نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356876
پرونده واردات خودرو با ارز دارو به مجلس رفت
تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵
نایب رییس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: پرونده واردات خودرو با ارز دارو در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مفتوح بوده و در حال رسیدگی است.

کوروش مرشد سلوک در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در پاسخ به اینکه رسیدگی به پرونده واردات خودرو با ارز دارو در چه مرحله‌ای است؟ اظهار کرد: پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شده که البته ابهاماتی در آن بود. ما اطلاع دقیق و جزئی از پرونده نداریم اما به دلیل آنکه مسیر پیگیری این پرونده مطبوعاتی شده است در جریان مسیر پیگیری آن هستیم و می‌دانیم این پرونده در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مفتوح است.

وی در پاسخ به اینکه آیا سازمان‌های نظارتی در رابطه با این پرونده از انجمن واردکنندگان خودرو توضیح خواسته‌اند؟ گفت: نه. در این موضوع محوریت با بانک مرکزی است و آنها باید در این رابطه توضیح دهند. این موضوع ارتباطی به انجمن واردکنندگان خودرو ندارد.

نایب رییس انجمن واردکنندگان خودرو در پاسخ به اینکه به هر حال برخی شرکت‌های واردکننده خودرو اقدام به واردات با ارز دارو کرده‌اند و شرکتهای واردکننده خودرو نیز عضو انجمن واردکنندگان خودرو هستند، خاطرنشان کرد: این موضوع هنوز برای ما محرز نشده است و من نمی‌توانم به صراحت بگویم. ما بی اطلاعیم و نمی‌دانیم کدام شرکت با ارز دارو، خودرو وارد کرده است.

به گزارش ایسنا، سال ۱۳۹۱ مرضیه وحید دستجردی، وزیر وقت بهداشت و درمان، در گفت‌وگویی از سوءاستفاده صورت گرفته مبنی بر واردات خودرو با استفاده از ارز دارو پرده برداشت.

در آن زمان اگرچه وزیر وقت بهداشت و درمان از واردات خودرو با استفاده از ارز دارو آن هم در شرایطی که برای واردات برخی داروها مشکل تامین ارز وجود داشت به شدت انتقاد کرد، اما اعلام نکرد چه افراد و شرکت‌هایی اقدام به واردات خودرو با ارز دارو کرده‌اند.

پیش از این عنوان می‌شد ارز دارو صرف واردات یک مدل خودرو با برند چینی به کشور شده است، با این حال رییس انجمن واردکنندگان خودرو در گفت‌وگو با ایسنا واردات خودروی چینی با ارز دارو را تکذیب کرد.

در چنین شرایطی سال گذشته اعلام شد که پرونده‌ای در رابطه با تخلف صورت گرفته مبنی بر واردات خودرو با استفاده از ارز دارو، در قوه قضائیه تشکیل و کیفرخواست متهمان این پرونده نیز در دادسرای قضایی کارکنان دولت صادر شده است.

با این حال از آن زمان تاکنون اطلاع‌رسانی رسمی در رابطه با برگزاری دادگاه این متهمان و احکام احتمالی صادره برای آنها صورت نگرفته است.
 
کلمات کلیدی : بازار خودرو+واردات خودرو+قیمت دارو
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۰۹:۱۶:۴۷
هیچ کس هیچ کاری نمیتواند بکند!!!یاد سمینار جلوگیری از فساد افتادم که رهبر جمله قشنگی گفتند" با سر و صدا کردن های دزد آی دزد نمیتوان از دزدی جلوگیری کرد" حالا این قضیه هم همینطوری هست دولت چهارتا کاغذ و نامه را عوض میکند که ارز دارو نبوده ، ثانیا اگر قرار بود کاری بشود فقط نتیجه را به مردم اعلام میکردند نه صورت مسئله را!!!!!!!!!! ثالثا همه میدانند که رانت و واردات بی درو پیکر شده و حرفه ای ها طوری کار میکنند که کسی نتواند راحت ماخذه شان کند!!!!!
خودروی چینی صد مدل از 50 شرکت وارد شده یعنی بدون برنامه!!!یعنی سود و بیت المال سوزی. (3727972) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۸ ۱۱:۰۸:۳۴
سال ۱۳۹۱ مرضیه وحید دستجردی، وزیر وقت بهداشت و درمان، در گفت‌وگویی از سوءاستفاده صورت گرفته مبنی بر واردات خودرو با استفاده از ارز دارو پرده برداشت. (3728110) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.