توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362855
به گارانتی خودروهای وارداتی دقت کنید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از هموطنان خواست به هنگام خرید خودروهای وارداتی از داشتن گارانتی و ‏وارانتی آن اطمینان حاصل نمایند.

به گزارش فارس، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان اعلام کرد: ‏ ارایه گارانتی و وارانتی خودروی وارداتی اجباری است و ‏ با عنایت به اینکه در اجرای ماده ۴ قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان یکی از عمده‌ترین اهداف صدور دستورالعمل ساماندهی واردات ‏خودرو در شهریورماه سال ۹۴ جلوگیری از ورود خودروی فاقد گارانتی به کشور می‌باشد، بنابراین انتظار آن ست ،خودروهای وارداتی توسط ‏واردکنندگان فاقد نمایندگی رسمی که بر اساس مکانیزم فوق وارد کشور گردیده است دارای ضمانت ارایه خدمات پس از فروش تعهد شده ‏توسط شبکه نماینده رسمی باشد.

در غیر این صورت تلقی این است که خودروی مذکور فاقد اصالت لازم از حیث مواردی نظیر دارا بودن ‏استاندارد یورو ۲ به جای یورو ۵، کار کرده ، تغییرات غیر استاندارد در سیم کشی خودرو ، عدم تطابق آپشن‌های اعلامی با آپشنهای واقعی است.

لذا باتوجه به مراتب فوق به کلیه خریداران و مصرف کنندگان خودروهای وارداتی که تمایلی به تامین خودرو از طریق ‏شبکه نمایندگان رسمی ندارند، توصیه می‌گردد به منظور پیش‌گیری از بروز شبهات بعدی دراصالت خودرو ، در هنگام خرید از ‏واردکنندگان فاقد نمایندگی رسمی حتما" از شرایط خدمات پس از فروش خودرو و همچنین وجود کارت گارانتی خودرو آگاهی ‏و اطمینان حاصل نموده و از خرید خودروهای فاقد کارت گارانتی اکیدا خودداری کنند.‏ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همچنان از طریق تلفن ۱۲۴ آماده رسیدگی به شکایات در این زمینه می باشد. ‏
 
کلمات کلیدی : بازار خودرو+واردات خودرو+قیمت دارو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.