توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392623
درباره FATF درست است جای تصمیم‌گیری در شورای امنیت ملی است نه نمازجمعه، اما نمازجمعه جای روشنگری هست
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۷
خطیب نماز جمعه تهران گفت: هیچ مصلحتی بالاتر از صداقت و شفافیت نیست. مردم صاحب انقلاب هستند و حقشان است که آنچه در مورد آنهاست را بدانند.

حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه برخی دنبال عیب مردم هستند تا آنها را زمین بزنند؛ گفت: مطمئن باشید روزی هم همان اتفاق به سراغ آنها خواهد آمد و دیگران عیب آنها را خواهند گفت.

وی با بیان اینکه در مورد FATF گفتنی‌های بسیار گفته شده، اظهار داشت: اولا درست است جای تصمیم این عرصه شورای عالی امنیت ملی است نه نماز جمعه اما نماز جمعه جای روشنگری که هست. نماز جمعه هم باید به مسائل روز بپردازد و اگر این روند پیش برود، می‌گویند امامان جمعه از مسائل سیاسی چیزی نگویند. تصمیم با تریبون نماز جمعه نیست اما نمی‌شود در مورد آن حرفی نزد.

اهم سخنان وی به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:

* قبل از اینکه تصمیم‌گیری شود؛ مسئولان اجازه بدهد نقد شود و در مورد آن صحبت شود. متاسفانه هر مسئله در کشور بلافاصله رنگ جناحی به خود می‌گیرد در حالیکه باید فراجناحی در مورد آن تصمیم گرفت.

* قانون اساسی می گوید که هرگونه قرارداد که موجب تسلط بیگانگان بر کشور شود ممنوع است، آقایان حداقل اجازه نقد و بررسی عالمانه را بدهند.

* شورای عالی امنیت ملی به استقلال کشور توجه کند. اگر آنها دیدند این قرارداد به استقلال کشور لطمه می‌زند، قاطعانه آن را رد کنند. آنها همچنین حواسشان باشند با دشمن بدعهد طرف هستند. آنها در مورد برجام بدعهدی کردند.

* برای تصمیم‌گیری در امور کشور به آمار درست نیاز داریم و آقا هم در این مورد تاکید کردند و گفتند دستکاری در آمار گناه کبیره است. گفتند گناه است چون تدلیس است. تدلیس کتمان واقعیت‌هاست. گناه کبیره است، چون گسترده است. هیچ مصلحتی بالاتر از صداقت و شفافیت نیست. مردم صاحب انقلاب هستند و حقشان است که آنچه در مورد آنهاست را بدانند.

* آنچه بر عربستان حاکم است، مکتب وهابیت است.کودکان آنجا به کلی شستشوی مغزی داده می‌شود. خوشبختانه اخیرا نشستی در چچن بوده که علمای اهل سنت به صراحت اعلام کردند که وهابیت از اسلام بیگانه است و هیچ ربطی به اسلام ندارد.

*دولت آل‌سعود در سال ۱۱۵۷ بر سر کار آمدند؛ یعنی ۲۸۰سال قبل. آنها از حدود ۳ قرن پیش با غارتگری کار خود را پیش بردند و آنچه امروز در یمن می‌بینید، تابلوی ۳ قرن غارتگری و آدم‌کشی آل‌سعود است.

*مدت‌هاست دولت آل‌سعود با صهیونیست‌ها رفیق هستند و دشمنی آنها با جهان اسلام آشکار شده و اخیرا هم علنی شده است. سعودی‌ها خائنین‌الحرمین شریفین هستند نه خادم‌الحرمین الشریفین. امیدواریم به زودی سقوط آل‌سعود جشن گرفته شود.

* در مورد آتش‌بس سوریه، از هر گامی که جلوی خونریزی را بگیرد، حمایت می‌کنیم اما آنها بدعهد هستند و تا دست آمریکا در میان است، سوریه رنگ آرامش نخواهد دید. ایران با دعوت قانونی دولت سوریه کمک مستشاری می‌کند اما آنها بدون دعوت دولت قانونی به سوریه وارد شده‌اند لذا مشکل خود آنها هستند.
 
کلمات کلیدی : آیت‌الله سیداحمد خاتمی+fatf
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.