توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411874
رفتار منفی انگلیسی‌ها با شرکت‌های داروسازی ایرانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۱
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به رفتار منفی انگلیسی‌ها با شرکت‌های داروسازی ایران گفت: به ایران جهت بازگشایی غرفه دارویی و نصب پرچم در نمایشگاه بین‌المللی داروسازی CPHI مجوز داده نشده است.

به گزارش فارس، رسول دیناروند  در نمایشگاه مطبوعات، اظهار داشت: در انتخابات انجمن داروسازان در این دوره کسانی حضور یافتند که قبلاً به طور کامل در صنف داروسازی و داروخانه نبودند و در این دوره به خصوص دوستان بسیج که در داروخانه‌ها فعالیت و حضور داشتند رأی آوردند.

وی افزود: به هر حال گروهی جدید در انتخابات تهران رأی آورده ولی در نهایت همه دوستان برای ما قابل احترام بوده و چالشی در این زمینه نداریم و همه جزو رفقای ما و به عنوان نماینده صنف داروسازی بوده‌اند.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد برگزاری نمایشگاه‌های داروسازی در برخی از کشورها و بی‌احترامی به ایرانی‌ها گفت: نمایشگاه دارویی CPHI برگزارکننده آن یک شرکت انگلیسی بوده که  در سال‌های اخیر با ما بد برخورد کرده است.

دیناروند اضافه کرد: ما فکر می‌کردیم بعد از تفاهمنامه هسته‌ای این رفتار شرکت انگلیسی رفع شود ولی متأسفانه برطرف نشده همچنین این نمایشگاه هر سال در کشورهای مختلف برگزار شده و امسال در کشور اسپانیا نمایشگاه برپا شد ولی آنها رفتار منفی دوران قبل از برجام را اصلاح نکردند و حتی اجازه غرفه زدن در این نمایشگاه را نداشتیم.

وی اضافه کرد: در این زمینه قبل از برگزاری نمایشگاه در اسپانیا با مسئولین وزارت خارجه مکاتباتی کردیم تا کشورهای غربی این مسئله را رفع کنند و رفتار منفی قبل از توافق هسته‌ای اصلاح شود ولی در این مورد این اصلاحیه انجام نگرفت و امیدواریم برای سال آینده مشکلات در این زمینه رفع شود.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: تحریم دارویی نداشته و نداریم و آنچه مشکل بوده تحریم بانکی بوده و در واقع تعاملات بین‌المللی را تحت تأثیر قرار داد که خوشبختانه در حال حاضر تحریم‌های بانکی مشکلات آن بهتر شده ولی کامل برطرف نشده است.
 
 
کلمات کلیدی : داروسازی+نمایشگاه داروسازی انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.