضافه می‌شود که در بخش بعدی به آن توجه می‌کنیم. علاوه برحقوق، هرماه حدود ۲۴میلیون تومان هم به نمایندگان داده می‌شود که به‌عنوان هزینه‌های نمایندگی  است. پرداخت این ۲۴میلیون تومان به نمایندگان دلایلی دارد که در ادامه می‌آید. نماینده می‌تواند ۲نفر نیرو بگیرد که یکی راننده و دیگری محافظ وی است که برای این منظور به هر نماینده ۶میلیون تومان داده می‌شود. البته نمایندگان می‌توانند از بازنشستگان استفاده کنند تا مبالغ کمتری به آنها داده شود. اما این میزان از حقوق را نمایندگان به هر حال دریافت می‌کنند.

هزینه‌های دفتر نمایندگان هم حدود ۴میلیون تومان است که هر نماینده هر‌ماه آن را دریافت می‌کند. هزینه موبایل نمایندگان حدود ۵۰۰هزار تومان است که به آنها داده می‌شود. هزینه ماشین در شهر ۵۰۰هزار تومان است که نمایندگان می‌توانند از خودروهای خود مجلس برای رفت‌وآمد استفاده کنند که هزینه آن برای هر بار۷ هزار تومان درنظر گرفته شده است. پول اجاره مسکن هر نماینده هر‌ماه بین ۵تا ۶میلیون تومان است که می‌توانند آن را به‌صورت یک‌جا و به‌عنوان رهن منزل هم دریافت کنند که در آن صورت به آنها حدود ۲۰۰میلیون تومان وام مسکن داده می‌شود. وام خرید خودرو هم در مجلس دهم ۷۰میلیون تومان شده است و نمایندگان می‌توانند با آن خودرو بخرند. البته این  دو وام از سوی نمایندگان بازگشتی ندارد و از همان میزان ۲۴میلیون تومان دریافتی هزینه‌های نمایندگان کسر می‌شود. نمایندگان پیش از این پیشنهاد دادند که ۱۷۰تا ۱۷۵ساعت اضافه‌کاری بگیرند که البته موافقت نشد. پیشنهاددهندگان استدلالشان این بود که نمایندگان پاداش و اضافه‌کاری نمی‌گیرند.

این درحالی است که ریاست مجلس هر چند ‌ماه یک‌بار حدود ۳میلیون تومان پاداش می‌دهد و برای برخی از نیازمندان که به دفاتر نمایندگان مراجعه می‌کنند هم حدود ۳میلیون تومان درنظر گرفته می‌شود که پیش از این در لیستی این هزینه‌ها نوشته می‌شد که امروز دیگر آن لیست وجود ندارد. البته برخی از نمایندگان برای رعایت حلال و حرام این مبالغ را یادداشت می‌کردند که مشکل شرعی برای آنها به‌وجود نیاید.

لازم به ذکر است که نمایندگان هزینه‌های دیگری مثل هزینه خودرو در شهرستان، هزینه بلیت هواپیما و برخی هزینه‌های دیگر را دریافت می‌کنند که این میزان در همان مبلغ حدود ۲۴میلیون تومان لحاظ می‌شود. البته باید به این موضوع اشاره کنم که برخی از نمایندگان در ۵شهرستان باید دفترکاری و نمایندگی داشته باشند و در هریک از این شهرستان‌ها باید حداقل یک کارمند داشته باشند که لازم است امورات آن کارمندان و دفاتر نیز از همین میزان دریافتی بگذرد.

نماینده ادوار مجلس
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۲:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۰۹:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۶:۱۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۵:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۳:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۰:۲۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۰۹:۰۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۰۷:۵۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۱۹:۲۱
 
 
کلمات کلیدی : حقوق نمایندگان مجلس+حقوق نجومی+مجلس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۲۷:۵۲
هیچ وقت به این 24 میلیون اشاره ای نمیشود. چرا؟ همگی می گفتند ما که 5 میلیون بیشتر حقوق نمیگیریم این هم فیش حقوقیمان. آیا این مصداق ویژه خواری نیست. آیا اینها که نزدیک 270 میلیون وام بالا عوض میگیرند اسم آن را چی میتوان گذاشت. آیا اینها بفکر قانون گذاری هستند. که هنوز در فکر اضافه کردن 180 ساعت اضافه کاری هم هستند. واقعا شرم آور هست. این هم که از مجلس ما. (4069083) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۰:۲۵:۱۷
واقعا شرم اور است که حقوق اداره کار 900 هزار تومان وخودشون اینقدر (4069267) (alef-13)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۳:۱۷:۴۳
چرا علی مطهری و آقای پزشکیان و آقای علی لاریجانی ماهی ۳۰ میلیون را کتمان می کنند ؟! مگر مجلس در راس امور نیست؟!!! خوب باید از مجلس شروع شود ، وقتی نماینده ای ماهی ۳۰ میلیون دریافت می کند قانونی قانونی ، صفدر حسینی هم ماهی ۵۷ میلیون دریافت می کند قانونی قانونی، پزشک هم ماهی ۵۰۰ میلیون دریافت می کند قانونی قانونی، بعد قوه قضاییه با کدام قانون نجومی بگیران را محاکمه و مجازات کند؟؟!! برای جلوگیری از این نابسامانی رنج آور باید از مجلس شروع کرد، مجلس ۲۹۰ نفر نماینده می خواهد ، در کشور ۸۰ میلیونی ایران ، ۲۹۰ نفر انسان متخصص و باتجربه و کارآمد وخدمتگزار دلسوز که هیچ امتیاز و شان ویژه ای نسبت به مردم برای خود قایل نیستند و حاضرند با همان حقوق کارمندی خود افتخار نمایندگی و خدمتگزاری مردم را در مجلس داشته باشند وجود دارند، مردم به چنین نمایندگانی ، نیاز دارند و مشکلات کشور به دست این چنین نمایندگان حل خواهد شد. (4069433) (alef-13)
 
کاظمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۸:۰۶:۳۹
کم حساب کردی، چون ۲۷۰ میلیون از همان اول به عنوان وام بلاعوض مسکن و خودرو می گیرند، که سپرده گذاری کنند ماهی نزدیک به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومن سودش است، پس حدود ۳۵ میلیون می گیرند، یعنی همان حقوق نجومی، و حقوق های نجومی باید به خزانه برگردد، حتی اگر قانونی باشد، اگر قراره ثروت های مملکت عادلانه توزیع شود این وام بلاعوض را به مردم هم بدهند به کارگر و کارمند و بازنشسته بیچاره هم بدهند، چرا نماینده می گیرند ولی وقتی نوبت به مردم میرسه مرتب فشار میارن یارانه ها را قطع کنید کارمند و بازنشسته از اول ماه تا آخر ماه دلهره دارند اگر یارانه اشون قطع بشه چه خاکی به سر کنند، چون هیچ کس هم جوابگو نیست. واقعا این چه وضعیه؟؟!!! (4069635) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۰۹:۴۱
مگه قراره مجلس برای هر نمایتده خانه تهیه کند اگه این طور است دولت هم برای کارمندانش وام بل عوض مسکن بدهد و یا چرا با این 200 میلیون 300 خانه مجلس نمی خرد و اون ها را فقط 4 سال در اختیار نماینده بگذارد (4070630) (alef-13)
 
معلم این مملکت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۱۳:۲۸:۵۷
سلام اونوقت من معلم با مدرک لیسانس و 26 سال سابقه دو ملیون وام می خواستم به من ندادند (4071361) (alef-13)
 
یک شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۹:۰۰:۴۶
1 - مگر نه این است که وام مسکن و خودرو را بخاطر نماینده بودن و طی دوران نمایندگی به آنها می دهند ؟ پس چرا بدون بازگشت است ؟ وقتی دوران نمایندگی آنها تمام شد دیگر چرا باید این پول دست آنها بماند ؟
2 - شما با 200 میلیون می توانید در شمال شهر تهران یک آپارتمان لوکس بالای 200 متر رهن کامل کنید و بعد از اتمام دوران نمایندگی هم آن پول مال خودتان می شود ! در واقع شما صاحب 200 میلیون پول بادآورده شده اید !
3 - قیمت یک خودروی خوب ایرانی حدود 35 میلیون است که چهار سال به خوبی کار می کند . پس 70 میلیون برای چیست ؟ اگر خودروی ایرانی بد یا بی کلاس است یا در شان یک نماینده مجلس نیست چرا مردم باید آن را بخرند و سوار شوند ؟
4 - آیا ارزش کار کارمند دفتر یک نماینده بیش از یک کارمند خوب است که باید این حقوق را بگیرد ؟ تازه اکثر کارمندان دفاتر آنها از فرزندان یا فامیل آنها هستند که هیچ سابقه و تخصصی هم ندارند و فقط کار هماهنگی دفتری می کنند !
5 - اگر بهانه آنها این است که کار موکلین خود را انجام می دهند و مراجعه کننده دارند پس باید خانه بزرگ و ماشین خوب داشته باشند که همه می دانند که یک بهانه است . نماینده شهر ما خانه اش در شمال شهر تهران است و من یک لا قبا نمی توانم او را ببینم !

بنابر این اگر مجلس سالها قبل 290 خانه خریده بود و سند آنها بنام مجلس بود می توانست در هر دوره آنها را در اختیار نمایندگان بگذارد تا چهار سال از آن استفاده کنند و پس از اتمام دوران نمایندگی هم آن را تخلیه و به نماینده بعدی واگذار کنند و اینهمه بریز و بپاش هم نمی شد ! تازه خود مجلس خانه های سازمانی دارد چرا نمایندگان در آنها ساکن نمی شوند ؟ آیا کسر شان آنهاست ؟

ما زیاران چشم یاری داشتیم خود غلط بود آنچه می پنداشتیم (4069651) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۳۲:۰۰
بابا دیگه خیلی شورش رو در نیارید کجا در شمال تهران با 200 میلیون یه آپارتمان لوکس بالای 200 متر رو رهن می دهند با این تفاسیر لوکس بالای 200 متر شمال شهر دست کم باید 700 میلیون تومان بدهند!با 200 میلیون آپارتمان 100 متری لوکس هم گیرشان نمی آید! (4070482) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۲:۱۷:۰۶
تازه نمایندگان می‌توانند از بازنشستگان استفاده کنند که خلاف قانون است. (4069559) (alef-13)
 
ش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۹:۳۵:۰۹
حالاکه این نماینده محترم رای نیاورده خدا خیرش بده این چیز ها رو میگهخدا کنه فقط همینا باشه (4072518) (alef-3)
 
کارگر معدن بافق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۲۹:۰۶
نمیدونم نماینده مجلس چه قدر حقوق میگیرد ولی میدانم که بیشتر از 4 میلیون ، حق اش نیست (4069084) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۳۲:۱۳
بالاخره چه قدر میگیرن ؟
30 میلیون ؟
40 میلیون ؟
60 میلیون ؟
چقدر ؟!!! (4069087) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۳۳:۲۸
پس آقای رئیس پریروز از پشت میکروفن میگفت که نماینده ها 5 میلیون میگیرن !!!!
چرا بقیه اش رو نگفت ؟! (4069088) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۲:۲۳:۵۹
تعجب من اینه که چگونه همه این 290 نفر هماهنگ این موضوع رو مسکوت نگهداشته بودند و احدی از مردم خبر نداشت!!!!!!!!!!!! (4069380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۳:۵۹:۲۰
فقط تنها نماینده ای که بیان حقایق کرد دکتر صادقی بود..زنده باد کتر صادقی (4069466) (alef-13)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۳۶:۵۹
200 میلیون وام مسکن !!!!
70 میلیون وام خودرو !!!
هر چند ماه 3 میلیون پاداش !!!
هر ماه 3 میلیون دریافت ( مثلا" برای کمک به نیازمندان !!! مثلا" )
5 مییلیون حقوق !!!
پس بگو چرا بی خیال پرونده مدیران نجومی هستن !
تازه فهمیدم (4069091) (alef-13)
 
نادری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۳۹:۳۲
لطفا حقوق واقعی هر نماینده رو به اطلاع رئیس مجلس برسونید !
شاید آقای رئیس خبر نداره !
آخه هفته پیش گفت نماینده ها 5 میلیون حقوق میگیرن (4069096) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۴۰:۴۵
پس بگو چرا در مبارزه با فساد اراده ای در کار نیست ؟!
کی میخواد مبارزه کنه ؟!
کسایی که خودشون حقوق ده ها میلیونی میگیرن ؟ (4069098) (alef-13)
 
خدایا حقمان را خودت بستان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۴۶:۱۲
300 تا نجومی بگیر اونجا + 290 تا نجومی بگیر اینجا + هزاران نجومی بگیر مخفیانه در فلان ارگان که انتشار فیش حقوقی شان گناه کبیره است و پیگرد قانونی دارد و ..... (4069108) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۴۷:۱۲
عه عه عه
نمیدونستم !
اینا که خودشون نجومی بگیرن (4069110) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۴۸:۴۲
هر چه بگندد نمک اش میزنند وای به روزی که بگندد نمک (4069114) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۵۱:۰۳
حقوق نماینده ها هم مثل ما پرسنل بیمارستان های دولتی 8 ماه عقب میوفته ؟ (4069118) (alef-13)
 
ثمری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۵۴:۱۴
اینا 99/999999999999999999999999 % شون ، مسکن شخصی دارن من موندم 200 میلیون وام مسکن که به اینا میدن چه صیغه ایست ؟ (4069119) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۵۲:۱۶
علی مطهری من طرفدار تو بوده و هستم لطفا" جواب بده چون بهت شک کردم (4070431) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۵۵:۵۴
تا حالا از مجلس میخواستیم به حقوق دولتی ها رسیدگی کنه !
از این به بعد از دولت عاجزانه درخواست میکنیم که به دریافتی نماینده ها رسیدگی نماید و به ملت گزارش کند . (4069121) (alef-13)
 
:-)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۷:۵۹:۴۲
تا حالا هیچ گزارشی از حقوق های ده ها میلیونی نماینده ها ، از طرف نماینده ها به قوه قضائیه ارسال نشده (4069127) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۰۱:۰۷
ماشاالله به این همه میلیون
با این همه پولی که می گیرند چگونه درد مردم مستضعف را درک می کنتد؟ (4069129) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۰۲:۱۸
اینا چی جوری میخوان گیر بدن به مدیرای نجومی ؟!
خودشون هم که دارن 35 میلیون میگیرن (4069132) (alef-13)
 
کارمند بانک ملی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۰۳:۱۷
200 میلیون وام رو بذارن بانک ماهی 3 میلیون سود بگیرن (4069133) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۰۶:۲۳
نماینده 30 میلیون میگیره ، رئیس جمهور چند میگیره ؟
احمدی نژاد بر ملا کند (4069135) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۲:۳۳:۵۶
رطب خورده منع رطب چون کند؟! (4069566) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۰۸:۰۰
باور بفرمائید اغلب اینها از دریافت یارانه هم انصراف ندادن (4069136) (alef-13)
 
خسته از نابرابری ها و بی عدالتی های موجود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۰۸:۵۴
خدایا
چرا من باید توی ایران بدنیا بیام ؟ (4069137) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۱۶:۳۹
هر ماه 5 تا 6 میلیون هزینه پرداختی اجاره مسکن به هر نماینده ؟!
چه خبره (4069144) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۱۹:۴۴
لاریجانی مچکریم ! (4069149) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۲۰:۲۲
عدالت کجایی دقیقا" کجایی ؟ (4069150) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۳۱:۱۳
اونوقت رئیس جمهور منتخب بعضی کشورها حقوق رئیس جمهوری شو رو دریافت نمیکنه (4069161) (alef-13)
 
استاد دانشگاه
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۳۱:۳۹
آنوقت جوان دانشجوی من باید برای روزی 20هزارتومن دستفروشی کند. (4069162) (alef-13)
 
پزشک متخصص با کارانه 75 میلیون تومنی شاغل در مرکز درمانی دولتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۳۴:۴۸
مجلس ؛ برخورد با نجومی بگیران را از خودش شروع کند (4069168) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۳۶:۱۷
آخی برای 5400 سه چهار میلیارد خرج می کنن برن مجلس برای خدمت دلم کباب شد! (4069172) (alef-13)
 
!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۳۶:۳۶
دولت حقوق مجلسی ها رو بررسی کنه و مجلس حقوق دولتی ها رو
چه خبره توی این مملکت ؟ (4069173) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۳۷:۲۶
به نظر شما 30 میلیون ؛ نجومی نیست ؟ (4069175) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۲:۵۸:۱۳
نه. برای مقام های چنین سطحی اصلا زیاد نیست. ای کاش جقوق بالا مقامات عالی رتبه بگیرند ولی دچار فساد نشوند.
میدانید فروش یک رانت اطلاعاتی متواند در یک روز ده ها برابر کل حقوق یک مقام باشد! (4069579) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۳۸:۴۷
که در آن صورت به آنها حدود ۲۰۰میلیون تومان وام مسکن داده می‌شود. وام خرید خودرو هم در مجلس دهم ۷۰میلیون تومان شده است و نمایندگان می‌توانند با آن خودرو بخرند. البته این دو وام از سوی نمایندگان بازگشتی ندارد!!!!!!!! (4069176) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۳۸:۴۹
با این تفاسیر به نظر بنده در کشور بالای 5 میلیون نفر حقوق نجومی برداشت میکنن (4069177) (alef-13)
 
رازینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۴۰:۰۷
اینا چه قدر شبیه آحاد ملت حقوق میگیرن !!! (4069179) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۴۴:۲۴
سبب شرمساری است. (4069185) (alef-13)
 
صدرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۳:۳۰:۱۹
این دوره خبر نداشتند حقوق ۳۰ میلیونه ۱۲۰۰۰ نفر برای مجلس ثبت نام کردند، حالا که معلوم شد حقوق مجلس ۳۰ میلیون است، به نظرم ۵۰۰ هزار نفر ثبت نام کنند، حداقل شورای نگهبان، یک شرط برای تایید صلاحیت بگذارد،
شرط تایید صلاحیت،:حقوق نماینده همان ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، و ۲۴ میلیون دریافتی دیگر حذف شود. (4069445) (alef-13)
 
مجید
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۴۵:۲۵
من هر جور که شده دوره بعد یکی از نماینده های مجلسم شک نکنید (4069187) (alef-13)
 
صابر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۴۵:۳۴
خوب مجلس نمیتونه اون 3 میلیون رو که هر ماه تحت عنوان کمک به مستمندان میده دست نماینده ها ، مستقیم بده به کمیته امداد امام ؟!!!
290 تا 3 میلیون (4069188) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۴۶:۴۵
خوب معلوم شد نمایندگان ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار حقوق می گیرند به علاوه ۲۴ میلیون به عنوان هزینه ها به علاوه هرچند ماه پاداش ۳ میلیونی، یعنی مجموع دریافتی ماهانه نماینده حدود ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، که در ۴ سال می شود یک میلیارد و ۴۶۴ میلیون تومان.
حالا بیاییم پای حساب و کتاب:
۱- سوال: مگر مردم یا کارمندان ، غیر از حقوق مبلغی معادل حقوقشان به عنوان اجاره خانه دریافت می کنند؟؟؟!!! از دو حال خارج نیست یا نماینده در شهرش خانه دارد یا مستاجر است، اگر خانه دارد اجاره می دهد و اگر مستاجر است در تهران هم مستاجر میشود در هر ۲ صورت مجلس باید مابه التفاوت اجاره در تهران و شهرستان را به آنها بپردازد، و ۲ میلیون ما به التفاوت کافی است
۲- حقوق یک معلم با ۲۰ سال سابقه حدود یک میلیون و نیم است بر چه اساسی برای هریک از راننده و محافظ نماینده ماهی ۳ میلیون حقوق. ۳ میلیون برای هر دو کافی است،
۳ - یک دستگاه خودرو ملی سمند صفر ۳۰ میلیون.است برای ۴ سال کاملا کافی است ، ۷۰ میلیون چرا؟؟؟!!!!!!!
۴- کارمند در سال ۱ بار پاداش می گیرد مبلغ ۶۰۰ هزار تومان ، چرا نماینده هر ۳ ماه یکبار ۳ میلیون پاداش می گیرد ؟؟!!! هرگز عادلانه نیست.
۵ - نماینده بیش از آنکه با موبایل تماس بگیرد جواب تماس ها را می دهد، هزینه تماس نماینده جهت کار نمایندگی اش بیش از ماهی ۱۰۰ هزار تومان نمی شود
۶- با مبلغ ۱۵ میلیون حقوق و مجموع دریافتی ، نماینده میتواند به خوبی هزینه هایش را تامین
کند. دریافت بیش از. ۳۰ میلیون تومان در ماه عادلانه نیست و دارای تبعات سویی در کشور است،
بسترساز حقوق های نجومی مدیران و پزشکان است، اعتماد مردم را به نمایندگان تضعیف می کند، نظارت جدی نمایندگان برای جلوگیری از فساد را کمرنگ می کند، افراد دنیا طلب را برای تصاحب مسند نمایندگی تحریص می کند. (4069190) (alef-13)
 
متخصص ENT
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۸:۵۲:۱۱
ورود نمایندگان زحمتکش و خدوم را به جمع ما نجومی بگیرها خیر مقدم عرض مینمائیم . (4069196) (alef-13)
 
محبوب از تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۹:۱۸:۴۷
خیلی عادلانه است قانع شدم دست نمایندگان درد نکن که به حلال و حرام هم توجه دارند پس به این دلیل است که نمایندگان محترم از حقوق ملت دفاع می کنند و قوانبنی که تصویب می کنند رعیت حال مردم شهید پرور را در نظر می گیرند بنده یک جانباز هستم 18 ماه است برای وام مسکن ثبت نام کرده ام تا حالا خبری نیست هر وقت مراجعه می کنم می گویند بودجه نیامده است در زمان جنگ سرباز امام زمان بودیم ولی حالا معلوم نیست کیستیم سایت الف منتشر کن و سانسور نکن شاید گوش شنوایی باشد (4069226) (alef-13)
 
شهروند
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۹:۲۲:۱۶
با سلام

اونوقت حقوق کارگر بر طبق قانون همین نمایندگان 800 هزار تومان در ماه هست.واقعا خسته نباشید این نمایندگان مردمی ..چقدر هم به فکر همین مردم هستند !!! (4069228) (alef-13)
 
سعید روشن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۹:۴۵:۴۸
بیچاره نمایندگان مجلس !؟ (4069247) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۰:۰۸:۴۷
چرا همه دریافتی ها تو فیش نمیاران ؟ (4069255) (alef-13)
 
ریحانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۰:۳۷:۴۵
لطفا به اطلاع نایب رییس مجلس برسونین. بنده خدا نمی دونه دریافتیش چقدره. (4069283) (alef-13)
 
محبوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۱:۰۰:۴۲
اقایانی که به نمایندگان رای می دهند اکثرا از طبقه پایین جامعه هستند و با گرانی و تورم و بیکاری فرزندانشان دست و پنجه نرم می کنند به این امید رای می دهند که شاید این اقایان کاری به نفع مردم کردند ولی این را باید دانست که اگر احیانا نمایندگان بخواهند قدمی در رفاه حال مردم بر دارند در دوره بعد رد صلاحیت می شوند بنده به عنوان یک شهروند از این اقایان سوالی دارم ایا تا به حال یک قانونی تصویب کرده اید که نفع مردم باشد این از گرانی اب و برق و تلفن و گاز و موبایل گرفته تا گرانی ارزاق و پوشاک اقایان محترم در این مورد چکار کرده اید شفاف توضیح دهید تا مردم اگاه شوند تا کی می خواهید واقعیت را از مردم پنهان کنید ایا ما مگر مردم این کشور نیستیم چرا باید ندانیم در کشور چه اتفاقی می افتد ایا فقط در موقع اتخابات به یاد ما افتید مثل اینکه در ایران هم مردمانی هستند که رای دهند (4069302) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۱:۳۴:۵۱
برادر من نماینده ای که هشتش گروی نو ش باشه که نمی تونه مردم را نمایندگی کنه حداقل باید معیشتش در حد متوسط به بالا تامین باشد. وگرنه فاسد می شود و از هزار راه نامشروع دیگری که در اختیار دارد تامین خواهد کرد. هزاران نفر هم هستند که به آنه اپیشنهادهای لازم را بدهند. (4069332) (alef-13)
 
سمیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۰:۳۷:۰۶
حد اقل قانونی حقوق ۹۰۰ هزار تومان است و حد اکثر حقوق ۶۳۰۰ .
متوسط ۳ میلیون است و بالای متوسط ۵۴۰۰ نه ۳۰ میلیون (4069495) (alef-13)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۱:۳۹:۱۳
با این استدلال شما به هرکسی که راه فساد برایش باز است باید حقوق نجومی داد

۱- به معلم که ۱۰۰ نفر دانش آموز دارد باید ۳۰ میلیون حقوق داد ، چون هم هشتش گرو ، نه است هم راه فساد برایش باز است می تواند برای نمره قبولی دادن به دانش آموز رشوه بگیرد، یا حسابی درس ندهد به جایش کلاس خصوصی بگذارد و ملیونی از دانش آموز پول بگیرد
۲ - به پلیس باید ۳۰ میلیون حقوق داد چون می تواند از رانندگان متخلف اخاذی کند
۳ - به بازرسان تعزیرات حکومتی باید ۳۰ میلیون حقوق داد چون می توانند از اصناف رشوه بگیرند و تخلفات آنها را نادیده بگیرند
۴- به مامورین مالیاتی باید ۳۰ میلیون حقوق داد ، چون می توانند رشوه بگیرند و مالیات کم بنویسند
۵ - و ده ها نمونه دیگر همه هم این دو ویژه گی را دارند که هم راه فساد به رویشان باز است و هم هشتشان در گرو، نه است،
نخیر آقا، نماینده باید مومن و با تقوی باشد، حقوقش هم عادلانه باشد، با توجه به هزینه هایی که دارد حداکثر ۱۵ میلیون، ۳۰ میلیون برای نماینده با حقوق های نجومی مدیران و پزشکان هیچ فرقی نمی کند و به هیچ وجه قابل توجیه نیست. (4069536) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۱:۵۷:۳۵
5 الی 6 میلیون تومن هزینه اجاره خونه؟ من ساکن تهران نیستم ولی فکر کنم با این مبلغ توی محله های لوکس تهران خونه اجاره میکنن. یعنی نمیشه بیان یکم پایین تر خونه با ماهی 1 تومن اجاره بگیرن؟ 200 میلیون تومن وام مسکن بدون بازگشت؟ وام بدون بازگشت تا حالا ندیده بودیم که شکر خدا دیدیم. هر چند ماه یه پاداش 3 میلیونی؟ ما 100 ساعت اضافه کاری میکنیم میشه 1.5 میلیون آخرشم نمیدن دو ماهی یه پاداش 600 هزار تومنی ( به جای اضافه کاری دو ماه ) بهمون میدن. البته بازم باور نمیکنم که تنها دریافتی نماینده ها همین باشه... کسی که یکی دو میلیارد هزینه میکنه مطمئنا واسه خیلی بیشتر از این مبالغ کیسه دوخته (4069353) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۲:۳۸:۲۵
حقوق 300هزار تومانی معلمان حق التدریس از فروردین پرداخت نشده است. (4069390) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۳:۰۰:۳۳
آقای توکلی تشکرازصداقت وجسارتتان.انشاالله برای همه امورکه بمردم مربوط است مردم محرم بشوند.بااینکار خیلی اموراصلاح میشود (4069411) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۲۳:۵۵:۵۳
" نمايندگان مجلس چه قدر حقوق مي گيرند ؟" !! .... تيتر بالا !!
قربونتم من نوعي چه دانم كه حقوق واقعي هر نماينده چه قدره !! خدا خودش عالمه !! اما همينقدر
مي دانيم به اندازه اي است كه خيلي ها براي رسيدن به نمايندگي مردم و خدمت به خلق سرو دست مي شكنند و خود را به آب و آتش مي زنند !! حالا درسته كه شاعر شيرين سخن فرموده كه :
" عبادت به جز خدمت خلق نيست " !! اما اين كه چرا خيلي ها در بلاد مملكت ترجيح مي دهند كه اين خدمت به خلق فقط وفقط و تا آنجا كه امكان دارد در نمايندگي مردم درمجلس باشد، در اين مورد ديگر عقل اين دعا گو ماته !! ... اما به نظرم مي رسد اين سؤال را مي شد بهتر مطرح كرد و
گفت : نمايندگان مجلس چه قدر " بايد " ( عنايت بفرماييد چه قدر بايد ) حقوق بگيرند ؟!! اين سؤال
خيلي بهتر است !! ... حالا اگر اين سؤال را از بنده بكنيد ، بنده مجبورم پيش از پاسخ دادن به اين
پرسش ، يك مقدمه اي عرض كنم و آن اين كه : " ميگم قربون خدا بروم كه همه چيزش بر اساس حكمت است ، مثلاً شما ببينيد همين فريضه " روزه " كه فلسفه و حكمت هايي بسيار دارد ، يكي از اين حكمت هاي روزه مي تواند اين باشد كه ،اغنيا ، ثروتمندان ، داراها ، از مابهتران ، يك ماه در سال روزه بگيرند ، ساعاتي گرسنگي و تشنگي بكشند تا حال افراد فقير و ندار و مسكين و محتاج را درك كنند ، تا حس كنند گرسنگي و تشنگي يعني چه !! تا اين گروه بدانند ضعفا و فقرا
چه مي كشند!! حالا با اين مقدمه عرض ميكنم كه نمايندگان مردم و وكلاي ملت ،بايد چندان حقوقي
دريافت دارند ، تا بدانند ، اكثر حقوق بگيران ، بازنشستگان ، كارگران ، مستمري بگيران ، و ديگر مردمان ،نظير آنها چه حال و روزي دارند ،و گذر عمر بر آنان چگونه است ، به نظرم اين جور كه
باشد ، عنوان " نمايندگي مردم " برازنده تر خواهد بود ،!! حالا قربونتم منظور اين است كه نماينده
مردم بايد از حال و روز مردم باخبر باشد و حتي حال و روز مردم را درك كند ، حس كند !! ... حالا
اگر شما اجازه بفرماييد اين دعا گوي شما يك پيشنهاد هم دارد و آن اين كه : بنده پيشنهاد ميكنم
در عين حال كه حقوق يك نماينده بايد در حد " ميانگين حقوق بگيران " دولت باشد ، بازهم اين كافي نيست و بايد در طول سال ، يك ماهي هم از سال در نظر گرفت و به نمايندگان ملت حقوقي نداد
تا آن ها هم در يك سال يك ماه بي حقوقي بكشند ، در اين صورت است كه به حال مردم و ملت
آگاهي بيشتري خواهند داشت !! .... بله ؟!!! (4069463) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۱:۰۵:۵۸
پس بیخود نیست که یک عده خود را میکشند تا نماینده شوند. و بعد از نماینده شدن, تمام هم و غمشان اینست که به هر قیمتی مادام العمر نماینده بمانند. با این حقوقها فکر میکنید که نمایندگان عزیز به فکر کشور و مردم خواهند بود. من که فکر نمیکنم, برای همین هم هست که وضع مملکت ما این است که میبینید. تازه تا سال گذشته این حضرات نماینده یارانه هم دریافت میکردند. نمایندگان عزیز با حقوقهای نجومی که اکثرا هم فاقد تحصیلات و تجربیات لازم و مرتبط برای اداره کشور هستید, وای اگر از پس امروز بود فردایی!!!!!!!!!! امیدوارم جوابی برای پیشگاه خداوند متعال داشته باشید زمانی که 80 میلیون نفر در سر پل صراط جلوی شما میگیرند و از
عالی جنابان نماینده میپرسند," چرا برای بهبود حال مردم و کشور کاری نکردید و فقط و فقط منتظز آخر ماه بودید تا حقوقهای نجومی بگیرید و به ریش مردم بخندید"؟؟؟؟
الف طبق معمول منتشر نکنید تا مبادا خاطر یک عده که مردم و کشور برایشان ارزشی ندارد مکدر گردد. (4069515) (alef-13)
 
م د
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۲:۳۰:۰۴
یاد شعر پروین افتادم
خدا بیامرزدت پرویم
اگه الان زنده بودی چی مینوشته (4069564) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۶:۴۰:۱۷
میزان حقوق نمایندگان برای سال ۹۵با احتساب افزایش تورم حد اکثر تا ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان تعیین شده است (متن بالا)
این نوع نگاه عاقلانه است

علاوه برحقوق، هرماه حدود ۲۴میلیون تومان هم به نمایندگان داده می‌شود که به‌عنوان هزینه‌های نمایندگی است. پرداخت این ۲۴میلیون تومان به نمایندگان دلایلی دارد که در ادامه می‌آید. نماینده می‌تواند ۲نفر نیرو بگیرد که یکی راننده و دیگری محافظ وی است که برای این منظور به هر نماینده ۶میلیون تومان داده می‌شود)متن بالا
این مبلغ باتوجه به تسهیلات وامکاناتی که هر نماینده باید داشته باشد در صورت اینکه هرماه به واحد کنترل بر هزینه (یا چیزی شبیه به آن که در مجلس باشدگزارش هزینه مستند ارائه گردد می تواند امری منطقی باشد و دوستانی که نقدشان تند است یک چند روزی با یک نماینده باشند این مهم را می فهمند )

در مورد مسکن هم به لحاظ امنیتی و هم به لحاظ اینکه بشود نمایندکان بیشتر با هم همفکری داشته باشند و وقت شان درتهران تماما درخدمت مجلس باشد وایضا سبهه وام اجاره مسکن و,,,, ایجاد نشود بهتر است در یک محل یک مجتمع ایجاد شده وهم ه نمایندگان غیر ساکن در تهران و حومه درآنجا درمدت نمایندگی اقامت کنند و این محل می تواند سالن هایی هم برای جلسات درساعاتی غیر از ساعات مجلس داشته باشد ) در این صورت می شود درابطه با مقدار 24 میلیون تومان فوق و هزینه های استفاده از ماسین و ,,,, کاسته شود

(نمایندگان هزینه‌های دیگری مثل هزینه خودرو در شهرستان، هزینه بلیت هواپیما و برخی هزینه‌های دیگر را دریافت می‌کنند که این میزان در همان مبلغ حدود ۲۴میلیون تومان لحاظ می‌شود. البته باید به این موضوع اشاره کنم که برخی از نمایندگان در ۵شهرستان باید دفترکاری و نمایندگی داشته باشند و در هریک از این شهرستان‌ها باید حداقل یک کارمند داشته باشند که لازم است امورات آن کارمندان و دفاتر نیز از همین میزان دریافتی بگذرد.) مجلسیان آدم های منصفی هستند اولا و اهل منطق و نقد پذیر و واقعا زحمت کش در مدت نمایندگی ما بهتر است نقدمان منصفانه باسد
نجومی بگیرانی که حقوق های نجومی گرفتن مفت خورانی بودند که کارشان قابل توجیه و نقد نبود
_این را هم بدانیم اگر نمایندگان در مضقیه مالی باشند ابزار دست سرمایه داران و افراد متمول محلی می شوند
مجلسیان ما از بهترین مردمان درمقایسه با مجلسیان دیگر کشورها می باشند (4069608) (alef-13)
 
sadegh
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۰۸:۴۸:۲۸
سلام تشکر میکنم از انتشار میزان حقوق نجومی نمایندگان جناب توکلیی شما هم در دوران نمایندگی از همین مزایا بهره مند بودید یا خیر؟ (4069648) (alef-13)
 
فرامرز
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۰:۵۹:۰۵
اصل تعیین حقوق خود مشکل دارد چگونه می شود یک اداره یا سازمان یا ارگان یا وزارت یا هر جای دیگر خودش برای خدش قیمت گذاری کند البته در ایران این مرسوم است اما نه در همه ایران مثلا کار گران و کارمندان نمی توانند برای خود حقوق تعیین کنند مانند اینکه شما بجای شکایت به دادگاه شکایت خود را پیش متهم ببرید تا او داوری کند ؟!! (4070439) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۱:۵۵:۵۷
حقوق كدومه من حاضرم نماينده باشم ماهي صد ميليون هم به مجلس پرداخت كنم رانت برادر من رانت درآمد اصليست كيه كه إينو ندونه؟البته تعداد كمي نماينده هم واقعا جز حقوق درآمد ديگري ندارند (4070526) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۲:۴۴:۱۰
یک دفتر حسابداری با2نرپرسنل اسناد هزینه اقایان را بگیرد ومحاسبه کند به هرمقدار که شد پرداخت نماید حت ی100ملیون ولی اله بختگی پول دادن درست نیست . (4070602) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۷:۳۹:۴۸
ای جانم ای جانم. دلم کباب شد (4070894) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۹:۱۵:۴۸
حالم از این پرداخت های قانونی داره بهم می خوره بعنوان کارمند بدبخت دولت احساس بدی دارم (4071013) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۶:۳۵:۱۵
نمایندگاان از منابع محلی شهرداری ها و ادارات استفاده میکنند ویک ریال هزینه نمیکنند پرسنل دفتر راننده آبدارچی و............ (4072351) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۰۹:۴۱:۳۸
این دنیای که قرار بود مسولین ازش دوری کنند همین جوری بود؟ (4072531) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۳:۴۵:۰۲
سلام
همه این مبالغ رو به نماینده ها میدن و بدون بررسی هزینه شدن در موردش؟!!
به نظر نمیرسه اینطور باشه.
حقوق کارمند و هزینه دفتر رو که نقدی نمیدن و هیچ حسابی بعدش نباشه!
لطفا قبل از رسانه ای کردن این مطلب به این سوالات پاسخ بدین. (4181804) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.